bugün

Gordugum en sacma basliktir. Erkeklerin sunneti kutlanirken kadinlarin regl olmasi gizlenmistir. Erkekler goster oglum amcana pipini seklinde yetisirken kizlar gizlerler regl olduklarini. Toplumun kadin uzerindeki baskisina ornektir bunlar. Bu reklamlar ahlaksiz degildir. Kadinlarin dogal ihtiyaci olan bir seyi pazarlamaya calismak nasil ahlaksiz olabilir? Ustune o reklamda toplum bilinclendirilmeye calisiliyor. "Kiz gibi" olayina dikkat cekiliyor. Sizin gibi geri kafalilar bunun farkinda olmayabilir cunku odaklandiginiz tek sey kadinlarin gotleri. Yeter artik kadinlari cinsel obje olarak gormekten ve ezmekten vazgecin.
Ahlak dışı değil mide bulandırıcıdır.
Editeysın: sözlükte kadın var eksilemişler.
reklamın "iyisi", "kötü"sü olmaz ama "çirkin"i olur dedirten, kadınların özel günlerini "özel" olarak iddia eden ama kadınları mahcup eden, bunu bir eksiklikmiş gibi gösteren reklamlardır. ayrımcılık sorunu var.
bir başka kafadan kontak reklam için
(bkz: parodontax)
Ne alaka neden ahlak dışı olsun bu sağlıkla ilgili bir durum.
Ped reklamları normaldir la bırakın bu işleri, onada kalıyorsan prezarvetif reklamları da vardır.
sonuc olarak bir cok ped firmasi var. kendi malini pazarlamak zorunda. ayrica seks reklami degil ama prezervatif reklamlari var. eger bir sey soyleyeceksen buna soylemelisin. ayrica reklamda dikkat edilmesi gereken kisim kizin gotu degildir. kizin ped varken rahat olmasidir. ped rahat degilse gunluk yasamda kadinlar sikinti ceker. toplum yozlasmiyor ey yazar kardes. farkindalik yaratiliyor. gelisiyor. alisin buna. gelismis ulkelerde bunun konusu bile gecmezken bizim ulkemizde tartisma konusu oluyor.
reklamda nurgül yeşilçay ın oynamasından bellidir.
Her şeyi hallettik bir bu kusur kaldı dedirtir.
kadın götünü sadece reklamda gördüğünü sanan mal beyanıdır.

her yer göt her yer meme amk.
(bkz: kumanda)
kumanda kullanmak iyidir.
sikeyim toplum ahlakını, zaten yerle yeksan olmuş. benim midemi bulandırıyor, tiksinip, iğreniyorum amk.
Derhal erkek pedi yapilip reklam filmi cekilerek bu ayiba son verilmesi gerekliligini doguran durum.
işedikten sonra kalan sıvıyı emecek, özel gunlerimizde rahat rahat işeyebilecegimiz ped istiyoruz. Reklaminda da zekeriya beyaz oynamali.
ahlak dışı değildir.

erkek çocuğunun sünneti olduğunda davullarla zurnalarla eşlik edilir. bir de tüm eşe dosta davetiye verilir.
neden söz konusu kadınlar olunca ahlak dışı oluyor?

yakın çekimin neden yapıldığını biliyorsunuzdur heralde. zaten bu tür reklamların genelinde rahatlık birinci plandadır.

regl olmak kadının doğasında vardır. ayıp falan da değildir.
Saçma başlıktır. ben prezervatif reklamlarınında olmasını istiyorum. yani ahlakla veya terbiyesizlikle alakası yok bu işin.
uzaktan kumandası olmayan kişi yakınması.

ülkede göz göre göre katrilyonlar söğüşlenmiş, bizim ki kadın pedinde ahlak arıyor. allah akıl fikir versin.

(bkz: senin dinin sana benim dinim bana)
Hijyen ürüne "ahlak" dışı diyola ya la yazık.
kadınlar pedi kafasına geçirmediği için kameranın göte odaklaması normaldir. ahlak kavramınıza zorlayım. bakınca azan adamlar, herkesi kendi gibi sanarlar...

prezervatif reklamlarıda ahlak dışı o zaman. hatta hapse atılmalı. hadi hiç sevişmiyor gibi yapalım. 1 2 3 4.
kız gibi'nin küfür olmasındandır.
ahlaksızlığın bir tek ped reklamlarında olduğunu sanan yazar beyanı. keşke kadın siz olsaydınız da bi yaşasaydınız umursuyor musunuz umursamıyor musunuz demezler mi adama? ayrıca evet tam yemek yerken televizyonda oynatılması hoş değil babam da şikayet ediyor ama bu sizin anneniz veya ablanız veya kız kardeşiniz için de yapılan bi reklam. yani kızın götüymüş başıymış saçıymış geçin bunları. senin kardeşin annen menepoza girmeden yıllarca onun ağrısını sancısını çekmiş sırf sen bunu ayıplıyosun diye acısını sana belli etmeyip gizlemiş. bi de bu açıdan düşünün yazarlar, sizin eşiniz sevgiliniz de bunu yaşıyor her ay. ay sen kanlısın ay sen regl olmuşsun diye ayrılacak mısınız? kur'an'da bile var o zamanlarda birlikte olmayın diye. azıcık bi yerinizden feragat edip bekleyin 4 5 gün size yıllarca bekleyin diyen yok ki. prezervatif reklamı da oynuyor üstelik o kuranda eşinle yapmazsan zina biz ona laf ediyor muyuz? bunları düşünmeyip kızın götüymüş rahatlıkmış falan at gözlüğüyle bakılan bi reklam bizim ülkemizde zaten günlerce konuşulur. yazık valla acıyorum.
kadınların onca sorunu bitti, hatta ülkedeki onca sorun bitti de işimiz ped reklamlarına kaldı dedirten başlık.
Her gün kadınlar öldurülürken saçmalık.
ped reklamlarinin niye bu kadar battigini hala anlamiyorum. acaba rahatlik hissini baska nasil anlatilir? pedi neremize sokuyoruz zannediyosunuz. kizin ped varken rahat rahat yurumesi rahatligini gosterir. eger sizin dikkatinizi baska seyler cekiyorsa izlemeyin. bu kadar basit reklam gelince kanali degistirin. gozlerinizi kapatin. reklamda cinsel obje yapacak hicbir sey yok. oraya yakinlasip uzaklasmasi da cinsel bir etki yapmaz. hangi erkek ped reklami izlerken tahrik olur? ya da su kadin olsa da yatsam onla diye dusunur? affedersiniz ama dusunuyorsaniz zihniyetiniz problemli.
yobaz muhafazakarları rahatsız etmiş reklamlardır. sizin bozuk zihniyetiniz yasaktan başka bir şey anlamaz. bu kadar ne uğraşıyorsunuz ki siz en iyisi hamileliğinden, yüksek sesli gülmesinden, başı açıklığından rahatsız olduğunuz vesaire vesaire kadını kökten yasaklayın olsun bitsin. bu arada hatırlatmakta fayda var; en büyük ahlaksızlar ahlak bekçiliği yapanlardır.
Ahlak dışı falan değil de saçma olandır. Ulan yaptığı tek fonksiyon kan sızdırmama olan bir bez parçası için türlü türlü reklamlar çekiyorlar. Tıpkı yaptığı tek şey göt silmek olan tuvalet kağıdı reklamları gibi.
hatirlatirim yazar kardes kizlar ergenlige 11-12 yasinda giriyor. ve ufak cocuk dediginde 10 yasinda olabiliyor bazen.