bugün

soğuk bir iklimde yaşıyor olsalar bile nasıl bir şey giyilmesi gerektiği kızlar için her zaman sorundur. topu her zaman erkeklere atarlar.

kız: aşkımmm... ceket mi giysem ? ceket diyorum kısa mı giysem ? uzun mu giysem ? bakmıyor musun ? tamam...! o zaman ceket giyeyim. şu şeye gidiyor muyuz ? yani ceket mi giyeyim ? şu oyunu az durdurur musun ? ceket diyorum, giymeli miyim ? yok... yok giymeyiyim. yoksa 4 atkı takıp külotsuz mu gelsem ?

erkek: dayanamaz ve... herhangi bi ceket giy işte...

bu sefer de kız:

kız: ceket giymek istemiyorum.

erkek: neden ki ?

kız: o zamanda taşımam gerekir.

kadınlar 9 ay boyunca karnında bir insan taşıyabilir. ama hafif bir ceket çizgiyi çektikleri yerdir.
Kıskançlıktan öldürülmeye hak görülmek.
Kadın olmayanların kadın olmakla ilgili kat kat daha fazla yorum yapması ve ahkam kesmesi.
işemek için oturmak zorunda kalmak.
para harcamak, nevet.
Krem ikram etmek gıybet başlatıcı eylemdir.
her ayın belli günleri kanayıp ölmemek. öyle bir dönemki tanrı bile ilişmiyor kendilerine.. her türlü ibadetten muaflar..
Duyguları bu kadar yoğun yaşayıp onlarla bu denli haşır neşir olup onları kontrol edememek oldukça tuhaf.
Bence çocuk doğurması. Çok acayip lan. içinden insan çıkıyor.
Bence anneliktir. Anne mertebesine eriştiğinizde, daha önce kadınlar halkında ipe sapa gelmez şeyler söyleyen erkek bireyler tarafından kutsanırsınız.
En tuhaf tarafı can güvenliğinin olmaması tabi.
Bedeniniz ve hayatınız hakkında sizden başka herkesin söz sahibi olmasıdır.
TÜRKiYE'DE YAŞAMALARI.

MAALESEF Ki ÜLKEMiZDE KADINLARIMIZA HAKETTiKLERi DEĞER VE SAYGI VERiLMiYOR...