bugün

insan eşittir başta evet ama pozitif ayrımcılığa giren şeylere de kadınlar pek sesini çıkarmıyor maalesef.

niye çoğunlukla eve ekmek getirmek zorunda olan erkek? niye bir felakette ilk kadın ve çocuklar kurtarılıyor? niye olası savaş halinde erkek? niye ben otobüste kadına yer veriyorum? niye akşam vakti bir kadının arkasında yürürken rahatsız olmasın diye önüne geçmek zorunda kalıyorum? niye erkekler hayatta daha fazla stres yaşayıp daha erken yaşta ölüyorlar? niye erkek nafaka ödüyor? niye erkek seçici değil de kadın seçici? niye erkek damsız giremez? herkes abazan olmak zorunda mı? niye eşcinsel olmak erkek için daha zordur? niye kadınlar üst üste defalarca kere orgazm olabilirken erkekler olamaz? niye erkek tahrik olduğunda bir yerini saklamak zorunda kalır? niye erkek ağlayamaz? niye erkek güçsüz olduğunda terk edilme ihtimali daha fazladır? niye erkekler günü yok? niye kadın daha rahat iş bulur? niye işsizlik oranı kadına göre kat kat öndedir? niye erkek evlenme teklifi eder? niye trafikte erkek daha dikkatli olmak zorundadır?

şimdi diğer tarafa geçip kadın birey de bir bu kadar madde sayabilir. sonşşta bunu tartışmak gereksizdir. yasalar haricinde kadın erkek eşit değildir. iki cinsiyet de eşit haklara sahiptir. gel gelelim kadın baş tacıdır. her güzelliği hak eder. lakin ki erkek de öyledir.
kocaya kaçtığın zaman hayatın boyunca çalışma derdi yok. koca parası ye. temiz.
yaz sıcağında etek elbise ve açık ayakkabı giyebilme rahatlığı, makyajla güzelleşebilmek, kıyafet seçim olanakları yelpazesinin geniş olması, tıraş zulmünün olmaması.
Bu ülkede mi?? Gece gece güldürmeyin lütfen...
Amın var daha ne olsun.
Kadın ya da erkek olmak avantaj kazandırmaz, sadece cinsiyettir.

Avantajı, akıl yoluyla kazanırsınız.
Akıllı insan olduğunuzda!
nude ihtiyacı çekmemek olabilir. istikrarlı piç kuruları taciz ederken süslemeyi hiç ihmal etmiyorlar.
Ne kadın ne erkek, biraz ipleri karşıdakine bırakmak yerine öz saygı kavramına odaklanırsanız, her şey daha hoş olur.
pantolon giydiklerinde şeyi sola - sağa alayım diye bir dertleri yok mesela.
Kadın olmanın hiçbir avantajı yoktur.
Hesap ödemezler...alman usulu yapalım diyince trip yaparlar...

Ulan maaşın en az benimki kadar, neden bütün hesapları ben ödüyorum?
ifşan düştü mü savulunursun, övgüler alırsın. Erkeksen sapık diye linç yersin.
Dünya kadar kadın olacağına fındık kadar damın olsun, suya meyil vermek kolaylaşır, çatı akıtmaz.
isine gelince kadin erkek esitliginden bahsedip sonrada kadin korumaya muhtac, zayif taraf muhabbeti yoapmak.
Hiç bir avantajı yoktur. Aksine kadın olmak doguştan dezavantajdır.
sürekli ilgi gördüklerinden yalnızlık dertlerinin olmaması. şansa bak.
Finansal yükümlülüğü yoktur en basitinden erkeğe evi var mı arabası var mı soruları sorulurken kadın bu sorulara maruz kalmaz. Çünkü hazıra konabilme şansı daha yüksektir.
değerlerinden ödün vermeden kendi ayakları üstünde durabilen kadının cinsiyetinden ileri gelen herhangi bir avantajının olmadığını söyleyebilirim.
Am. Dünya etrafında döner. Ne demişler? “Kadının cebinde yoksa parası, amıdır kumbarası”.
Bence en guzel avantaj, memelerinin olmasi. Dusunsene cook moralin bozuk ve elinin altinda oksayip usulca sevebilecegin iki adet memen var.

Lan valla super bir duygu bu!
erkeğe 3 birim zor olan şeyler,
kadına 2 birim zor,
en basiti yolda karşıya geçmek istediğinde bile,
şöför kadına durup yol veriyor,
erkek olunca üzerine sürüyor.
e haklı kıllı börklü adama nezaket yapsa ne alıcak ki !
ince parmaklı, narin ellere sahip olmak.
Yazın elbise ve etek giyebilmek.

Nasıl bir nimet anlayamazsınız.
sadece topuklu ayakkabıyla bile estetik güzelliği yakalayabilmeleri.
Uzun yaşariz.

Kadinlarin yaşam ortalamasi erkeklerden yuksektir.