bugün

Dünyanın %49.9 u ile aynı kaderi paylaşıp dünya üzerindeki en zor şey demektir.
sadece bu ülkede değil, her yerde pozitif ayrımcılıktır. zorluklara bak. el ele tutamıyorum, kısa giyemiyorum. ya sen saatlerce emek verdiğin, rakiplerinden çok çok daha iyi olduğun bir konuda amın yok diye dışlanmak, zora koşulmak ne demek bilir misin. sevgilimle öpüşemiyon tutuşamıyom ne amına koyum ya. zorluk mu kalmadı dünyada. hiç mi kafa yok.
Çoh zor be.
Türkiyede kadın olmak çok zor abi siyah giyme toz beyaz giyme söz olur hiç birşey giyme orospu olursun. Ot desen suçlusun bok desen suçlusun ota boka karışmazsan da sinsisin sen en iyisimi hiç bişey yapma.
Vallahi çok başım ağrıyor şuan ya.
iş yerinde bile çeşitli hareketlerle tavırlarla rahatsız edilmektir hep tedirgin olmaktır.
erkeklerin şanslı olsam kız doğardım, kadınların ise dünyaya bir daha gelsem kadın olmak isterdim demesine sebebiyet veren bir durumdur kadın olmak.

hep kötü yönlerine bakıyoruz biz(bazılarınız da işin bokunu çıkartıyorsunuz), ama ben ne kadar şanslı olduğumuzu göstermek istiyorum.

bir kere ağlama ve kahkaha atma özgürlüğümüz var, sinemadan gözleri şişerek çıksak bile kimse bizi yadırgamıyor, kadın kısmı ağlamaz demiyorlar.ağlamayı büyük bir nimet olarak gören ben gibi kadınlar için bu harika bir şey.

yuvarlak meşin olmadan da haftasonunun tadını çıkarabiliyoruz, tıraş olmak zorunda değiliz, burnumuzda ve kulağımızda kıl yok sonra.(sizde de yok dimi lan?!)

insanların içinde sıçmak zorunda kalmıyoruz mesela, umumi tuvaletlerden bahsediyorum.

bir göte bir memeye tav olmuyoruz, sevişeceğimiz adamı biz seçiyoruz, erkeklerle yatıp ibne yahut top diye yaftalanmıyoruz.

insanlar bizden korkmuyor, bir çocuğun yanına yaklaşıp onu öpebiliyoruz, bizimle sohbet edebiliyorlar.

en güzeli ise içimizde bir canlı büyütebiliyoruz.

doğuştan şanslıyız vesselam.teşekkürler ya rabbel alemin.
Futbol oynamanız ve subay olma gibi hayallerinizin garipsenmesi, dalga geçilmesidir."siktir lan ordan gel maç yapalım dört avans beşte biter" diyen bir andavalla maç yapıp yarmadan gol atmam güzel bi cevap olmuştur umarım.
herhangi bir işten kaçmak için regl sancısını bahane etmektir.
"Bir kadın olarak sus" veya "kadın herkesin içinde kahkaha atmamalıdır" beyanına maruz kalamktır. Öldürülürsen, tecavüze uğradıysan mutlaka kuyruk sallamışsındır,tahrik etmişsindir. Kadınsan eğer hiç durmadan hep ama hep ben de varım demek zorundasındır diyeceğim ama bir kadın olarak haddimi bilmeli ve beyim ne derse odur demeliyim ülkemde.
Hele turkiyedeyse daha da zor.

Not : erkegim.
Gerçekten de pek çok bakımdan çok zordur.
Evet dostlar dün 22 sularında hastahaneye yolum düştü ve doğumhanenin önünde beklemek durumunda kaldım, içeriden gelen çığlıklar, bağırmalar, o nasıl bir bağırmadır allahım, yok, yok ben bile bu halimle kadın olsam kesinlikle doğuramazdım, analarınızın ve çocuğunuzun annesi eşlerinizin kıymetini bilin arkadaşlar.
Bu ülke şartlarında zordur her hareketiniz eleştirilir devamlı aile baskısı altındasınız.
Bunu erkeklerin anlaması kadar zor olsa gerek.
Hep tüm acıyı, sıkıntıyı kadınlar çekiyor hep içine atıyor, hep cinsel obje olarak görülüyor, bi kere bağırsa kadınlar çok dırdır yapıyor oluyor. Kadın olmak bu dünyada çok zor. Bence biz erkekler çok şanslıyız.
2 adet meme ve bir vajina taşımayı gerektiren olaydır. bu 3lü ile istediği her kapı yavaşça açılmaktadir.* ama erkek öylemi daime başına bela açacak şeyi taşıyor.
Tek kelimeyle zor. iki kelimeyle çok zor. Yaşasak suç yaşamasak suç. Biz de napıcağımızı şaşırdık artık.
Kimine reva kimine ceza kimine de lütuftür.
susuz bir bahçede çiçek açmaya çalışmak
Türkiye'de öteki olarak yaşamak zorunda bırakılmaktır.
kadın olmak erkeğinin dışında başka bir adamla ilgilenmemektir.
görsel
Acıtasyon falan yok arkadaşlar kız çok güzel özetlemiş durumu.... Gerçekler.
hetero bir erkek olmama rağmen, bir günlüğüne dahi olsa deneyimlemek isterdim.