bugün

erkekten aglamaması bekleniyor. duygusuz olması. erkek adamın yapmayacagı seyler belirleniyor. katı ol deniyor. ev gecindir deniyor. yukleniliyor da yukleniyor erkege.
kadından da erkek gezip tozarken, hatta aldatırken sadık sadık evde oturması, yuksek kahkaha atmaması, fazla konusmaması, erkeginin gerisinde durması, baska erkeklerle sosyal bir ortamda sohbet bile etmemesi bekleniyor.

oysa nil in bir sarkısı var. bir superkahraman olan sevgiliyi anlatıyor kahramanlıklarıyla. sonra diyor ki bazen pilin bitecek, ben merhemin olucam. erkegin de gucsuz zamanları olabilmeli. bu kadar yuklenilmemeli erkege.
keza kadının da daha az konusması, hep arka planda kalması, saglıklı sosyal iliskiler kurmaması istenmemeli.

ben erkek olsam yanıma kendime denk bir hayat arkadası isterdim, arkamda kalacak bi kadın degil.

ve ben tanrıca olsam sistemi boyle kurardım.
Erkekler için çok fazla kadın, kadınlar için çok fazla erkek var. Bu da ilişkilerde konsantrasyon eksikliği yaratıyor.
Sosyal medya. En vasat hatuna bile günde 600 tane "çok güzelsin" mesajı geliyor. Sonuç? Zaten doğuştan egolu olan hatun daha da egolanıyor. Maymundan beş dakika önce doğmuş kadının karşısına dünya yakışıklısı adam koysan beğenmeyecek yani. O duruma geliyor kadın. Bir nevi şizofreni durumu diyebiliriz. Çirkin kadın günde 600 tane "çok güzelsin" mesajı alınca kendini cidden güzel zannetmeye başlıyor.
kadınların romantizmi, erkeklerin cinselliği abartıp ideal partnerde aranan başlıca özelliğin kafa uyumu değil çekici dış görünüş ve güldürme kabiliyeti olmasıdır. kafa uyumu ve aşktan ziyade cinsel çekimle başlayan ilişkiler de sağlam temeller üzerinde olmuyor ve çabuk yıpranabiliyor neticede.
Alternatiflerin fazlalığı Kıymet bilmeme döngüsüne sebep oldu Kimse kimsenin kıymetini bilmiyor anlamaya çalışmıyor Emek vermek istemiyor ama şöyle de bir laf var çok kadın hiç kadındır dostum yalnızlıktır sonu bunu kadın için de erkek için de düşünebiliriz daldan dala atlayan bir kadın ya da erkek Aslında yalnız Aslında mutsuz kendini şanslı olarak görüyor ama böyle şans mı olur gerçekten seven değer veren bir insanı belki aradaki alternatifler yüzünden farkında olmayarak hayatından eliyor. Farkında olmadığımız bir şey var şu an gençken her şey çok heyecanlı güzel ve hiçbir şeyi takmadan devam ediyorsun ama belli bir yaşa geldiğinde insan sadece sohbet edecek birini arıyor huzurevinde evlenirsiniz artık ne diyeyim.
Sosyal medyanın kadınların egosunu haddinden fazla şişirmesi, erkeklerin artık kadınlara yürümeyi bırakması, büyük yüzdeyle insanların giderek yalnız ve sevgilisiz kalmaları, düşen evlilik ve üreme oranları...

Bir suçlu aramıyorum. Toplumsal bir gerçekliği ortaya koyuyorum.
kadınların ne istediğini bilmemesi.

--ilişki ve evlilik danışmanı adil yıldırım vardır. bilen bilir.geçenlerde bir videosunu izledim şöyle diyor;

-ben asında düzgün birini arıyorum diyen kadınlar hep kolpa.kadın danışanım bana '' sevgi istiyorum,huzur istiyorum'' diyor. çevresinde öyle adamlar var. o adamı buluyorum.peki diyorum neden o adamın kahve teklifini kabul etmiyorsun. çünkü sıkıcı diyor. kendinizi kandırmayın düzgün adamlar tercih edilmiyor sizler ne istediğinizi bilmiyorsunuz.

-anlayışlı,kibar,efendi erkek istiyorlar.o erkeği bulunca keko,galerici kılıklı herifler için iyi erkeklerden ayrılıyorlar.

-''para önemli değil önemli olan sevgi'' diyorlar sonra babalarının onlara 50-60 yaşında sunabildiği hayat şartlarını 25-30 yaşındaki adamlardan istiyorlar.

-erkeklerin korumacı,maddi gücünün olması,iş bitirici olması,ağır abi olmasını istiyorlar sonra adam sıkınca,kısıtlayınca '' çoook ata erkilsin yaa'' diyorlar.

velasıl ne istediklerini bilmiyorlar. herkes yedekte birini tutuyor. nasıl olsa daha iyisi var diye diye iyi erkekleri harcıyorsunuz.

çoğu kadın da yiyim,içeyim,gezeyim,sevişeyim yaşım 30 lara geldiğinde,seçenekler azaldıgında iyi niyetli adam kovalarım kafasında.

-kadınlar size benden tavsiye. herkesin standartı,istediği özellikler vardır eyvallah.lakin erkek yaş aldıkça daha değerli olabiliyor. lakin kadınlar yaş aldıkça güzellik,yumurtlama gibi şeyler düşüşe geçiyor. sizler iyi erkek istemiyorsunu kendinizi kandırmayın.