bugün

kadınla erkeğin eşit olduğu savı tamamen komünistlerin uydurduğu bir saçmalıktır. dikkat ettiyseniz, bu fikrin ortaya çıkışıyla komünizmin çıkışı aşağı yukarı aynı tarihlere rastlar. bu da mı tesadüf?

kadınla erkeğin eşit olduğundan dem vurmak, gizli bir komünizm propagandasıdır. her kim ki kadın erkek eşitliğine inanıyor ve bunu savunuyor aslında bilerek veya bilmeyerek komünizme hizmet ediyordur ve bir vatandaşlık görevi olarak görüldüğü yerde teşhir edilmelidir.

kadınların gerçekten eşit olduğunu iddia edenlere cevabım. buyrun transer serbest olarak, siz bir takım çıkarın bakalım, bir de biz çıkaralım. bakalım kim kimi sahaya gömüyor? nerde kaldı eşitlik? hadi, hakem de sizden olsun.
görsel
kadın ve erkek kas gücü olarak veya fiziksel görünüm olarak eşit olmayabilir. ama hani kadın da erkek de insan ya! bunu anlayamıyor ya bazıları! yasalar önünde ve verilecek haklar yönünden eşitlerdir efendim. komünizm bu haklı davayı elbette ki savunacaktır. kadın ve erkeğin eşit olduğunu savunmaktan da her daim gurur duyacaktır!
hakların eşitliği ile fiziksel şartların eşitliği arasındaki küçük nüansı ayırt edemeyen yazarcığın kapasitesizliğini ilan etmek için açtığı başlık, yaptığı yorum.
doğru fiziksel olarak zayıf olabilirler ancak dirayetlidirler. öyle dirayetliler ki uğradıkları tacizlere, yedikleri dayaklara, maruz kaldıkları her türlü seviyesizliğe rağmen insan olmayı bırakmazlar.
ayrıca kadın (=insan) haklarını savunmak komünistlikse ben bile komünist olurum.
(bkz: haa tamam o zaman)
(bkz: bomba buluş ve argümanlar)
sırf burdan bile komünizmin ne kadar mantıklı, insancıl ve güzel olduğunu anlayabiliriz o halde.
o zaman şirinler bir komünizm propagandası yapan proje değildir.

(bkz: şirinler deki erkek egemenliği)
elbette ki kadınlar daha üstündür.
(bkz: çok eşliliği savunan kadın kaç erkek istiyor acaba)
Kadınların da diğer mallar gibi prtak kullanılması gerektiğine dair fikirler içermesinin bir sonucudur. Günümüzün modern komünizminde aynı fikir geçerliliğini korumakta mıdır, bunu komünistlere sormak gerek. Sosyalizm daha bir şeker, daha sevimli aslında.
zaten başka bir ideolojinin ürünü olması beklenemezdi. zira komünizm insanı temel alan ve hiçbir insanı cinsiyeti ve aynı zamanda dili,ırkı,rengi... yüzünden ayırmayan bir ideolojiyi barındıran sistemdir. sadece bu kadın erkek eşitliği fikrinden bile ne kadar insan odaklı ve mükemmel bir sistem olduğu anlaşılabilmektedir.
"sen git bir kadına aşık ol. kadın senin kalbini cebine koysun. nerede kaldı eşitlik?"
(bkz: erkekler kadınların oyuncaklarıdır).
kesinlikle eşit değildirler.
propaganda değil, bildiğin en ateşli bir şekilde savunulan argümanlarından biridir komünizmin kadın-erkek eşitliği. milliyetçiliği reddetmesiyle beraber, komünist ideolojinin en sevdiğim yanlarından biridir.
insanlık tarihi cinslerin toplumsal işbölümü yapması ve zaman zaman rollerin değiştirilmesi teknikleri sayesinde bayağı bir aşamalar kaydetmiş olduğu için tebessümle karşılanan çocukca iddiadır.
yanlış bir çıkarımdır. böyle bir çıkarımı yazarın nasıl keşfettiği de merak konusudur. kadın erkek eşitliği haklar konusundadır. kadın da en az erkek kadar insan olmanın gerektirdiği asgari haklara sahip olmalıdır. onun dışında kadının da erkeğin de kendine has durumları hak ve yükümlülükleri kendi koşulları içerisinde değerlendirilmelidir. zaten kadınla erkek arasında pür eşitlik imkansızdır. eşitlik ve mukayese emsaller arasında olur. keza cinsiyetleri birbirinden ayıran ve kendi kategrilerinde değerlendirilmelerini elzem kılan bazı alameti farikaları vardır.
ey kadın erkek eşitliğini futbola dayandıran kişi!
senin doğarken kasların benimkinden ağırdı, sen bu sayede geliştirdin benden güçlü oldun!
ben anneme özendiğim için yemek yapmaya, temizlik yapmaya heves ettim ince motor kaslarım gelişti,
sen babana özendiğin için daha çok top oynadın, daha çok sadece güç gerektiren işlere yöneldin kaba motor kasların gelişti!
zaten doğarken içgüdülerimiz, fizyolojik yapımızla farklı doğduk! penisin var diye kendini üstün mü sanırsın? erkekle kadın bazı bakımlardan farklıdır kör değilsin görüyorsun, kadının fizyolojik olarak geri planda kalmasının sebebi içgüdüleriden gelen korumadır...
evet senle ben farklıyız ama sandığın gibi üstün değilsin. hadi şimdi git annenin şişleriyle iki ters bir düz kazak ör...beceremedin mi? sizin futbol takımı yardıma gelsin...
hiçbir ilgisi yoktur. tamamıyla yanlıştır.

komunizm in öyle bir öğretisi hiçbir zaman olmamıştır. amerika´daki feminizm hareketini, en kapitalist, kapitalistizm neredeyse atası sayılması gereken rockefeller group desteklemiştir. kadın çalıştığı zaman, eşit olduğu zaman, evdeki çocukla ilgilenemeyecek, yemek yapmaysa alışveriş yapmaya gidemeyecek, ve evde olduğundan çok daha fazla para harcayacaktır. çocuğun servis, okul parası, evde bakıcısı özel dersi, bu paraları ödemesi gerekecek, ve böylece de büyük bir para sirkulasyonu saglanacaktır. bu düşünce kapitalist bir düşüncedir. kapitalizm insanları çalıştırma ve akabinde de çalısarak kazandıkları o parayı cebinden alma sanatıdır. kadın evde olunca, evde yemek yapacağı için, o ailenin restorana gitme sakansı çok azalacaktır. kocanın da kadının da çalıştıkları için ceplerinde para olursa, evde de yemek yoksa, bu restoranların çok işine gelir (bu bir örnekti)

yoksa komunizm in işte dil din ırk ayırmadığı falan, safsatadır. berlin duvarı vardı bu dünyada, neyi ayırmıyormuş, en az 500 kişiyi vurdular duvarda. mezarları berlinde. yüzbinlerce müslümanı katlettirdi stalin.

sağcısı da solcusu da, hepiniz hayallerde geziyosunuz, valla ya...
neresinden tutarsan oradan kırılacak önermedir.
bu eşitlik ilkeleri sanayi devrimiyle ortaya çıkmıştır. sanayileşen avrupada az paraya çalışacak insana ihtiyaç duyulmuştur. ucuz iş gücünün büyük bir kısmı kadının da üretime katılmasıyla sağlanmıştır. sonra gelelim komünizm meselesine. komünizmin ortaya çıkışının da kadın hakları savunucularının ortaya çıkışının aynı tarihlere tekabül etmesinin sebebi katı kapitalizmdir. kapitalizm komünizmi doğurmuştuur. kapitalizm aynı zamanda başka fikirleri de doğurmuştur. kadın savunuculuğu gibi.
gelelim başka bir meseleye. kadın erkek eşit midir? saçma sapan bir genelleme olamaz. eşit midir sorusuna cevap vermeden önce hangi alande ve neye göre sorusuna cevap vermek gerekmez mi? Mesela kadın erkek eşittir ben 70 kilo kaldırıyorsam aynı yerde çalışıyoruz sen de 70 kilo kaldıracaksın mı diyeceğiz. Voleybol, basketbol vs. spor alanlarında bayanlar ligini ortadan kaldırıp karışık takımlar mı kuracağız. kaç kadının şansı olur?... eşitlik insan hakları ve hukusal açıdan mı? o zaman bir yere kadar haklı sayılır. hukusal açıdan eşitsek aynı sınavlarda aynı soru ve yarışlara tabi tutulmayı hak eder erkek. bu sefer de ciddi problemlerle karşılaşırız. besyo'yu kazanabilecek kadın tanımıyorum MESELA. sonra bu eşitlik ülkemzide kadına zarar verir. boşanma durumlarını hatırlayalım. devlet hep ilke olarak kadını koruyucu davranmaya çalışır. yani mümkün mertebe kadını korumaya çalışır ki bunun örneklerini nafaka gibi konulardan da anlayabilirsiniz. sosyal hayat açısından eşitlik ise bize hiç girmez. metrobüste ayakta bekleyemez bizim kadınımız. BiR ÇOK ERKEK KENDiNE AR EDER BU DURUMU. KADINA SEN DE BEN DE EŞiTiZ ARKADAŞ AYAKTA GiT DiYEMEYiZ. YAHUT BEN KARISINI AKŞAM BAKKALA MARKETE GÖNDEREN KOCA YAHUT ABLASINI GÖNDEREN ERKEK ÇOCUĞU, KIZINI GÖNDEREN BABA GÖRMEDiM HiÇ. SON OLARAK; KADIN VE ERKEK iNSAN OLARAK, iNSANi HAKLAR AÇISINDAN EŞiTTiR. DiĞER BiR ÇOK KONUDA EŞiT OLMALARI MÜMKÜN DEĞiLDiR. EŞiT OLMAMAK DEMEK BiRiNiN DiĞERiNDEN ÜSTÜN OLDUĞU ANLAMINA GELMEZ TABiKi.
SÖZLÜK SANIRIM BEN EPEY BiRŞEYLER BiRiKTiRMiŞiM iÇiMDE.
DÜZELTME. UFAK TEFEK iMLA.
kadın erkek eşitliği, kulağa ne hoş geliyor değil mi?

inanamayın efendim bunların hepsi komünist propagandası.

iki kişinin olduğu her yer de birisi daima komutandır.

açın bakın tsk iç hizmetler yönetmeliği sayfa bir madde 5.