bugün

valla turkiyede karismam. kadin sonra kocamdir dover de sever de der, kabak benim basima patlayabilir.
Keyiflidir.
Bizde onu doven adami dovmeyi yerden dişlerini toplatmayi isterdik ama kadinin bizden karakolda sikayetci olup kocamla biz sakalasiyorduk bu bey aramiza girdi bu adamdan sikayetciyim kocami dovdu diyecegini bildigimizden avucunuzu yalarsiniz. Aklinizi kullanin kendinizi ezecek bu hale getirecek insanlarin farkina varin birlikte olmayin babanizin yuzune rahat rahat bakin utanarak degil.
en azından bir polis çağırması gerekir.
Bir gram insanlığı olan müdahale eder yardım çağırır çığlık atar bir şey yapar yani.
müdahale edince de sen ceza yiyorsun. nasıl olacak?
Polisi ararım ama kılımı kıpırdatmam. Gidip kurtarıyoruz sonra o kadın kocamdır döverde severde diyor ya işte o anda sinirden beyninizi yiyorsunuz. Ne gerek var bana ne.

(bkz: kadir şeker)
Valla ben bu (bkz: Kadir şeker) olayına kadar olaya müdahil olmak isterdim
Ama gencecik Bir tıp fakültesi öğrencisinin barzoyla kekoyla takılan bir kadın yüzünden hayatının kararması ne yalan söyleyeyim benide üzdü.

Aga beyefendi düzgün erkek var
Öbür tarafta 20 sabıkayla tinerci balici tipli erkekler var

Ama kadın kız milleti gidip "sert erkek severim ben" diyor

Ha sonrada yiyor dayağı oturuyor.
Valla hayatta karışmam
Ha uzaktan ararım 155 i gelir
Memlekette polis var kanun var.
Son yasanan olaylardan sonra olmasi gerekendir. Yardim edecegim, kurtaracagim diye got altina gitmeye hic gerek yok. Ha illa yardim edecegim mericligi olacaksa polis veya kolluk kuvvetlerini aramak yeterli olacaktir.
Aklınız varsa karışmayın. (bkz: kadir şeker) olayı. Maalesef türkiye gerçeği. Kadınlara güveni bir kez daha sıfırlamıştır. Donkişotluk yapıp Dertsiz başınıza dert açmayın. Çağırın polisi ne halleri varsa görsünler. Onlar 3 gün sonra barışır ama olan size olur..
Polisi aramak en iyi çözüm.
kadir şeker olayı çıkıyor sonra ortaya.kimse cesaret edemez oldu o kadından sonra.
“O benim kocam, döverde severde sana ne ?”
Sözünü bir kavga ayırırken duymuş olduğundan olabilir.
Umrumda olmaz. Kadınların başlarına gelen kendi seçimleridir.
ayık kafaya sahip erkektir.
Kadına şiddet kadına şiddet fakat kadınların erkeklere yaptığı piskolojik şiddete ne demeli? Bunu konuşan yok eden yok. insan piskopat olmadığı sürece kimse durduk yere bir birine şiddet uygulamaz. Ama şimdi öylemi. Şimdi goygoycular çıkar şöyle böyle. Ulan mor çatıda piskolojik destek veren doktorun teşhisi bu.

Yaptıklarına piskolojik şiddet uygularsan. Çoluğun çocuğunla ilgilenmek varken kalkıp elde telefon teşhircilikte sınır tanımaz Ken. Eşine sevgiline şirin gözükmek yerine sanal ortamda alacağın ikilike için yemediğin bol kalmayınca. Herşeyden önce başkalarına özenip yaptıklarını düşündükçe kadına şiddetin tek taraflı olmadığını net söylerim.

Bir hakim arkadaşım çok güzel bir laf etmişti biz karar verirken öleninde kabahatini düşünürüz. Ama herkes öldürenle ilgilendiğinden bunu kimse düşünmez.
Yooo!
Öküz gibi seyretmek olur mu, erkekliğe yakışır mı?
Hemen bir kutu çekirdek cips almak, oturacak yer bulmak istiyoruz. Hiç olmazsa bir sigara yakıp seyrediyoruz.
çeşitli sebeplerden dolayıdır ki insan olmayı unutturdular bize..
döven öküz, izleyen ondan daha öküz, izleyip müdahale eden hepsinden de öküz..

bu ülkede bir şeyler yanlış gidiyor ama ne..
Vurdumduymazlığın danıskasıdır.

Yukarıdaki entrylerin okuyunca, Adam olmak nedir, Adam kime denir, insan olmak neyi gerektirir gibi birçok gerekliliğin ve tanımın ne denli erozyona uğradığını apaçık görürsünüz.
Yeni insanlık anlayışı, toplum olma bilinci, mağdur olanı koruma kollama durumları koca bir bok çuvalına dönüşmüştür ne yazık ki.

Adamın üstüne atlayıp, tekme Tokat giriş demiyoruz elbette, akıllı, mantıklı davranıp olayı körüklemeden araya girip " ayıptır, yazıktır, yapma" demek bu kadar mı zordur?
Hangi ara bu kadar korkak tavşanlara dönüştünüz alla'sen? Aymazlığı kimlerden öğrendiniz?
Sokak ortasında dayak yiyen bacınız, ananız olsaydı aynı şekilde çekirdek alıp seyredecek miydiniz, banane yeaaa diyebilecek miydiniz?!
Bugün bir başkasına, yarın size, ananıza, bacınıza, kızınıza olmayacağının garantisi var mı?!

Yapmayın! insan olmaktan vazgeçmeyin!
Canınızı tehlikeye atmadan, mağdurun yanında olmaktan vazgeçmeyin, insan olmak bunu gerektirir.

Ben bir kadın olarak ne yapabilirim bilmiyorum, ama o saykonun üstüne atlamam çünkü muhtemelen dayak yerim.
Ama çığlık atarım, yeri göğü inletirim, çantamdaki tarağı, fırçayı fırlatırım, polisi ararım.
Adamı dumur etmek, dikkatini başka yöne çekmek için o an soyunurum bile, hem de lönk diye!
Valla yaparım!
hz. hüseyini unuttuk..
güncel Önemli Başlıklar