bugün

yıllardır süregelen süper demokratik! ülkemizde yaşanan kadın cinayetleri, kadına karşı şiddet, toplumun her alanından kadının ezilmesi ve metalaştırılmasından dolayı artık buna dur demesi gereken biri bizim cinsiyetimizden biri olmalı.

özellikle son 11 yıldır süre gelen sert politik anlayış ' ben bilirim ' 'sizden öğrenecek değiliz ' temalı yaklaşımlardan ötürü giderek nefret toplumuna dönüşen ülkemize bir 'kadın eli' değmelidir artık.
haklı önermedir.gerekli ama tansu çiller gibi bir başbakan değil!
Dogrudur tansu ciller'i arar hale geldik.
gerek yoktur.

işlerini bir kadına bırakan topluluk asla felah bulamaz." (Buhârî, Meğâzî, 82, Fiten, 18; Tirmizî, Fiten, 75; Nesaî, Kudât, 8; Ahmed b. Hanbel, V, 43, 51, 38, 47).
(#22788882)
(#22788896)

işte bu anlayışı yıkmak kadının et parçasından ibaret olmadığı, erkek hükmünü, erkek diktatörlüğünü yıkmak için kadınlara ülke yönetiminde çook ihtiyaç var.
(bkz: angela merkel)
(bkz: margaret thatcher)
(bkz: tansu çiller)

yukarıdaki isimlerden sonra ''siyasete kadın eli değmesi'' gerekliliğini tekrar sorgulatan önermedir. yalnız bir de julia gillard var, bak işte onun gibisine aslında ihtiyacımız var.
şahane, liberalist bir yaklaşım bu. lakin izmir, ankara ya da istanbul gibi yobaz şehirlerle bu mümkün değil. türk insanı sarı ırktandır, barbardır, ataerkildir. sağcı, solcu olup, eğitim almayla, ateist, müslüman olmayla, açık ya da kapalı giyinip, modern insan taklidiyle beyin gelişmiyor. böyle bir şeyin olması için tüm toplumun radikal ve kesin bir değişime tabi olması gerekir. feminizm yükselmelidir kadın haklarının tam manasıyla yükselmesi için. lgbt hakları da var daha... yani feminizmin, bireysel özgürlüğün yükselmesi şart. bunun için de kadınların ülkede topluca yıllar süren sokak eylemleri, grevler, protestolar yapması gerekir. aynı gezi tarzında.
bugün ülkemize en yakışacak başbakan emine ülker tarhantır. haziran ayında inşallah öyle de olacaktır.
Kadınlar idare, yönetim konusunda gayet başarılılardır fakat kendi ülke şartlarımızı göz önüne almak lazım uygulanabilirliği bizim ülkemizde sağlıklı olmaz diye düşünebiliriz lakin sebebi kadının yetersizliğinde aramamalıyız cumhuriyet döneminde, kurtuluş mücadelelerinde başarılı olmuş türk kadınlarını hatırlamak gerekir,
Mustafa Kemal Atatürk; "Dünyada hiçbir milletin kadını ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi kurtuluş ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar himmet gösterdim" diyemez demiştir, en zor zamanda olsakda türk kadını başbakanlık görevi en iyi şekilde yerini getirebilir.
türkiye değil bütün ülkeler için bir gerekliliktir. kadın başkan/başbakan getirilerek muhtemelen feminist düşmanları hepsi infaza uğrar, erkekler kadınlara kolay kolay sarkamaz.
Once belediye baskanligi sonra basbakanlik. Bekleyin beni. * *
Zamaninda tansu ciller vardida bir silkime melhem olamadi.
güncel Önemli Başlıklar