bugün

ARTIK SANA da methiyeler düzmüyorum kadıköy. sende benim kavusamadığım sevgilimsin.
memleketim.

candır kadıköy. cıvıl cıvıldır ama keşmekeş değildir. rıhtımı, barlar sokağı, modasıyla her zevke cevap verir. kurtarılmış bölgedir.
memleketimin yegane en güzel yerlerinden birisi, anılarımı, duygularımı paylaştığım istanbul'un en gösterişli ilçesi. tarif edemeyeceğim kadar çok seviyorum...
şu istanbulda sevdigim nadir semtlerdendir. hatta tektir. nedendir bilmem o sahil o yollar falan. ben bir tek orada hep sakin ve keyifliyimdir.
Özlenilesi nadir yerlerdendir.
Sanat Sokağının havası bir başkadır, barlar sokağının ayrı bir ahengi vardır mesela. Bir de sanat kafeleri, siz arkadaşınızla sigara içerken piyano sesi duymak ya da resim çizen birisinin dikkatine dalıp gitmek, onun çizgilerinde kaybolup kendinize dair şeyler bulmanın tadı çok farklıdır.
o kalabalık sizi kaybetmez, içine dahil eder.
Kadıköy sokaklarına özlem duyun, öylesine bile yürünecek sokakları ve size verebilecek anılara sahiptir.
iş hanları bile güzeldir.
en güzel starbucks rıhtımdadır. kalbinde barındırır kadıköy.
önerebileceğiniz ekonomik mekanlar varsa alalım.
ah,kadıköy.
doğduğum büyüdüğüm kadıköy. çocukluğum, gençliğim kadıköy.
anılarım,yaşanmışlıklarım, en güzel mutluluklarım, heyecanlarım...

taşınmamıza en çok da kadıköyden ayrılıyorum diye üzülmüştüm. ağlamıştım.
insan anılarından kopmak ister mi?
koptum işte. ayrıldıktan sonra da hiç orada olduğum kadar mutlu olmadım.

her vapurla kadıköye geçişimde, vapurdan inerken şöyle kafamı kaldırıp her seferinde "ah kadıköy" diye bir nidalanıyorum kendi kendime.

hafızamdan gitmeyen bir sürü hikaye. iyisi kötüsü; hepsi. ama ben yeniden gelip orada yaşayacağım. ben kadıköyü yaşayacağım. ve biliyorum ki en çok orada mutluyum.

ve bildiğim bir şey daha var ki nerede mutluysam orada olmalıyım.

bir semtten çok, tutkudur kadıköy.
alışkanlıkların en güzeli.
aksam 10dan sonra teksas'a döner. nasıl nemruttur o saatlerden sonra.
Sokaklarında tip tip kişilerin dolandığı yer. Bir de yazmış dolanıyorum diye dikkat edin kadıköy'e gitmeyin. Evet.
Eskiden daha yalın ve huzur doluyken artık son derece istiklal Caddesini andırmaya başlamış olsa da, "hayatı, yaşamayı ve sevmeyi öğrendiğim/iz" yerdir.
Hayatı öğrendiğimiz yer.
istanbulun en yalanmış kızlarının gezdiği bölgedir.. Muhatap olmayın.
(bkz: boğanın ora)
Acıbadem karlı, bahariye soğuk
Göztepe yaşlı, haydarpaşa buruk
Bu yalnizlik mevsimi kadıköy'de
Yüreğim kış ve buz, renklerim soluk.
acıbadem semtinin muhteşem olduğu ilçe. bi kere geldim ağzım açık kaldı. izmir'in insanları kadar olmasa da çok modern ve seviyeliler.
anadolu yakasının avrupa yakası değildir, bir kadıköy vardır bir de geri kalan 7 kıta.
Sokakları çok güzel, magazaları çok güzel , insanları çok güzel dışardan kitapta anlatılan şehirler gibi duruyor yerdeki taşları bile başka güzel.
Gercek istanbuldur.
aylardan sonra bu akşam uğrayacağım semt. işten dolayı çarşı'da takılmaktan, galata'ya gitmekten bitap düşen bünye tekrar kadıköy sokaklarına umarım çabuk adapte olur.
taksimin beyoğlu'nun gereksiz insan yığını kaynamasıyla değerini daha da artıran fakat buna paralel olarak kalabalığı da artan güzide istanbul semtidir.
Nezihliğinden gitgide uzaklaşan semt "birileri" sayesinde.
efsane şekilde varoşlaşan semttir... çok üzer.
Fenerbahçe spor kulübü ile iç içe olan Istanbul' un güzide semtidir.
güncel Önemli Başlıklar