bugün

görsel
görsel
daha dün oradaydım moda da aynen öyle buram buram bira ve sidik kokuyor.
(bkz: zengin muhiti)
görsel
istanbul'da gençlerin ve öğrencilerin en çok takıldığı, kendine ait ruhu ve ortamı olan ilçelerinden biri. ama güngören mi, güngören öyle değil.
An itibariyle bira yudumladığım mekan.
izmir’ in alsancak’ ı gibidir. Renklidir, elittir, güzel kız sağanağına tutulur hep.
tek hatamın fenerbahçe maçının olduğu bir günde gitmek olan semt.
ben de pandemiden önce gittiğimde fenerbahçe maçı vardı ve sırf kadıköy'den söğütlüçeşme 30 dakika sürmüştü.
Kadıköy Anadolu değil de Avrupa kıtasında yer almalıymış gibi geliyor bana.
sahili güzel semt.
Stadında maç oynayan kulüp dışında sempatik, kaliteli, güzel mekanlarla dolu bir semttir.
ismi köy ile bitmesine rağmen köy hayatı ile hiç bir benzerliği bulunmayan istanbul ilçesi. benzeri için: (bkz: mecidiyeköy)
Giderek 80 ve 90 ların havasından uzaklaşan, özellikle Reks Sineması'nın olduğu yer havadan bombalanmış gibi görünen, bir zamanlar istanbul'un en farklı ilçesi.
istanbul'da gençlerin ve öğrencilerin en çok zaman geçirdiği, kendine ait havası olan semtlerden biri.
Bu semtte "V" (v for vendetta'dan) diye bir bar var, bu yaz iki tekila + bir fıçı birayı 82 TL'ye içtim. Ha, leş gibi bir bar; o ayrı.
görsel
görsel
fenerbahçe maçının olduğı günler trafiği berbat olur. maç olan bir günde kadıköy'den caddebostan'a 1 saatte gittiğimi hatırlarım. yollarda trafik çok yoğundu, otobüs yol kapalı olduğu için geri dönmüş, düz gitmesi gerekirken dönmek zorunda kalmıştı. kadıköy'den çıkmak bile çok uzun zaman almıştı.
galatasaraylı olmama rağmen sevdiğim, fenerbahçe'nin tapulu malı olmayan istanbul ilçesi.
görsel
güzel bir sahil şeridi görüntüsüne sahip, yeldeğirmeninden moda' ya kadar rahatlıkla ve keyifle gezilebilecek bir bölge ve hoş mekanların bulunduğu, kaliteli istanbul ilçesi.
Kadıköy, istanbul'un Anadolu Yakası'nda yer alan bir ilçedir. istanbul'un en eski ve en gelişmiş semtlerinden biridir. Tarihi dokusuyla dikkat çekerken, canlı ve dinamik bir yaşam tarzına sahiptir. Kadıköy, kültürel etkinlikler, alışveriş olanakları, yeme içme mekanları ve gece hayatıyla bilinir. Ayrıca, semtin sahil şeridi ve Moda sahili, yerel halkın ve ziyaretçilerin keyifli zaman geçirdiği popüler noktalardandır.
https://lucky-palace.com/
uzun yıllar yaşayıp şahane günler geçirdiğim türkiye'nin en iyi semti. buradan taşındığımdan beri bir an bile mutlu olduğumu hatırlamıyorum açık ve net.
görsel
kürtçe tabelalı iş yerlerinin türediği ilçe.

görsel