bugün

hayatın ve kadınların anlaşılamadığı sokaklar, bir çok iz taşıyor kimselerin bilmediği.
(bkz: anne ben şair oldum)
boğa taşakları görebileceğiniz mükemmel kadıköy....
kokoreç ve biranın tadının çıktığı yerdir. ayrıca fenerbahçe li olmanın keyfinin tek yaşandığı yer...
şehrin en güzel sokaklarıdır.
Çok güzel kafa dinlenecek yerlerdir.
merkezi kadıköy olarak konuşursak -yani çarşıya yakın taraflar- sokakların büyük bölümünün barlarla, kafelerle dolduğu gözlenmektedir. beyoğlu'nun asmalımescitini, nevizadesini daha büyük ölçekte görür gibi oluyor insan.

altında bar ya da cafe, kafeterya açılmayan apartman yok gibi bir şey. 3-4 senedir kadıköyden uzak kalan birisi gelse, şaşırır bence tanıyamaz. anladığım kadarıyla belediye de kolayca ruhsat veriyor ki, istanbul'un başka bir ilçesinde çok da yaşanmayacak bir değişim olmuş. tabii eskiden dershane olan birçok bina da apartman lise olup, bu oluşumların ortasında kalmış, ilginç bir kakafoni olmuş. ortalık genç dolu, bazı günlerde yürümekte zorlanıyorsun. akşamları da oralar bir alem zaten.

özetle, akplilere önermem merkezi kadıköy'ü, gidip sinirlerini hiç bozmasınlar, pek değiştiremeyecekleri bir düzen ve özgürlük ortamı oluşmuş. değiştiremeyecekleri diyorum çünkü seçimlerde ilçede aldıkları oy % 20'leri anca buluyor, onun da büyük kısmı göçle gelen, dini referans ve erzak yardımıyla daha kolay kandırılabilecek apartman görevlileri ve ailelerinden geliyor muhtemelen. hakikaten bir cumhuriyet gibi kadıköy...

bence akp yönetimi -eğer tek adamca yönetilmiyorlarsa- neden kadıköy, beşiktaş, şişli, bakırköy gibi istanbul ilçelerinde artı trakya ve ege'de hep kaybettiklerini ve kaybedeceklerini iyi özümsemeli, üzerine düşünmeli, tabii eğer gerçekten bir ihl ve taşra partisi değil de tüm türkiye'ye hitap eden bir siyasi parti olmak istiyorlarsa.
Daha nezih,daha temiz insan potansiyeliyle karşılaşacağın,plan yapılacaksa orda yapılmalı olan yer.
fotoğraf paylaşsanıza yahu... yıl oldu görmeyeli.

bir forum tarzı entry örneğidir.
onu benden siz aldınız.
antikacılar sokağını hiç bir gavur memleketine değişmeyeceğim hoş yerlerdir.
genel istek üzerine galeride bazı renkli görüntüler paylaştığım sokaklardır. tüm fotolar kadıköy'de çekilmiştir.
Istanbul da askin yaşanabileceği en guzel sokaklardir. Nice anilar hatiralar saklidir o kaldirimlarda. Lise ve üniversite hayatimin cogunu o sokaklarda geçirdim ilk asklar ilk kaçamaklari orada yasadim. Iyi ki de yasandim. Çünkü artik kadıköy eskisi gibi degil elimizden aliyorlar. Insani degisti parklari çiçekleri..hepsi teker teker gitti.
Ama nolursa olsun bazi koselerinden geçince insana eskiyi hatirlatiyor icin bir değişik oluyor. Yine bi sokak başında ona rastlarsin umuduyla da gezmiyor degilsin hani. Ama yok o artik burada yaşamıyor. Askimiz seneler önce moda sahilde kaldi ve dahasi yok. Delinin tekisin.
ferah sokaklardır. huzurla gezilebilir.
sabahları sokağa bakılmayacak haldedir insan gibi yiyip içinp eğlenin la şuralarda kusmuk,bira şişeleri, gazete kağıtlar ne ararsan var.
Yıllarca el ele, yan yana eş dost ile yürünen sokaklardır.

Bazen tek olunsa da hep güzeldir. Son zamanlarda anlamsız bir kalabalık olsa da.
her türlü şeyi görebileceğiniz sokaklardır , her türlü insanı barındırır. içeni , keşi , torbacısı, dindarı , turisti, genci , yaşlısı. metropolün tanımı.
Çocukluğumuzun geçtiği , gençliğimizin geçmeye devam ettiği sokaklardır.
Buluşma yeri starbucks olan bir semt.
her yeri penis, kondom ve südyen kokan sokaklar.. selam olsun devrime.
Öyle bir sokak ki, bu
Her köşede bir kadın;
Geçene, öz yolcusu
Gibi bakar...Anladın...

Ve,kalbin sana sorar:
Bakıp geçmekte ne var?
Sen de her insan kadar
Onlara aşinaydın....

Necip Fazıl Kısakürek
isimleri çoğunlukla g ile başlar.
Kazı kazan almıştım 200 TL çıktı ben de viski aldım. Severim yani.