bugün

istanbul'un en iyi çalışan belediyesidir. binası söğütlüçeşme metrobüs durağı çıkışına çok yakın bir konumda, minibüs yolu üzerinde yer alır.
istanbul'un en medeni ilçesinin belediyesi.
kürt milliyetçiliği yapmaktan başka icraatları yoktur. hatta geçmiş aylarda greta thunberg denen terör destekçisi bir ergenin fotoğrafını binaya çizmişlerdi.
istanbul'un en iyi hizmet veren belediyesidir.
Çalışıyor
görsel
logosunu aşırı derecede anlamsız bulduğum belediye. mavi bir zemin üzerine sadece kadıköy'ün baş harfi olan k harfinden oluşuyor.
bunun dışında işini gerçekten çok iyi yapan bir belediyedir.
bu kadar bütçesi olupta bu kadar kötü yönetilen başka belediye varmıdır türkiyede bilemiyorum.
gidip greta thunberg denen veledin resmini yapmışlar bir binaya. bu velet türkiyeyi bmye şikayet etmiş bir projenin medya yüzü. bu belediye başkanını seçmek zorunda bırakan chpye yazıklar olsun. ne kadar boş beleş adam var onları başkan yaptırıyorsunuz sonra halk neden chpden uzaklaşıyor. bu kekeyi kim belediye başkanı yaptı? zorla adamı belediye başkanı yapıyorsunuz utanmazlar.
otopark ücretlerine zam yapmış belediye. ilçede 0-1 saatlik otopark ücreti 7 TL'den 8 TL'ye çıkmıştır.
Kafe ve bar açma ruhsatını çok kolay vermekte. Bu yüzden kadıköy'de sürekli yeni mekanlar açılıyor.
Chp li çankaya belediyesi nasıl kızılayı pkk ya dhkpc ye teslim ettiyse chp kadıköy belediyesi de pkk , dhkpc lilerin merkez üssü oldu. Utanmadan atatürkçüyüz derler birde. Hangi chp belediyesine gidin teröristler cirit atar.
28 senedir yaşadığım ama kendini geliştiremeyen bir ilçe..
Eleştirdiğimiz yönleri var elbette ama akp cehennemiyle kıyaslanınca cennet.
tombilinin heykelini diken güzide kurum.
geçen senenin fenomen belediyelerindendir.
görsel
tehditlere boyun eğen belediye.

görsel
ciddi anlamda çok çalışan belediyedir.
bina içine geri dönüşüm atıkları için çöp kartonu koyup her hafta düzenli onu sekmeden değiştiren belediyedir.
düşünceli bir hizmet.

https://pbs.twimg.com/med...BUlychOCQAA05Y3.jpg:large
bilgi işleminde geçen hafta iş görüşmesine gittiğim belediye.
aslında ilana öylesine başvurmuştum ve çağırdıklarında sırf ortamı,yaptıklarını görmek için görüşmeye gittim.
girdiğim odada 4 5 kişi vardı. bir de eğitimde olan 1 2 kişi varmış. ortam beklediğimden sıcaktı ve beklediğimden güzel projeler vardı. belediye altında taşeron olarak çalışılıyormuş. her neyse.. mülakat vs yapıldı. şartları da ortalama civarda konuştuk. ekibin alacağı eğitimden dolayı düşünebilirim gibi gelmişti işte her şey iyi güzel derken belediye başkanı* teftiş için kata geldi. herkeste bir telaş..'başkan burada!' diye haberler veriliyor. tüm koridor o geçtikçe ayağa kalkıyor.. bir süre sonra biz görüşmeye devam ederken odadan içeri girdi. * arkası dönük çalışan kız dışında herkes ayağa kalktı. kız görmedi, çalışmasına devam etti. başkan ekrana 1 dakika kadar baktı. kimse de sesini çıkaramıyor.. ne yaptığını tam anlamadı* ve sonrasında 'o kim' sesiyle kızı ayağa kaldırdı. 'çantanı topla özel kaleme in çıkışını vereceğiz' dedi ve gitti.. kız ağlayarak toparladı çantasını. sonrasında bilgi işlem müdürü vs arandı ama nasıl sonuçlandı bilmiyorum.. ben o olaydan sonra görüşmeye devam etmek istemeyerek gittim. ardından beraber çalışmak istediklerine dair, hiç olmadı tekrar karşılıklı görüşelim şeklinde dönüş yaptılar. olayla alakalı normalde böyle şeyler olmazmış bana denk gelmiş gibi açıklamalar yaptılar.. *
velhasıl kelam çalışmaya cesaret edilemeyecek bir belediye benim için.. belki de hepsi böyledir. bilemeyeceğim...
geçen yazın çalışma fırsatı bulduğum belediye. çalışanlar, çok iyi, yardımsever, sorumluluk sahibi ve güler yüzlüdür. ayrıca engelli merkezini kuran ilk belediyedir.
Boş oturarak oy toplayan belediyedir.
pek çok geliri olmasına rağmen, kadıköy'de ara sokaklardaki kaldırımları bozup yeniden taş döşeyen belediye. 2-3 yıl geçtikten sonra o yaptığı taşları tekrar bozup yenilemeside muhtemeldir.
Pek yakında kadıköy halkı tarafından tasfiye edilecek belediye.

bkz.2013 yerel seçimleri
Kışın ara sokaklardaki karları tuzlamayan belediye.
güncel Önemli Başlıklar