bugün

sanılanın aksine şişirilmiş olan özgüvendir. müdür olan osman nuri ekiz isimli şahsiyetin pohpohlamaları ve mezunlar derneğinin gazları sonucu böyle bir şey suni olarak oluşturulmaya çalışılmaktadır. ama yinedekadıköy anadolulular iyidir, seviniz iyi çocuklardır hepsi her ne kadar yönetim mezunlarını şişirsede içinden çok iyi insanlar çıkar.
aslında mezunları tarafından fazla vurgulanmayandır. kadıköy anadolu mezunu olan kişi ortama rahat ayak uyduran, ortamı neşelendiren, muhabbet olarak da bir kıvama getiren adamdır. o yüzden özgüveni kiloyla tartmaz, metreyle ölçmez.

mezun olduğum okulla ilgili bir değerlendirme beklerken, muhtemel iki mezunun çok da açıklayıcı bulmadığım yorumlarına rastladığım konudur aynı zamanda.(#5304477) deki düşünceye bu nedenle katılıyorum ama oluşturulmaya çalışıldığı söylenen şeyin etkisi olmasına imkan yok. çünkü bir kere kadıköy anadolu mezunu elittir, eliti temsil eder ama elitist değildir, materyalist değildir bence. o anlamda da (#5304150) de bunu kendi kibirini pekiştiren örneklerini gören arkadaşıma katılmıyorum, ama ne demek istediğini de anladım sanırım. bahsettiği durumdan ben de o kadar huzursuz olduğumu söyleyebilirim.

lisemin adını kendi çapsızlıklarına malzeme yapan mezunları ise kınıyorum.

http://www.odatv.com/n.ph...amca-der-miydi-0706121200

sana oy verip de hüsran yaşayan caferağa mahallesi sakinlerinin hepsi basasıca seni! Din Kültür ve Ahlak Bilgisi hocalarımın çokça bizi aydınlattığı oldu ama, sanırım ufuk bey pek aymamış. elbette kimse kimsenin fikrine katılacak değil, kadıköy anadolu mezunu adam sorgulayan adamdır, verilen yanıttan tatmin olmayan adamdır. ama bu karşısındakini dinlememeyi gerektirmiyor, merak ediyorum o soruları gerekli platformlarda mı sormuş yoksa basketbol sahasında, kömürlükte, pansiyon binasında ya da uzun eşşek oynayan grubun içinde mi aramış kendisi?