bugün

sadece bu iktidar değil tüm iktidarlar yandaş kadrolaşma yarattılar. bu kul hakkı yemek değilde nedir. bir tanıdığın abin yoksa devlet dairesine giremiyorsun.

bunu önleyelim diye kpps yapıldı. onda da sorular çalınmış. bu nasıl bir vicdandır. allah belasını verir inşallah yapanın.
chp' nin 80 senedir yediği şeydir.
allah yolunda yapılan kadrolaşma, ülkenin ve insanın kurtulması olarak değerlendirildiğinden, kadrolaşma gibi bir haksız kazancı gerçekleştirenlerin kabul etmeyeceği önerme. kadrolaşma yanlılarına sorsan, bu bir gereklilik. onlar sayesinde dinin emirleri ülke içinde yerine getirilmektedir.

kadrolaşma tabi ki sadece dini anlamda olmuyor. hükümet hangi ideolojiye yakınsa, kadrolaşma o yönde oluyor. fakat dini olarak kadrolaşma, ülke halkının din konusundaki tutucu yapısı ve gerçekleri görmek yerine işine geldiği gibi dini kullanmaya alışkın olması sebebiyle daha etkilidir. kısaca, kadrolaşma yandaşı olanlar kul hakkı yemezler, onlara göre böyle. bana sorsalar, hiç bir şeyi helal etmezdim.
CHP'nin 80 senedir yaptığı şey değildir. Öyle olsaydı 80 senedir CHP'li ailenin evladı olan ben ODTU bitirip devlet kurumlarının yazılı sınavlarında çılgın puan yaptıktan sonra sözlüde elenmezdim.

CHP 80 yıldır kadrolaşıyor olsaydı Cemaatçiliğin bu kadar ayyuka çıkmadığı 1988 yılında Mülkiye bitirip zar zor eğitimini aldığı Kamu idaresi kurumlarından birine giren ablam kocası alevi kendisi oruç tutmuyor diye 20 yıldır TEK/TEDAŞ/TEIAŞ'ta itilip kakılmazdı. Müdürü emekli olduğunda o kadar teknik bir departman için başına müdür diye güvenlik görevlisiyken açık öğretim bitirip derece almış bir cemaatçi getirilmez, o müdürlükte 20 senelik hizmetinin doğal sonucu olarak kendisi müdür olurdu.

80 senedir CHP kadrolaşıyor olsaydı 1950 senesinde CHP'nin gençlik kolları üyesi olan babam ismet inönü'nün konuşmalarını çöpte gizleyip gizli gizli dağıtmazdı, çünkü aşağılık bir hükümet radyolardan ajans saatlerinde yani saat başı "bugün de şu kişiler vatan cephesine katıldı" diye kendilerinden olmayanları ötekileştirmiyor olurdu.

CHP 80 yıldır kadrolaşıyor olsaydı 1980 öncesi güya anarşik gomunist arayan polis gece yarısı 3 çocuklu ailemizin yaşadığı evimize baskın verip çıkarken de "siz CHP'lisiniz ya bu mahalleye doğru kaçan Gomunisti siz saklamışsınızdır diye düşündük" demezdi.
Kar zarar derdi olmayan her yerde kadrolaşma vardır. Aile apartmanı gibi olur o kurum.
güncel Önemli Başlıklar