bugün

(#24090878) sadece aklıma gelenleri yazıyorum.amacım nickaltı kirliliği değil.

"kadın olduğunu belli etmeye çalışıyor" "dişiliğini öne çıkararak popüler olmaya çalışıyor" demiş yazar arkadaş entrisinde.eleştirmiş.

Eleştiriyorsa yapılanın yanlış olduğunu düşünüyor. "Kadın" olduğunu belli edip popüler olmaya çalışmayı, dolayısıyla kadın olduğunu belli etmeyi, dolayısıyla cinsiyetini belli etmeyi yanlış diye tanımlıyor bir bakıma.

Kaç cinsiyet var?2 diyordur çoğunluk,tamam. Cinsiyetini entrilerinden belli edip yadırganan şahıs kadın. Erkek için böyle bişey sözkonusu değil zaten. Bağıra bağıra söylüyorlar bunu. O zaman erkek temel cins olarak mı görülüyor?çünkü "cinsiyetini belli eden" kadın(anlatamadım galiba?).

Hemen şuna zıplıyorum: dişiliğini öne çıkararak popüler olma. Dişilik nedir? Kadını kadın yapandır.biyolojik fizyolojik psikolojik ve varoluşsal özellikler. Iletişimin yazı ile gerçekleştiği bir ortamda dişilik nasıl belli edilir? Seksapelitesi yüksek entriler girerek diye düşünüyorum.

peki kadın olduğunu belli edip popüler olma olayı nerden çıktı acaba? Böyle bişey şu sözlük ortamında var işte. Adam yalan söylemiyor. Böyle bişey varsa bunu kim başlatmıştır?!
Varmaya çalıştığım sonuç bu değil ama kapılar hep size çıkıyor arkadaşlar. Kadının dişiliğini kullanıp popüler olma çabası nerden dedik. Bir markanın beğeneni olmadan popüler olması mümkün değil. O zaman kadının kadınsı yönlerini popüler yapan da yine erkek oluyor.

çok dağınık oldu ama idare edin,bi ara düzeltecem.
hoş gelmiş çıtır yazar, inşallah kızdır.