bugün

Doğruysa maktul özgür duran 19 suç kaydı olan, uyuşturucu kullanan ve satan, alkolik, şiddet eğilimli biri. Eşi ise bununla evlenmek için 3 çocuğunu bıraktığını söyleyen annelikten nasibini almamış biri. Ayrıca darp raporu alıp sonra darp etmedi diye çelişkili açıklamaları var. Katil kadir şeker ise bıçak taşıdığı için eleştiriliyor ama kimse kusura bakmasın bu kadar şiddet eğilimli çakalın kol gezdiği ülkemizde her türlü savunma ekipmanını taşımak gerektiğini düşünüyorum. Olayı görmedik tabi ama şahsen kadirin masum olduğunu düşünüyor ve hukuki kararın vicdanımızı yaraladığını belirtmek istiyorum...
ceza verilmemeliydi diyenler ne dusunuyor, neyin kafasiyla bunlari yaziyor anlamiyorum.

bu ulkede kolluk kuvveti denen bir sey var. baktin kavga ediliyor ararsin polisi, oyalarsin adami, max 10 dk istigal ediyorlar zaten.
neyin kahramanligi? yaralama maksatli bir insan bir insani kalbinden nasil bicaklayabilir?
bu tarz olaylar mesrulasirsa herkes öldürür, bu sebebi ortaya atar kurtulur.

12 yil 6 ay tartisilir, olayin ic yuzunu tamamen bilmiyoruz. ama tıp okuyacakti yia gencligi soldu cocugun beraat istiyoruz diyenleri anlamak mumkun degil.
Katildir ve az bile almıştır. Ben görsem böyle bir durum ararım polisi uğraşmam. Polis uğraşsın değil mi? Mantıklı olan da bu. Cinayet işlemiştir ve cezasını çekecek bakalım.
Öldürdüğü kişinin ailesi cezayı az bularak itiraz etmiş. Haklılar. Sosyal medyadaki ılık götlüler yüzünden utanmasalar bu katili ödüllendirecekler. En az 30 yıl alması lazım.
verilen ceza bence kararında bir cezadır ilerleyen dönemlerde düşebilir.

ama buradan çıkarılması gerek önemli bir ders var hepiniz atlıyorsunuz.

olay bıçaklamaya kadar ilerlediyse hayati organa denk gelmesin gelirse bitersin.

adamın taşıdığı bıçak normal bıçak değil.

neden bıçak taşıyorum göz yaşartıcı sprey taşırım.

şimdi iki üç tane dallama çıkıp "erkek adam göz yaşartıcı sprey taşırmı aq"

mal adam bıçaklarsan bu sefer mapusa düştüğünde içerde milletin karılığını yapacaksın bunu hesaba kattınmı lan denyo. burada yapacağın iki dakikalık erkeklik içerde 20 yıl karılık yapmana neden olur.
öldürdüğü adamın ailesi cezaya itiraz etmiş, neyine itiraz ediyorlarsa. sen kadına el kaldırma cürretinde bulunuyorsan senin o kalbine bıçak da girer dötüne kazık da.
aslında azdır.

ölen arkadaşda pek iş yokmuş.
ben manitamla kavga ederken bunun gibi dallamanın biri araya girmeye kalkarsa amel defterini kapatırdım.

bütün meriçlere ibret olsun.
adam olun...
ben bu insanları anlamıyorum arkadaş. akıl mertebesinde bir durağanlık mı yaşıyorsunuz? beyniniz mi dondu?

duyar kasanlar ile cezayı az bulanlar saçma bir şekilde aynı yanılgıdalar.

duyar kasan kuş beyinliler! neden bir insan 2 tokat atıp caydırmaya çalışmak yerine bıçak çeker? bıçak çekmek basit bir karar değil. bir de o bıçağı kalbe saplamak hiç kolay bir iş değil. cezayı kesinlikle hak ediyor.

cezanın az olduğunu söyleyenler gitsin cezaevinde 1 ay kalsınlar bakalım dayanabilecekler mi! 12 yıl cezaevinde 12 yıl gibi olmaz, bir ömür gibi gelir adama. kaldı ki 12 yıl da cidden az bir zaman değil.

verilen ceza kesinlikle yerinde bir karar. cinayetten hüküm giyenlere denetim varsa eğer son 2 yılı da denetimli serbestlik ile geçirir, temizinden 10 yıl yatar.
romantik, düşük zekalı, gözlem ve analiz yeteneğinden uzak fakat iyi niyetli olduklarına kefil olduğum romantik kitle tarafından "ama o doktor olacaktı, kadına yardım etti" diye savunuluyor.

bunların babaları da 15 sene önce güneş k olayında metin kaçanı savunuyorlardı "ama metin entel biri leman falan" diyerek.

(bkz: cinsini siktiğim cinsine çeker)

kadir şeker adlı kişi bir kadını korumaya çalıştığı için değil, bir kadını korumaya çalışırken birini kalbinden bıçaklayıp öldürdüğü için ceza aldı.

hani taşıdığı bıçak da polisin üzerinizde yakalarsa at hırsızına benzemiyorsanız pek tepki vermediği, maksimum el koyduğu manuel çakılardan da değil. herif direkt "adam öldürme" maksatlı satılan bir bıçak(silah) taşıyor. o bıçaklarla değil öldürmek, çıkartıp birinin önünde sallasanız mahkeme yollarında ananız sikilir.

gelelim "kadir orada kendini de korumaya çalıştı meşru müdafaa" meselesine. bu kısımda eğer yanılıyorsam hukukçuların düzeltmesini isterim.

karşıdaki kişinin elinde herhangi bir alet yok. adam yanlışlıkla da öldürülmedi. hadi yanlışlıkla kalbinden bıçaklandı desek ee, adam kadirin taşıdığı, bizzat kadirin cebinden çıkan bir silahla öldürüldü.

benim bildiğim meşru müdafaa kişilerin arasındaki güç orantısına bakar. örnek veriyorum biri size bıçakla saldırdı ve siz cebinizdeki silahı çıkartıp adamı vurdunuz. eğer adam ölürse direkt cinayetten yargılanacaksınız. çünkü biri bıçak, diğeri silah.
adam size bıçak çekse, siz de hızlı davranıp kendi bıçağınızı çekip öldürdünüz, yine meşru müdafaadan yararlanamıyorsunuz. savcılık senin bıçakladığın bölgeden tut bıçak kullanmadan olay yerinden kaçma ihtimalini bile soruşturuyor. bin tane prosedür var. "bıçaklamak gerçekten son çare miydi" diye bakıyorlar.

bu örnekler bile meşru müdafaa kapsamına alınamazken kadirin durumuna meşru müdafaa demek biraz komik.

son mesele. "ümitler vb. serbestse kadir de serbest olmalı."

yanlış: kadir serbestse diğerleri de serbest olmalı
doğru: kadir doğal olarak hapise giriyorsa diğerle x2 girmeli.

bizim sorunumuz kadirin hapiste olması değil, diğerlerinin dışarda olması. tepkiler kadirin serbest olmasına yönelik değil, bürokraside gücü olanların özgür olmasına yönelik olmalı.

yanlış yanlışla örtülmez. 2 yanlış 1 doğru etmez. suçluların dışarda olması kadirin bir katil olduğu gerçeğinin üzerini örtemez. örterse eğer zaten konuşulmaya bile değmeyecek olan adalet sistemini bir de biz öpmüş oluruz.

biraz "aynısını anana bacına yapsalar hoşuna gider mi" gibi olacak fakat yine de söyleyeyim. bambaşka bir durumda babanız öldürülse ve internette katil için "ee onca katil serbest bari bu da serbest olsun" denilerek babanızı öldüren kişinin beraati istense ne dersiniz?

"banane diğerlerinden amına koyayım. benim babam öldürülmüş lan diğer suçlular serbest diye babamın katilini mi salıcaz?" dersiniz di mi. bitti.
adaletinizi sikeyim dedirtendir.
bazı seks ticareti yapan hanım ablaların çocuklarının diline doladığı rahatça atıp tuttuğu, bir kadını korurken ölüme sebebiyet verip tutuklanan genç kardeşimizdir. adalet çarpık işliyor naparsın.
güncel Önemli Başlıklar