bugün

akıl havsala alır bir durum değildir.
tayyip erdoğan'dan beri istanbul denilen koca varoş, bu adamların şekilsiz yönetim anlayışı altında inim inim inliyor, çarpıklaştıkça çarpıklaşıyor.

ama bu zihniyet o kadar yüzsüz, o kadar utanmaz ki,

-tren kazalarında onlarca insan ölür, ulaştırma bakanı kılını kıpırdatmaz,
-yağmur yağar, en az 40 kişi ölür, belediye başkanı sorumlu chp'dir der.

Allah'tan tek dileğim şunların ve temsil ettikleri değerlerin, yani; çapsızlığın, çarpıklığın, kayıt dışılığın, her açıdan alt yapısızlığın, cemaatçiliğin, hemşericiliğin, din simsarlığının, yüzsüzlüğün, aymazlığın ülkeden defolup gitmesi ve sonsuza kadar da gelmemesi...
(bkz: hem karaktersiz hem muhallebici)
kadir topbaş ın yaptığı nice saçmalıktan yalnızca biri.
silivriye yapılacak alt yapı projesinin chpli üyeler tarafından mahkemeye götürülmesi üzerine söylemiş olabilir. ama olmaz ki mahkeme yürütmeyi durdursa bile devam edeceksin, adının kural tanımaza çıkacak.
a.q. neredeyse 20 senedir istanbul'un başında bu herifler var,
ben kendimi bildim bileli, kağıthane deresi, ayamama deresi taşar, sen 20 yıl boyunca alt yapı projesi yapma, sonra birkaç ay önce belediyeyi almış yapıya iftira et,

ak insanlara mahsus bir akıl tutulmasıdır.
komik ülkemin komik insanlarından birisinin yaptığı açıklama.

kadir topbaş ın bir tespiti daha var, bu sel çok parfüm, deodorant kullandığımızdan olmuş. vallahi harikasınız kadir bey, bu tespiti parfüm uzmanları bile yapamazdı, bravo...

(bkz: gülüyoruz ağlanacak halimize)
vakit gazetesi(?)* bu söyleme facianın adı dalan sürmanşetiyle destek vermiştir.

çok acaipler lan!?
istanbul halkının topbaşı doğrulamasından komik değildir.

(bkz: körlerle sağırlar birbirini ağırlar)
asılsız bir iddiadır, topbaş'ın toparlak başı bile böyle saçmalamaz.
ben de chp'yi suçluyorum açıkçası. seçimi kazansalardı böyle olmazdı!.
(bkz: göster bakayım amcalara pipini)
kendini kurtarmaya çalışan akepelilerin genelinde olan ezik durum. ulan bu dere ilk defa mı taşıyor? on yıllarca bu şehrin başkanısınız, bir kere el at da düzelsin bari. illa 30 kişinin ölmesi mi gerek? yapılan hatayı düzeltin bari de 'aa adamlar mükemmel iş yaptı helal olsun' diyelim.
dosyacı kemal ile başlayan al gülüm ver gülüm siyasetinin devamı gibi görünen suçlama. işte demokrasi, işte siyaset mantığı, işte geldiğimiz yer.
ekonomideki durgunluğu yastık altında para tutan orta gelir ve alt gelir grubuna, su baskınını dere yatağına ev yapan halka bağlayan zihniyetten gelen bir beledyie başkanının çok da şaşırtmayan hareketi. evet halk suçludur belki, ama sakız almadığı ya da kendisine gösterilen 'oy verirseniz tapusunu da veririz' denen yerlere ev yaptıkları için değil.
(bkz: selden chp sorumlu)
klasik akp zihniyetidir.
artık bu zihniyet için kelimeler cidden tükenmiştir.
16 sene istanbulu senin zihniyetin yönetsin ama sen git 20 sene önce belediye başkanlığı yapan chp'ye bok at.
bunun adına suçluluk psikojisi derler.
şu ramazan ayında allah korkusuda kalmamış bunlarda.
gerçi olmadığını biliyorduk ama bu kadar devasa boyutta kölese modunda olduğunuda görmüş olduk.

gerçi onlarda haklı.
hala bu rezil rüsva açıklamaları alkışlayan cahil ve partizan bir kitle var.
japonyada 2 saat sular kesildi diye belediye başkanı istifa eder; burada sorusuzluktan 30 kişi ölür suçu başkasına atıp pişlinlik yaparlar.

bu vebal bu adamlardan öte bunlara hala destek verenlere sel, veba ve bilimum felaket olarak dönsün.
geçmişi unutmuş bunamış başkandır ve suçlaması suçluluk psikolojisidir
(bkz: müfteri)
(bkz: melih gökçek)
(bkz: su geliyorsa üst komşularında yatsınlar açıklaması)
sel felaketinden sonra yağmaya kendini kaptırmış bir gencin kameraları görünce kendini savunmasına benzer. oruç tutmadıkları için böyle oldu savunması gibidir.

bak fena gönderme yaptım he, yağma falan oruç falan vay beni beni. *
(bkz: özgürce * koymak istiyoruz artık zaten sol frame in içine eden throlllerden mütevellit sözlük iflah olmayacak gibi)

(bkz: hadi neyse uyalım kurallara)

(bkz: naber sözlük bi bkz daha vereyim mi)

(bkz: verdim gitti)
her zaman yaptığı şey, telaş yok.
dedik ya;

(bkz: #5238576)