bugün

tarihçi bile olmayan biri ile ilber ortaylı'nın karşılaştırmasını yapan ve bir şizofrenden masalları daha eğlenceli bulan bir dangozun beyânı.

(bkz: beyin terk)
Beyin fukara olunca fikir ukala olurmuş. Cesarete bak. Elinde döküman olmadan ortada konuşan fesli maymuna karşı koskoca ilber hoca.

insan gerçekten hayret ediyor.
ilber ortaylidan baska tarihci adi bilmeyenlerinde ooo boo ilber hoca en buyuk demesinin komik oldugu durum.
her ikiside tarihi hakkıyla bilen kişiliklerdir. Kadir mısırlıoğlu son dönemlerde tarihi akpye uyarlamaya çalışmaktadır. Ilber ortaylı ise anlattıkça dinleyesi gelen, dinledikçe de anlatmasını isteyeceğiniz tarihçilerdendir.
yine kutuplaştırma saiki içinde aslında anlamadığımız veya asıl derdimiz olmayan mevzularda bir sidik yarışı yaptırma denemesi daha maalesef.
ulan siyasi sempatisi olan adamı övmeye çalışıyor, siz de gerçek sanıp, tartışılabilecek bir şey sanıp buralara yazıyorsunuz ya ne diyeyim. yakında halil inalcık a bile laf atarsınız siz.
Kadir mısıroğlu tabiki ilber ortaylidan daha gerçekçi ve osmanlicidir. Saygi duyulacak bir insandır.
Ikiside buyuk tarihcidir. kiyaslamak olmaz.

"Kadir misiroglu tarihci miydi?" Diyen caciklar adam cumhuriyete karsi diye tarihci olarak gormuyorlar.

Gayette buyuk bir tarihcidir. Anlattigi gercekler birilerinin gotunde bomba gibi patladigindan cekemiyorlar.
kadir mısıroğlu allah yolunda cihat eden insandır en azında takva bakımında üstüdür.
Kendisini bir zamanlar severdim ama şimdi kıyafetine ve saçmalamalarına baktıkça kafayı yemiş olduğunu düşünüyorum.

edit : ilber reyizin en azından aklı yerinde, buna on basar şuanda.
klasik amigo tavrı, "benim düşündüğümü savunan en büyük, sevmediğimi savunan kaka".
neredeyse tamamına yakını bir tarafın amigosu olmuş milletin, normaldir.
kemalist amigolar vs din amigoları.

beyinsel yetersizliğin en bariz göstergesi, insanların "amigolaşma"sıdır.
çünkü beyin yok, birilerinin söylediğine yapış git.
(bkz: bunların hepsi etnik sıkıntı)
insanı duymak istedikleri mutlu eder ve genelde bu yalan dolan dolu safsatalardan oluşur.kadir mısıroğludan büyük tarih senaristimi vardır?kadir mısıroğlu tarihçiliği bırakıp tarihi roman yazmayı denesin bu beyin yoksunu elemanlar için.
ilber Ortaylı bilim insanıdır, objektiftir. diğer zat ise ilber Ortaylıyla kıyaslanamaz çünkü ilber ortaylı kıyaslanacaksa ancak bir "tarihçi" ile kıyaslanabilir.
ilber ortaylı 5-6 dil bilen bilen büyük bir tarihçidir. Tek kendi tarihimiz değil birçok milletin tarihi hakkında araştırmaları olmuştur. Kendisi işinin uzmanıdır. Kadir mısıroğlu ise Türkçe ve arapça en fazla bilen tarih bilgisi osmanlı ile sınırlı kişidir.
müslüman olduğunu iddia eden kimi yobazın "kadir mısıroğlu allah yolunda cihat eden insandır en azında takva bakımında üstüdür." gerekçesiyle doğru bulduğu boş iddiadır.

bunlar peygamberlerinin torunlarını öldüren yezid'i ve muaviye'yi haklı bulan kadir mısıroğlu nam raporlu akıl hastasını üstat bellemişlerdir ama sorsan müslümandırlar!...
Götten bir tespit...
Allah aşkına kadir bilmemnesikimoğlu'nu destekleyen güruhun sadece bi karma puanlarına bakın derim...
ilber hocayla kıyas bile olmaz. bu arada kadir mısıra müslüman görüp diğerini görmeyen kafirdir. bi müslüman sizmisiniz bu ülkede gavatlar.
tarihçi ? Şu maraş dondurmacısı olan amca mı ?
ikisi de olaylara nesnel değil de biraz duygusal yaklaşıyor. belge bakımından kadir mısıroğlu daha zengindir. sevilmemesinin sebebi mustafa kemal düşmanı oluşudur. ilbert ortaylı rus hayranıdır. kendi milletinden bu kadar tiksinen başka bir tarihçi daha görmedim ben. bilgilidir kültürlüdür ayrı konu. tespitleri de çok iyidir ilber hocanın onu da geçtim fakat bu kadar kötülemez bir insan milletini. toplumdan çekinmese türklere barbar diyecek o derece. kadir mısıroğlu ise müslüman olmasa tam bir türkçü olurdu. müslüman olduğu için türk-islamcı biri. tercih yapacak olsam kadir ortaylı'yı seçerdim.
ilber ortaylı ve kadir mısıroğlu da tarihçidir. Ancak neden sidik yarıştırmaya çalışılıyor anlamıyorum. Benim Favori tarihçim murat bardakçı.
he la he;

http://alkislarlayasiyoru...er-hoca-farsca-konusurken
ben de kadir mısıroğlundan iyi tarihçiyim buna göre en büyük tarihçi benim. Evet.
doğruymuş, ben de inanamadım. aralarında on dört yaş varmış. kadir mısıroğlu daha büyükmüş gerçekten.
ha siz şey anlamında mı? hasiktirin len. *
yav he he.