1. 1.
  söylediklerinin pek çoğu doğru olmakla birlikte, ümmetçi ve hanedan hayranı yönü ile toplumun bazı kesimlerine son derece antipatik gelen tarihçi.
  63 -192 ... bonkor banker
 2. 2.
  piyasada kalmayan kitabını yeniden basarken, bir takibata ve akabinde cezaya maruz kalmamak için, x+1. ve daha sonraki tüm basımları x. basım diye yutturan, işin tuhafı bunu açık açık canlı yayında söyleyen tarihçi yazar.
  29 -4 ... neretva
 3. 3.
  katıldığı ceviz kabuğu programında hulki cevizoğluna 'evladım' diye hitap ederek hem hulki yi hem bizleri şaşırtmıştır. bundan yıllar önce..
  27 -1 ... mailbuyukerman
 4. 4.
  çok eleştirdiği lozan ın nadir doğru taraflarından azınlıklar meselesiyle delinmeye çalışıldığını söylemektedir.ülkede gayri müslim olamayan hiç bir topluluğun azınlık sayılamayacağından hatta bunu lozan yıllarında diğer etnik kökenlere mensup mebusların da belitrmiş olduğundan, azınlıklar hükmünün muhafaza edilmesi gerektiğini söylemektedir. fakat temin edemediğimiz diğer haklarımız hususunda imkanlar müsait olunca haklarımızı arayabileceğimizi ve aramamız gerektiğini de belirtmektedir. bunun mesru oldugunu, mustafa kemal in bunu iki kere yaptığını söylemiştir.

  ismet inönü yü de lozanda haklarımızı alamamakla değil talep dahi etmemekle itham etmektedir. yer yer hakaret de etmişliği vardır.
  16 -2 ... mailbuyukerman
 5. 5.
  lozan anlaşması üzerine yayınlanmış bir arada yasaklanmış kitapların yazarı..
  Lozan zafer mi hezimet mi serisi
  10 -1 ... malafat
 6. 6.
  islamcı-osmanlıcı araştırmacı yazar. kendisi ağzı bozukluğu ile meşhurdur.necip fazılı meşhur kelimesiyle değil de maruf kelimesiyle anar.aşırı osmanlıcıdır.hatta saltanatçıdır.12 eylül zamanında yurtdışına kaçarak orada eserlerini bastırmış daha sonra türkiyeye dönrerek kitaplarını yayınlatmıştır. birara islamcı kesim arasında popüler olmasına rağmen o kesimin saygın addedilen isimlerine karşılık aldığı tavır nedeniyle yıldızı sönmüştür.tam bir şeriatçı olduğu söylenemez.osmanlı onun için herşeydir.fakat kitaplarında verdiği bilgiler belgeleriyle sabittir.desteksiz atmaz.özellikle osmanlıcaya oldukça vakıftır.
  27 -25 ... melda
 7. 7.
  az evvel skyturk'teki programı, şimdiki zaman'da konuğu olduğu gökhan hacır'a ayarı vermiş kişilik. nasıl mı? yaklaşık olarak şöyle:

  gökhan hacır: heh! * o zaman bakın bu kitapta sizin kitabınız, adı da hede. çeliştiniz siz bunla şimdi. çeliştiniz, çeliştiniz işte.

  kadir mısıroğlu: ulan bir çiçek ismi! * fikirleri nakletmek, fidan nakletmek gibidir. topraksız (dayanaksız demek istiyor) taşırsan zayi edersin. beni sloganlarla konuşan "bazı" ucuz solcularla karıştırma. benim sloganik sözlerimin herbirinin arkasında bir kitap vardır.
  31 -12 ... xyyx
 8. 8.
  O bir katıksız Osmanlıcıdır... Başındaki festen, yakasındaki Osmanlı Tuğrası'na kadar iliklerine kadar Osmanlıcıdır...

  O bir katıksız hilafetçidir... Sanki Halife Abdülmecid Hazretleri'nin Çatalca istasyonu'ndan sürgüne gönderilişi daha dün gerçekleşmiş gibi, öfkesini her daim diri tutacak denli hilafetçidir...

  O bir harf inkılabı düşmanıdır... Sanki inkılap daha dün gerçekleşmiş gibi bugün hálá en içtenlikli bir şekilde yazıklanacak kadar düşmandır harf inkılabına... *
  42 -11 ... yatay zeka
 9. 9.
  osmanlı sevdalısı, tarih aşığı, istanbul hukuk mezunu aktif bir adam. kendi yayınevi vardır. sebil yayınları diye. sohbet adamı gibi bir görüntü bırakmıyor adamda. fazla sıcakkanlı olduğunu söyleyemem. daha çok tarihi filmlerdeki ağır sadrazam tiplemeleri gibi. kiloludur biraz. tarihi kitapları özellikle okunması gereken cinsten birer araştırma ürünü. mezalimler serisi, lozan zafer mi hezimet mi? vs. daha bir sürü eseri var. hangi ideolojiden olursak olalım kadir mısıroğlu okumaktan bir zarar görmeyiz. insanlığa çok sayıda faydalı eser bırakan bu kronik osmanlı sevdalısı insan, dönek değildir. en sevdiğim özelliği de bu.
  23 -25 ... uvjb
 10. 10.
  atatürk düşmanlığı ile şahsımı çileden çıkardığı bakış açısı adlı televizyon programında üstad altemur kılıç tarafından temiz bir dil dayağı yemiş insandır. söyledikleri arasında tutarlı olan bazı hususlar olmak ile beraber bunlar, ilgili tarihçimizin yanlışlarını kapatmamaktadır.
  20 -23 ... poisonx
 11. kadir mısıroğlu Başlığındaki Önemli Entry'ler