bugün

söylediklerinin pek çoğu doğru olmakla birlikte, ümmetçi ve hanedan hayranı yönü ile toplumun bazı kesimlerine son derece antipatik gelen tarihçi.
piyasada kalmayan kitabını yeniden basarken, bir takibata ve akabinde cezaya maruz kalmamak için, x+1. ve daha sonraki tüm basımları x. basım diye yutturan, işin tuhafı bunu açık açık canlı yayında söyleyen tarihçi yazar.
katıldığı ceviz kabuğu programında hulki cevizoğluna 'evladım' diye hitap ederek hem hulki yi hem bizleri şaşırtmıştır. bundan yıllar önce..
çok eleştirdiği lozan ın nadir doğru taraflarından azınlıklar meselesiyle delinmeye çalışıldığını söylemektedir.ülkede gayri müslim olamayan hiç bir topluluğun azınlık sayılamayacağından hatta bunu lozan yıllarında diğer etnik kökenlere mensup mebusların da belitrmiş olduğundan, azınlıklar hükmünün muhafaza edilmesi gerektiğini söylemektedir. fakat temin edemediğimiz diğer haklarımız hususunda imkanlar müsait olunca haklarımızı arayabileceğimizi ve aramamız gerektiğini de belirtmektedir. bunun mesru oldugunu, mustafa kemal in bunu iki kere yaptığını söylemiştir.

ismet inönü yü de lozanda haklarımızı alamamakla değil talep dahi etmemekle itham etmektedir. yer yer hakaret de etmişliği vardır.
lozan anlaşması üzerine yayınlanmış bir arada yasaklanmış kitapların yazarı..
Lozan zafer mi hezimet mi serisi
islamcı-osmanlıcı araştırmacı yazar. kendisi ağzı bozukluğu ile meşhurdur.necip fazılı meşhur kelimesiyle değil de maruf kelimesiyle anar.aşırı osmanlıcıdır.hatta saltanatçıdır.12 eylül zamanında yurtdışına kaçarak orada eserlerini bastırmış daha sonra türkiyeye dönrerek kitaplarını yayınlatmıştır. birara islamcı kesim arasında popüler olmasına rağmen o kesimin saygın addedilen isimlerine karşılık aldığı tavır nedeniyle yıldızı sönmüştür.tam bir şeriatçı olduğu söylenemez.osmanlı onun için herşeydir.fakat kitaplarında verdiği bilgiler belgeleriyle sabittir.desteksiz atmaz.özellikle osmanlıcaya oldukça vakıftır.
az evvel skyturk'teki programı, şimdiki zaman'da konuğu olduğu gökhan hacır'a ayarı vermiş kişilik. nasıl mı? yaklaşık olarak şöyle:

gökhan hacır: heh! * o zaman bakın bu kitapta sizin kitabınız, adı da hede. çeliştiniz siz bunla şimdi. çeliştiniz, çeliştiniz işte.

kadir mısıroğlu: ulan bir çiçek ismi! * fikirleri nakletmek, fidan nakletmek gibidir. topraksız (dayanaksız demek istiyor) taşırsan zayi edersin. beni sloganlarla konuşan "bazı" ucuz solcularla karıştırma. benim sloganik sözlerimin herbirinin arkasında bir kitap vardır.
O bir katıksız Osmanlıcıdır... Başındaki festen, yakasındaki Osmanlı Tuğrası'na kadar iliklerine kadar Osmanlıcıdır...

O bir katıksız hilafetçidir... Sanki Halife Abdülmecid Hazretleri'nin Çatalca istasyonu'ndan sürgüne gönderilişi daha dün gerçekleşmiş gibi, öfkesini her daim diri tutacak denli hilafetçidir...

O bir harf inkılabı düşmanıdır... Sanki inkılap daha dün gerçekleşmiş gibi bugün hálá en içtenlikli bir şekilde yazıklanacak kadar düşmandır harf inkılabına... *
osmanlı sevdalısı, tarih aşığı, istanbul hukuk mezunu aktif bir adam. kendi yayınevi vardır. sebil yayınları diye. sohbet adamı gibi bir görüntü bırakmıyor adamda. fazla sıcakkanlı olduğunu söyleyemem. daha çok tarihi filmlerdeki ağır sadrazam tiplemeleri gibi. kiloludur biraz. tarihi kitapları özellikle okunması gereken cinsten birer araştırma ürünü. mezalimler serisi, lozan zafer mi hezimet mi? vs. daha bir sürü eseri var. hangi ideolojiden olursak olalım kadir mısıroğlu okumaktan bir zarar görmeyiz. insanlığa çok sayıda faydalı eser bırakan bu kronik osmanlı sevdalısı insan, dönek değildir. en sevdiğim özelliği de bu.
atatürk düşmanlığı ile şahsımı çileden çıkardığı bakış açısı adlı televizyon programında üstad altemur kılıç tarafından temiz bir dil dayağı yemiş insandır. söyledikleri arasında tutarlı olan bazı hususlar olmak ile beraber bunlar, ilgili tarihçimizin yanlışlarını kapatmamaktadır.
kitapları ve konuşmaları ile insanın kanını harekete geçiren son dönemin en kaliteli araştırmacı - tarihçi insanlarından biri.
her dönemde fikirleri iğdiş edilmeye çalışılan,
günümüz insanının fikriyatından yararlanılması gereken bir mücadele adamı.
ömrü uzun, bahtı açık olsun.
en son gördüğümde yediğimiz yiyecekler ve yahudilerin türettiği suni gıdaların ve türevlerinin bünyemize olan zararlarından bahsediyordu. mesela neredeyse yediğimiz her çikolata içinde bulunan emülgatör , mısıroğluna göre yahudi icadı. bu konuda bir de kitabı var.
ezber bozan kaliteli bir tarihçidir, korkusuz bir mücahiddir.
boş yazan, boş konuşan bir insan.
yazdıklarının büyük bir kısmı gerçek olmayan tarihçi denilen ama tarihi objektif değil masal ve gerçekdışı anlatan yazar.
turgut özakman'ın yazdığı vahidettin, mustafa kemal ve milli mücadele kitabında yaptığı yanlışlar belgeleriyle gösterilmektedir. inanmayan buyursun okusun.

[kat: türk tarihçiler]
[kat: tarihçiler]
[kat: tarih yorumlayıcılar]
pkk nın 3 te 2 si ermenidir diyen tarihçi.
ne kadar doğru bilinmez.
yunan mezalimi adlı kitabında işkenceleri belgelerle göz önüne seren yazar.
yahudi kaynaklarinin cin e kaydigini ve cin in yahudi enternasyonel gucunun kaynagi olacagini, turkiye nin de islamin enternasyonel gucunun kaynagi olacagini, yahudilerin obama yi kaybetsin diye aday yaptiklarini, 2020 de abd nin yikilacagini iddia eden tarihci. fikirleri ne olursa olsun tarih bilgisi icin herkesin dinlemesi gerekir.
resmi tarihin dışına çıktığı için bünyelerde afallamaya sebebiyet veren tarihçi.
her yönüyle anti ilber ortaylı dır.
(bkz: üstad)
ramazanda sultanahmet'te kitaplarını imzalatırken konuşma fırsatı yakaladığım ağırbaşlı karizmatik tarihçi.

ayrıca fethullah gülen'e verdiği ayardan sonra daha başka sevmeye başladım kendisini.
eski yazıya çok hakim olan, lozan zafer mi hezimet mi isimli bir kitabı 1963'te basılmış olan yazar. alın okuyun lozan'ın iç yüzünü öğrenin derim ben. ama doğru ama yanlış. bir fikir edinirsiniz en azından. başka hiçbir sahafta da bulunamamıştır o kitaptan. ama her neyse iyi adamdır.
osmanlı imparatorluğunun tekrar kurulacağı günün hayaliyle yaşayan aslen trabzonlu yazar. bir ara başından osmanlı fesini hiç çıkarmazdı. odasının her yerinde koca koca osmanlı sancakları vardır. meşhur "lozan zafer mi hezimet mi" kitabında ismet inönü ve rıza nur'a fena halde giydirmiştir. herhalde bu ikisini eline geçirseydi kafa göz dalardı.