1. 1.
    Kadir Mısıroğlu: yalan yanlış konuşur.
    ilber Ortaylı: kadir Mısıroğlu nu belgelerle göt eder.
    10 -5 ... efsane komutan
  2. 2.
    ilber ortaylı'ya aleni hakaret olan karşılaştırma.
    14 -1 ... murattemur
  3. 3.
    Bu karşılaştırma ilber oltaylıyı küçük düşürmek için yapılmıştır.
    5 -2 ... anarsik kuzu
  4. 4.
    Kadir Mısıroğlu tamamen şeriatçı bir tip olarak takılıp gayet de modern yaşayan bir adamdır. Tarihle uzaktan yakından alakası yoktur. Bir de şeriat isteyip de merkez sağ partisinin başındaki Tayyip Erdoğan'ı da desteklemek ayrı bir ironidir. Gidin Saadet partisine oy atın öyle durumlarda. Ben koyu bir Atatürkçü olarak Ak Parti'ye oy atmış biriyim. ilber Ortaylı ise tarihin kitabını yazmış bir adam olup önüne gelene güzel laf sokmaktadır.
    4 -1 ... alfred1907
  5. 5.
    kadir mısıroğlu: hapishanede yatmış, silahla vurulmuş, akıl hastahanesine kapatılmıştır.
    ilber ortaylı: üç fransız mürebbiye büyütmüş, yalılarda bal kaymak yemiş, sosyetenin playboy genci olarak ün salmıştır.
    4 -6 ... the europaen union anthem
  6. 6.
    MISIRLIOGLU BELIRLI BIR KESIMIN CUMHURIYETI ZAYIF GOSTERME, KURUCU MECLIS CALISANLARINI HAIN GOSTERMEK ICIN NE DENIRSE ONU YAPAN TARIHCI GORUNUMLU BISEDIR.
    ILBER ORTAYLI ORNEK BIR TURK TARIHCISIDIR.
    2 ... gamble
  7. 7.
    --spoiler--
    ilber başkanı tanıyoruz da öbürü kim lan?
    --spoiler--

(bkz: Vereceğin vs yi sikeyim)
    6 ... 0game
  8. 7.
    olm ben bu tartışmaya noktayı koymamışmıydım lan. (bkz: #26122141)
    -1 ... selimii
  9. 8.
    atlas okyanusu vs bir bardak soğuk çay.
    1 ... baris gucu
  10. 9.
    ilber hoca elbetteki alir yahu alani bu ve bu alanda kendini ihya etmis bir aydin.
    kadir.misiroglunun asil.meslegi.yazarlik ve avukatlik dolayisiyla.sadece bu fark bile yeterli.
    ... zorlayanbizon