1. 1.
    fesli deli kadir mısır püskülü hakkında gayet iyi bilinen bir gerçek.

fesli deli aslında hukuk fakültesini kazanır, hukukçu olacaktır, lakin aklı fikri parada olduğu için okul, hukuk falan işlerini boşverip, ticarete yönelir.

1963 senesinde islami çevrelerin son derece itimat gösterdiği saygın bir isim olan prof.dr.mehmet müftüoğlu "orta şark" adıyla türkiye'nin ilk hac ve umre organizasyon şirketini kurmuştur...

ağzı iyi laf yapan bizim kadir mısırpüskülü hocayı etkiler ve şirkete ortak olur.
    şirketin 3. ortağı ise ihsan toksarı'dır.

işte şirketin kurucusu olan mehmet müftüoğlu, 1963 yılında şirket müşterileri ile birlikte hacca gider. fakat döndüğünde şirketin kasasını boşaltılmış halde bulur.

tabii püküllü kadir başlar yaygaraya "biz ortak değildik.benim kendi tur şirketim vardı"der ve zeytinyağı misali üste çıkmaya kalkar.
    ama prof.dr.mehmet müftüoğlu işin peşini bırakmaya niyetli değildir. ve konu mahkemeye intikal eder...
    mahkeme sürecin sonunda mehmet müftüoğlu' davayı kazanır kazanmasına ama parasını geri alamaz.
    en sonunda ihale ihsan toksarı'ya kalır...
    ve toksarı'nın ünlü bir din alimi olan kayınpederi müftüoğlu'na 50 bin tl ödeme yaparak meselenin üzeri kapatılır...

tabi bu fesli deli'nin ilk dolandırıcılık vukuatı değildir.
    önceside de trabzon öğrenci yurdunu dolandırmıştı, bu konuyu işlemiştik.
    (bkz: kadir mısıroğlu nun dernek parası yolsuzluğu)

fesli deli hakkındaki gerçeklere devam edeceğiz...
    14 -2 ... tengir budun
  2. 2.
    "......ve toksarı'nın ünlü bir din alimi olan kayınpederi müftüoğlu'na 50 bin tl ödeme yaparak meselenin üzeri kapatılır..."

dinci kesimde para hiç bir zaman mesele olmamıştır.. ne iş yaptığı belli olmayan, orada burada vaaz veren sarıklı herifler bazen insanın dibini düşürecek paraları çıkarıp trank diye masanın üstüne koyabilirler... ilkokul mezunu bile olmayan ucube herifler acayip arabalara binip senin hayalini kuramayacağın villalrda otururlar...

hepsi şu ya da bu şekilde istanbul'un yağmalanmasından geçinmektedirler..
    11 -1 ... arbutus unedo
  3. 3.
    Kendimi esir aldım çalmadı telefonlar.
    1 -1 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  4. 4.
    dincilerden en ahlaksızlar çıkar şaşırtıcı değil.
    2 -2 ... senrey26
  5. 5.
    bunların kanında var bu iş. halk bankasını da soyan genel müdürü değil miydi?

alayı hırsız ibnelerin.
    2 -1 ... yayli calgi
  6. 6.
    belli ki aptülhamid han'ın, banker yunan zairifi ile birlikte hazine paralarını söğüşlemesine özenmiş.
    hırsızlık bunlarda atadan toruna.
    2 -1 ... kafam bir milyon
  7. 7.
    içki nedir bilmezdim, şimdi bir alyaş oldum. ( nakaratlı bir şekilde).
    1 ... bi to mimiram aaa