1. 1.
  kadir şeker

  kadir şeker... konya'da 20 yaşındaki üniversite öğrencisi kadir şeker, parkta kadına şiddet uygulayan erkeğe müdahale etti. çıkan boğuşmada tartışmada bıçak şahsın kalbine isabet etti ve öldü.
  kadının öldürülmemesi için erkeğe müdahale eden kadir şeker tutuklandı.
  bir kadının hayatını savunan, belki de hayatını kurtarmış ve kimsenin gösteremediği cesareti göstermiş bu kişi için adalet sağlanmalı.

  edit. kodono şoddoto bondo korşoyom omo kotolo olonon sovonmok?? Yazık günah bir pislik yüzünde katil damgası mı yiyecek? Ayrıca düşünceni hakaret etmeden dile getiremeyen bir yazarcıksın, haddini bil gevşek mevşek diyemezsin.
  11 -22 ... mor kadife
 2. 2.
  Yaşadığım ilçenin fen lisesinden mezun olmuş tıp kazanmak için çalışan hayalleri olan bir genç.. yarın bı kadın dövülerek öldürülse izleyenlere küfürler savurur belki kurtardin derdik.. yarın bı kadın dövülse kadirin başına gelenleri hatırlayip yanından geçip gidecekler..o izlemedi evet kimsenin kimseyi öldürmeye hakkı yok ama o sırada belki canını kurtarmak için son çare düşündü bunu bilemeyiz. Tek isteğim hayalleri olan yaptığı şeyin tek amacı birini kurtarmak yani iyilik olan birinin böyle bı suçla harcanmaması.
  4 -6 ... mavinin25tonu
 3. 3.
  Söyle yapalım o halde.
  Her erkek çevresindeki erkeği kadına şiddet uyguladığını gördüğü anda öldürsün o halde. Böylece adalet sağlanır sonuçda bir kadına şiddet söz konusu gebersin erkekler.

  Şunu söylemek istiyorum olayda her ne kadar şiddet olsa bile bir cinayet söz konusu. Bu cinayette meşru müdafa sö konusu olabilmesi için orantı olması gerekir. Size yumrukla saldıran kimseye bıçağınızı doğrudan kalbine saplayacak olursanız sınırı aşmış olursunuz. Çünkü o bıçağı ölen kişinin hayati olmayan bölgesi olan ayağına falan saplayabilirdiniz.

  Falat belki tck 27/2 kapsamında olup olmadığı tartışılabilir. Kanımca sanığın avukatı kendini buradan savunacaktır.

  Tck 27/2 Meşru savunmada sınırın aşılması mazur görülebilecek bir heyecan, korku veya telaştan ileri gelmiş ise faile ceza verilmez.
  Fakat yanında bıçak taşınması bile suçken bunu cebinden çıkarıp kalbine saplaması bu kapsamda değerlendirilmemeli.
  9 -1 ... rebel12
 4. 4.
  Mahkeme de kendine aleyhine ifade verecek kadın için şövalyelik yapıp geleceğini yakmış katil.

  Olayda kadın darp edilmemiştir. Kadının verdiği ifadeye göre bıçakla üstlerine gelmiş ve bıçağı adama göstere göstere tahrik etmiş. Çıkan kavga sırasında da kendi ifadesine göre bilmeyerek kalbine doğru saplamış bıçağı.

  Sırf olayda sözde mağdur bir kadın var diye ceza almaması için hashtagler açılmış. Kadının ifadesini okursanız herhangi bir mağduriyet bile yok. Kanun nedir bilmezler ise meşru müdafaa var salınsın demiş. Bıçağı olup bıçakla saldırsa hadi neyse yumruk ile saldırmış ne müdafaası.

  Ölen kişinin 19 suçtan sabıkalı olduğu belirlenmiş. Böyle bir adamın yanına dahi yaklaşmamak gerekirken kadın neye istinaden illa adamla ilişki halinde o da ayrı bir saçmalık.

  iyi madem eşi ve sevgilisi ile tartışan erkekleri gördüğümüz yerde öldürelim nasıl olsa ceza yok oh. Neymiş birisi el kaldırırsa aklına gelir de gözü korkarmış. Ulan bu ülkede adam öldürmenin cezası müebbet iken soğan doğrar gibi adam doğranıyor ne korkması.

  Medya ise halen daha olay da şiddet var kadın dayak yemiş diye anlatıp adamı aklama çabasında. Yok tıp okuyacakmış yok çok zekiymiş. Bir erkeği mezara diğerini hapse yolladınız halen bıkmadınız. Erkekler kadınlar için fedai olmalı ölmeli öldürmeli algısını yaymaktan vazgeçin artık.
  5 -1 ... st jimmy
 5. 5.
  Eşini terkedip 19 tane sabıkası olan adamla sevgili olan bir kadın yüzünden katil olan çocuk. Yazık oldu.
  9 -2 ... euripides
 6. 6.
  kadir şeker
  1 ... euripides
 7. 7.
  Dövülen kadının ifadesi merak edilendir. Onun vereceği ifade kadir için çok önemli.
  ... gina carano
 8. 8.
  (bkz: temizlikçi)
  3 -3 ... ataturkcu 20
 9. 9.
  dövülen kadının ifadesi;

  "Ortada bıçaklamayı gerektirecek bir durum yoktu. Karı-koca arasında yaşanabilecek bir tartışmaydı bizimki. Olaydan sonra polis eşliğinde hastaneden darp raporu aldım. Ancak vücudumda herhangi bir darp söz konusu değil. Dayak yemiş olsam, Özgür bana vurmuş olsa, illaki darp izi olurdu. Kadir Özgür'ün kendisini darp ettiğini söylüyor ama Özgür de de darp izleri var. Görünen o ki o da Özgür'e vurmuş. Özgür'ün yüzünde darp izleri vardı. Ortada bıçak çekecek bir durum kesinlikle yoktu. Üniversiteye hazırlanan bir çocuğun üzerinde bıçağın ne işi var? Özgür ile çok güzel günlerimiz oldu. Bir insanı geçmişiyle yargılamamak gerekir. 19 suç kaydı olması, bir insanı kötü yapmaz. Ne yaptıysa uyuşturucu yüzünden yaptı. Ama ben elimden geleni yapıp, onu bu durumdan kurtardım. Bana bu konuda her zaman minnettardı. Güzel bir birlikteliğimiz vardı."

  https://www.milliyet.com....6142597&utm_term=post
  1 -1 ... true
 10. 10.
  cinayet silahı ve kadının itirafından rahat 15 yıl yatarı var. ama ağır tahrik olduğu için müebbet çıkmaz.
  3 -2 ... acilmayan eti puff paketi