bugün

görsel

kadir şeker... konya'da 20 yaşındaki üniversite öğrencisi kadir şeker, parkta kadına şiddet uygulayan erkeğe müdahale etti. çıkan boğuşmada tartışmada bıçak şahsın kalbine isabet etti ve öldü.
kadının öldürülmemesi için erkeğe müdahale eden kadir şeker tutuklandı.
bir kadının hayatını savunan, belki de hayatını kurtarmış ve kimsenin gösteremediği cesareti göstermiş bu kişi için adalet sağlanmalı.

edit. kodono şoddoto bondo korşoyom omo kotolo olonon sovonmok?? Yazık günah bir pislik yüzünde katil damgası mı yiyecek? Ayrıca düşünceni hakaret etmeden dile getiremeyen bir yazarcıksın, haddini bil gevşek mevşek diyemezsin.
Söyle yapalım o halde.
Her erkek çevresindeki erkeği kadına şiddet uyguladığını gördüğü anda öldürsün o halde. Böylece adalet sağlanır sonuçda bir kadına şiddet söz konusu gebersin erkekler.

Şunu söylemek istiyorum olayda her ne kadar şiddet olsa bile bir cinayet söz konusu. Bu cinayette meşru müdafa sö konusu olabilmesi için orantı olması gerekir. Size yumrukla saldıran kimseye bıçağınızı doğrudan kalbine saplayacak olursanız sınırı aşmış olursunuz. Çünkü o bıçağı ölen kişinin hayati olmayan bölgesi olan ayağına falan saplayabilirdiniz.

Falat belki tck 27/2 kapsamında olup olmadığı tartışılabilir. Kanımca sanığın avukatı kendini buradan savunacaktır.

Tck 27/2 Meşru savunmada sınırın aşılması mazur görülebilecek bir heyecan, korku veya telaştan ileri gelmiş ise faile ceza verilmez.
Fakat yanında bıçak taşınması bile suçken bunu cebinden çıkarıp kalbine saplaması bu kapsamda değerlendirilmemeli.
Mahkeme de kendine aleyhine ifade verecek kadın için şövalyelik yapıp geleceğini yakmış katil.

Olayda kadın darp edilmemiştir. Kadının verdiği ifadeye göre bıçakla üstlerine gelmiş ve bıçağı adama göstere göstere tahrik etmiş. Çıkan kavga sırasında da kendi ifadesine göre bilmeyerek kalbine doğru saplamış bıçağı.

Sırf olayda sözde mağdur bir kadın var diye ceza almaması için hashtagler açılmış. Kadının ifadesini okursanız herhangi bir mağduriyet bile yok. Kanun nedir bilmezler ise meşru müdafaa var salınsın demiş. Bıçağı olup bıçakla saldırsa hadi neyse yumruk ile saldırmış ne müdafaası.

Ölen kişinin 19 suçtan sabıkalı olduğu belirlenmiş. Böyle bir adamın yanına dahi yaklaşmamak gerekirken kadın neye istinaden illa adamla ilişki halinde o da ayrı bir saçmalık.

iyi madem eşi ve sevgilisi ile tartışan erkekleri gördüğümüz yerde öldürelim nasıl olsa ceza yok oh. Neymiş birisi el kaldırırsa aklına gelir de gözü korkarmış. Ulan bu ülkede adam öldürmenin cezası müebbet iken soğan doğrar gibi adam doğranıyor ne korkması.

Medya ise halen daha olay da şiddet var kadın dayak yemiş diye anlatıp adamı aklama çabasında. Yok tıp okuyacakmış yok çok zekiymiş. Bir erkeği mezara diğerini hapse yolladınız halen bıkmadınız. Erkekler kadınlar için fedai olmalı ölmeli öldürmeli algısını yaymaktan vazgeçin artık.
Eşini terkedip 19 tane sabıkası olan adamla sevgili olan bir kadın yüzünden katil olan çocuk. Yazık oldu.
görsel
Dövülen kadının ifadesi merak edilendir. Onun vereceği ifade kadir için çok önemli.
(bkz: temizlikçi)
dövülen kadının ifadesi;

"Ortada bıçaklamayı gerektirecek bir durum yoktu. Karı-koca arasında yaşanabilecek bir tartışmaydı bizimki. Olaydan sonra polis eşliğinde hastaneden darp raporu aldım. Ancak vücudumda herhangi bir darp söz konusu değil. Dayak yemiş olsam, Özgür bana vurmuş olsa, illaki darp izi olurdu. Kadir Özgür'ün kendisini darp ettiğini söylüyor ama Özgür de de darp izleri var. Görünen o ki o da Özgür'e vurmuş. Özgür'ün yüzünde darp izleri vardı. Ortada bıçak çekecek bir durum kesinlikle yoktu. Üniversiteye hazırlanan bir çocuğun üzerinde bıçağın ne işi var? Özgür ile çok güzel günlerimiz oldu. Bir insanı geçmişiyle yargılamamak gerekir. 19 suç kaydı olması, bir insanı kötü yapmaz. Ne yaptıysa uyuşturucu yüzünden yaptı. Ama ben elimden geleni yapıp, onu bu durumdan kurtardım. Bana bu konuda her zaman minnettardı. Güzel bir birlikteliğimiz vardı."

https://www.milliyet.com....6142597&utm_term=post
cinayet silahı ve kadının itirafından rahat 15 yıl yatarı var. ama ağır tahrik olduğu için müebbet çıkmaz.
kimse kimsenin bişeyine karışmasın kim kimi yerse yesin alemden bize ne.
Cezası neyse sonuna kadar çekmesi gereken şahıs. Cezasını çekmeli ki kendi adaletini sağlamaya çalışan tipler türemesin. Bu şekilde bir olayda toplumdan nasıl bu kadar destekçi bulur anlamak güç. Ayrıca şahıs olaya müdahale edip cebindeki bıçakla adamın kalbine tek darbe vurup öldürürken adamın 19 tane suçtan dosyası olduğunu vs bilmiyordu. Utanmadan birde masum göstermek için doktorluk hayali vardı diye haber yapıyorlar. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Kadir Şeker öldürme niyetiyle mi yaklaştı bilemem ama taşımaması gereken bir bıçakla tek darbede kalbinden adamı bıçaklamanın meşru müdafa olmayacağını aksine orantısız güç olduğunu biliyorum..
B.k yoluna girmiştir.Umarım kısa sürede çıkar.
Sayesinde insanlara iyilik yapmanın çok ağır bedelleri olduğunu öğrendim.

Gözümün önünde birini Öldürseler veya eşek sudan gelene kadar dövseler bile kılımı kıpırdatmam varsın insanlık ölmüş desinler.
Yazık oldu. Hele o kadının sözlerini duyduktan sonra , bir hiç uğruna hayatı kaydı resmen. Umarım adalet yerini bulur.
Kendi adaletini sağlamaya çalışıp katil olup üstüne de toplum tarafından kahraman ilan edilen şahıs. Kendi ifadesin de diyor adam bankı yumrukluyordu diye halen kadın dövülüyordu diyorsunuz.

Bu çocuk içeri girmezse herkes bıçağını kapıp kahramanlık yapacağı anı bekler. Nasıl olsa ceza yok.
hukuk devletinde böyle bir hoşgörü olamaz. coğrafyamız nedense ılımlı bakıyor böyle şeylere. elitist bir yaklaşım değil işin gerçeği...
'Özgür ile çok güzel günlerimiz oldu. Bir insanı geçmişiyle yargılamamak gerekir. 19 suç kaydı olması, bir insanı kötü yapmaz'

bu ifade ölen Özgür Duran ın sevgilisine ait.
sevgilisi.
evliyken kendi doğurduğu 3 çocuğu bırakıp kaçtığı sevgilisi.

2 kötü insan, 1 iyi insanın hayatını kararttı. sonuç bu.

eğer kadir görmezden gelseydi ve 19 suçtan sabıkalı iyi niyetli kardeşimiz, 3 çocuğunu bırakıp kendisine kaçan bir diğer iyi niyetli kardeşimizi öldürseydi 'kadına şiddet' 'kadın katliamı' olacaktı ve kadir bunu görmezden geldiği için kadir gene suç olacaktı.
Kadir'in meyve bıçağına bakın ahahahha. Meyve bıçağıymış!
görsel
(bkz: #42843982)
Bir kadın yüzünden hayatı kararan kişi..
Benim katilim senin katilin yoktur. Katil katildir, Kadir Şeker katildir bu gerçeği hiçbir şey değiştiremez.
Sokakta o kadar o.ç varken bıçak gezdirmek suç değildir. Bu kadar o.ç nun dolaşmasına musade etmek suçtur.
Silahların eşitsizliği durumu var burdan nefsi müdafaa çıkmaz. Olası kastla adam öldürmüştür. Bir insanın göğüs kafesine bıçak saplayınca ölebileceğini bilecek bilinçte bir insandır. Keşke yoluna baksaydı, bu olay hiç yaşanmssaydı fakat bir insanı öldürdüğü gerçeği var.
Ben olayı ilk duyduğumda kesin bir şey var bu işin içinde dedim haklı da çıktım. 19 yaşında genç bıçakla gezecek. Ben 28 yaşındayım, mutfak hariç hiçbir yerde bıçak kullanmam yanıma çakı bile taşımam adam bıçak taşıyor. Bir de sosyal medya olayı toz pembeleştirip kahramanlaştırıyor. Adam şiddete meyilli orası belli, bunu tutup da yok fen lisesi mezunu yok doktor olacak diye parlatmanın manası yok.
20 yaşında pişman olacağınız çok şey yaparsınız. Ülkece kadına şiddetten dolayı sosyal medyada tetikteyiz. Doğal olarak kanları deli akan gençler ben korurum kollarım modunda dolaşıyor. Serin düşünemiyorlar. Kaldıki bu çocuk luzumsuzun bol olduğu bir yerde yaşıyorki yanında çakı taşıma gereksinimi bi şekilde duymuş. Bir kadına bağırıp belkide dövmese bile itip kakan birini görünce anlık olaya karışmış karsısındaki adamın tepkisini düşünün o çocuğu doğduğuna pişman edebilecek biri bu belli. Burda asıl olay ikisinin kavgasında çocuğun ağzını burnunu kıracaktı bu adam. Kaçmak yerine bıçağına sarılmış. Keşke kaçsaymış.
güncel Önemli Başlıklar