bugün

uğruna kutularca boya, kucak dolusu para, saatlerce zaman harcanmasına sebep olan, bir zamanlar dünya üzerindeki herhangi birinin "sarışın kadın makbuldür" sözünden sonra moda haline dönüşmüş, genci yaşlısı bazı kadınların yegane saplantısıdır.
7 den 70 e çoğunlukla herkes de olan bir saplantı. çok suni olsa da boyatıyorlar. boyattıktan sonra çok güzel olduğunu sanmaları da ayrı bir komedi.
(bkz: erkeklerde sarı saçlı bulma sevdası)
yanlış anlaşılmasın mantığın doğru olduğunu söylemiyorum
eskiden bir laf vardı saçı uzun aklı kısa gibisinden, suni sarışınlar sayesinde bu laf değişti;
(bkz: saçı sarı aklı kısa)
kumral yada esmer olup, saçlarını sarıya boyayan hatunlar açısından, erkeklere karşı daha nasıl mal gibi görünürüm diye uğraşma çabası. (bkz: her yol mübahtır)
(bkz: erkeklerin kadinlari anlayamama sorunsali)
fabrikasyon üretimi insanların daha da bir göze batmasını sağlıyan saplantı
KADINLARIN birçok nedenlerle örneğin; 'karşıdan karşıya geçerken arabalar benim için dursun böylece bende karşıya geçeyim' niyeti gibi kuaför koltuğuna oturup daha kuaförün sormasını beklemeden 'ay kardeş sarı yapıyoruz' diyen aptallığa özenip doğal hallerini sarı bir görüntü için bozdurup bozguna uğratan heves...
bu tiplerin ağzından 'ay gene dipleri geldi boyatmam lazım' sözü hiç eksik olmaz..
eşeğe altın semer de bağlasan yine eşek lafını hatırlatan saplantı.
(bkz: yapay bilkent sarışını)
Bazıları sarışın sever
erkeklerin sarı sac saplantısıyla paraleldir.
bazı bayanların * sarı boyayı tercih etmesinin nedeni beyazlayan saçı en rahat kapatabilen rengin sarı olmasıdır.
aslında erkeklerin saplantısı olan bu duruma sorgusuzca trans halinde cevap verme istegi, azmi ve coşkusu.*
koyu renk saclı kadınların sarı saclı olma saplantısı olarak degistirilmesi gereken baslık. koyu renk saclı insanların cogunlukta oldugu turkiye, ispanya...vs gibi ulkelerde gorulen bir durumdur. cok da normaldir. sahip olunmayanın istenmesi durumu yasanmaktadır.
aynı durum sarısın bayanlar icin de gecerlidir. iskandinavya'da da acayip bir siyah sac modası vardır. gencler arasında daha cok yaygındır.
yakışsa da yakışmasa da kimseyi ilgilendirmeyecek durumdur. saçlarının renginden sıkılmış, değişiklik yapmak isteyen bir kadın, elinde de böyle bir fırsat olduguna göre saçlarını istediği renge boyayabilir, kendine baktığında farklı birini görür, mutlu olur, yakışıp yakışmadığı kimseyi ilgilendirmez o kendini iyi hissettikten sonra.
Hele çok esmer kadınların sarı saç tutkusu....olmuyor bacılar olmuyor.
kuaförlerinde para kazanmak için yaptığı ısrarlar sonucu oluşan durumdur.
+ ==> kuaför
- ==> seamea

+ saçınıza bir röfle yapalım mı? şöyle küllü sarı bakın çok yakışır.(röfle oldukça pahalı)

- ben esmerim, saçlarım simsiyah yakışmaz.

+ nasıl yakışmaz.size gelene kadar ne kap kara esmer kızlar boyatıyor. bence harika gider teninize.

- teşekkür ederim. düşünmüyorum.

+ aaaa valla bak pişman olmazsın. sonra herkes teşekkür ediyor.

- ondan sonra herkes birbirine benziyor ama. ben esmer kalıcam.

+ gel.ufak bir bölgeye deneyelim.beğenmezsen kalsın.

- ya istemiyorum. anlasana. hem sevgilim esmer seviyor *.imdaatttttt!!!
ülkemizdeki çoğu erkeğin sarışın hatun bulma isteği ancak bulamama sorunu sonucunda yapaylıktan yardım isteyen kadındır. sarı saç siyah kaş kombinasyonunu göre göre hala da sarışın bir hatunla çıktığını sanan erkekler de mevcuttur.
yakışana yakışıyor o ayrı mesele tabii ki ancak sırf daha güzel olacağını düşünerek güzel doğal saç rengini bozanları anlamak mümkün değil.
Türk kadınlarına yakışmayan bir rengi ısrarla istemeleri; kendine güvensizlik, Batıya özenme veya sarışınların aptal olduğu tezinden yola çıkılarak aptal havasına bürünme isteğinden doğduğu düşünülen sancı.
(bkz: herkes kendinde olmayanı ister)
bunun bir kaç nedeni vardır. ama en önemli sebebi bu saplantının kuaförlerde başgöstermesidir. sen ne şekilde oturursun otur kuaför seni bildiği gibi yapar. fabrika çıkışı denilen şey işte bu kuaförler yüzündendir.
sarı saçlarından suçlu olma ihtimalinide beraberinde getiren saplantıdır.
(bkz: kayahan-Sarı saçlarından sen suçlusun)*
(bkz: sarışınlar boktur-zardanadam)
sarışınlar daha kadınsı yani seksi, alımlı ve cazibeli olduğu için onlara benzeme çabasıdır. sarışınlar ile hemcinsleri arasındaki %13 östrojen farkı kafa boyamak ile kapanmayacağı için boşuna olan çabalardır. taklitlerinden sakınınız.
güncel Önemli Başlıklar