1. 1.
  kadınlara yavşamadan, insan gibi konuşarak iletişim kurmaya çalışan utangaç ve gururlu erkeklerin rezil olma sebebi.
  5 ... mermer
 2. 2.
  kadın peşinde o kadar abaza varken duygusunu belli etmekte zorlanan erkekle hiç uğraşmaz . çünkü kadın zoru sevmez, ( (bkz: kadın zor erkek sever yalanı))

  ilgisini belli edemeyen utangaç tipler kadının egosuna hitap edemez. yavşaklar hitap edebilir. kadın egosunu tatmin edemeyen erkeği niye seçsin?
  2 -1 ... mermer
 3. 3.
  ısrarcı ve yüzsüz... kısaca yavşak denir böyle erkeklere. kızların egolarına hitap ederler, işi uzatmazlar, güven vermezler ve bu güven vermeme kızların bağlanma veya bir şey bekleme stresine de yer bırakmadığından onlar da rahat olurlar. bilirler ki o tip erkek başllarına bela olmayacaktır. bugün onaysa yarın başkasına gideceğini içten içe bilirler.

  aslında erkekler de ısrarcı olmasa da yüzsüz kadınları severler. çünkü diğer kadınlara davranamadığı, diyemediği şeyleri ona rahatça söyleyebilir. ama dediğim gibi güven vermediğinden dolayı çok da ciddiye alınmazlar.

  yavşak (ısrarcı ve yüzsüz) kişinin mantığı "isteyenin bir yüzü kara vermeyenin allah belasını" olduğundan onun içinde problem yoktur.

  ama bu ısrarcılık aşktan veya hoşlanmadan kaynaklanıyorsa ne erkek ne de kadın için hiç de ikna edici ve çekici bir yaklaşım değildir. ancak abazalıklarına denk gelirse yeşil ışık yakarlar, işlerini veya egolarını veya ihtiyaçlarını diyelim giderdikten sonra yüzlerine bile bakmazlar o ısrarcı kişinin. bu işler böyledir.
  3 ... kechi
 4. 4.
  yalandır.böyle tipleri ego tatmini yapmak için seçen kızlar olabilir ama ne kadar sağlıklı olur bilinmez.
  1 ... kurb aga
 5. 5.
  genelleme olması gereken cümledir.

  şu da var: her kadının aynı ruha sahip olmadığı gibi her kadının da bir erkekten (adam olandan) beklediği ve umduğu davranış, his, bakış, (yada ne ise..) olguları da farklıdır.
  3 ... ucuben
 6. 6.
  basının abartmasıdır, böyle bir durum yoktur.
  1 -1 ... balabey
 7. 7.
  haddini aşan bir açıklamadır.
  2 -1 ... yeni pijama kokusu
 8. 8.
  ısrarcı ve yavşak olmayan erkek kadının egosuna hitap edemez. yüz vermeyen erkekle kendi uğraşmak zorunda kaldığı için egosu sarsılır ve kadın yavşamayan erkeğe odun damgası vurur.
  1 -1 ... mermer