1. 1.
  ister çok fazla kız arkadaşı olmuş olsun ister kızları sadece web sitelerinde görmüş olsun, her erkek kadınları tanıdığını iddia eder. oysa oscar wilde'ın da dediği gibi "kadınların anlaşılmasına gerek yoktur, sevilmelidir onlar." erkekler bir sonraki adımda ne yapacağını kestirebildikleri kadınlara bayılırlar, çünkü bu kontrol anlamına gelir bir yerde. eğer kestiremezlerse "ben seni anlamıyorum" olur, "bir başkasıyla mutlu ol" olur, "sen ne biçim kızsın" olur, "ben akıllı kadın severim ama bu kadar da değil, senin zekan resmen şeytani" olur...
  boşuna uğraşmayınız, oluruna bırakınız, kadın zaten kendisini çözen (daha doğrusu çözdüğünü düşünen) erkekten hoşlanmaz.
  3 ... mitheithel
 2. 2.
  bir şeyler düşünebildiği için şanslı olan erkektir. memleketimizde düşünemeyen, bir odunla eş değer özelliklere sahip çok erkek var zira.
  1 ... silindirella
 3. 3.
  kördüğüm olduğunda gene bir kadın yardımıyla çözülecek erkektir.
  3 ... siyahdalya
 4. 4.
  kadınlara anı zamanda bir problemmiş gözüyle bakan erkektir kendisi.
  ... babili
 5. 5.
  büyük ihtimalle pornolardan çözmüştür kadınları. hatta ilk cümlesi de "abi bu ne ya! bunda bir şey yok ki. çözdüm ben bu kadınları." dır.
  ... cllrsln
 6. 6.
  kadınları çözdüm demesinden, aslında onları hiç tanımamış olduğunu anlıyoruz!
  1 ... damenn
 7. 7.
  genellemelerden yola cikarak baslatilan cabalar helak olmaya mahkumdur. cozmeye ugrasilan kadinlar diye bir grup yoktur mesela. erkeklerin %95'i anasini veya teyzesini cozdugu icin sevinmez. kadinlardan kastedilen, sevisilme potansiyeli olan kadinlardir.

  ayrica kadinlar bir butun olarak anilabilecek kadar yekvucut bir grup olabilselerdi, telepati yoluyla erkeklere istediklerini yaptirabilme ozelliklerini kullanirlardi ve daha az siddetli bir dunyada yasiyor olurduk.

  kisacasi boyle bir erkek modeli yoktur, cunku nereden baksan 5000 cesit kadin vardir.

  (bkz: turkce de 5 sayisi temelli seri sallamalar)
  1 -1 ... penguen pertev
 8. 8.
  (bkz: ahmet altan)
  ... kapcikagazliyazar
 9. 9.
  (bkz: kendini kandırmak)
  ... inven
 10. 10.
  yanılmaya mahkum bir modeldir. aslında model değildir, (bkz: model ne ki) gerçeğinin belli bir ölçeğinde küçültülmüş ve büyütülmüş, işleyen veya işlemeyen prototiptir model. erkeğin küçüğü büyüğü mü olur?

  neyse, dönelim konuya; bir kadını çözebilecek ancak başka bir kadındır. erkekler kendilerini bile çözememişken -misal ben- bir kadını çözmeye nasıl mazhar olur anlamam...

  erkek: Dünyanın en ince kitabı hangisidir?
  kadın: Erkeklerin kadınlar hakkında bildikleri!
  ... kobayashe