1. 1.
  anlamlandıramadığım tutku. dişiler çikolata görünce çıldırıyor efendim. bi gün yine etrafımda bir sürü kadın var.* cebimde de bir tane çikolata kalmış. çıkarttım işte cebimden, açtım, tam ısırıcam... bi baktım 12 tane dişi kaplan bana doğru seksi seksi bakıyor. dedim çok yakışıklıyım tamam biliyorum ama, derkeeen... bi baktım yeme ısırma yalama sesleri. oh yes, oh yes, işte ben bunu hak etmiştim olum dediğim anda bu seslerin vücudumdan gelmediğini fark ettim.

  süt başında toplanmış kediler gibi çikolatayı yiyorlar. dedim vay .mına koyayım. baktım 'mmmmmh' gibi sesler çıkartıyorlar, koşarak uzaklaştım.

  zor efendim zor. kadınlarla o kadar yakın olmama rağmen, işte anlayamıyor insan bazen.***
  (bkz: kadınlarla ilgili deneyimlerini abartarak anlatan yazarlar)
  1 -1 ... kacak dovusen ayi
 2. 2.
  kadınların hormonal yapısının erkeklere oranla daha hareketli ve dalgalı olması, kadınları daha husursuz ve sinirli bireyler yapar, çikolata bir nevi hormon düzenleyici görev görür.
  bir nevi uyuşturucu görevi görür de diyebiliriz.
  3 ... regulus
 3. 3.
  sanırım kadınların aşka olan ihtiyacından kaynaklanan bir tutku. çünkü tüm kadınlar aşka aşıktır. çikolata da aşkın verdiği mutluluğu verdiğine göre insana. çikolataya tutkuyla bağlanmayıpta ne yapalım?
  ayrıca duygusal yapımız, gel gitlermiz... bunların ilacı bazen tatlı bir uyku sonrası yenilecek çikolatada saklıdır.
  ... lafateignoranti
 4. 4.
  özel günlerde ve sonrasında artan tutkuymuş bu.
  1 ... onurude
 5. 5.
  öğleden sonraları ve akşam üstleri had safhada hissedilen tutku.
  ... brunglace
 6. 6.
  Ayın belli günlerinde hormonal dengelerin değişmesi,kan şekeri,demir eksikliği gibi ihtiyaclar için tutuşan tatlı yeme arzusudur.
  ... parya34