bugün

-erkekler herhangi birseye yada biryere uyum saglama konusunda kadinlardan daha iyidir,haritaya baktiginda konumunu anlama,bir yere gittiginde o ortama daha cabuk ayak uyduruma bunlara ornek olarak gosterilebilir.
-kadinlar erkeklerle karsilastirildiginda baskalariyla ilsetisim kurmada ustunluk saglarlar,bu da kadin erkek arasinda duygusal sorun yasandiginda kadinin hislerini erkeklere gore daha iyi dile getirmesini saglar.
-kardinlarin bir konuyu idrak etme hizi cogu erkekten daha ustundur,bu da kadinlarin beyninin merkezindeki gri yapidan kaynaklanir,erkeklerde ise ayni maddenin beyazi mevcuttur.
-erkeklerin sexe duskunlugu kadinlara gore daha fazladir diye eski bir soylem vardir,tabiki bu her zaman soz konusu degildir,arastirmalar erkegin sexe duskunlugunun sadece icindeki bastirmasi zor olan arzusu olmadigini,ayni zamanda bu tip konular hakkinda baskalariyla rahatca iletisime girebilmesinin de payi oldugunu gostermistir.
-erkek genelde mantiklari,kadinlar ise duygulari dogrultusunda hareket ederler.

gibidir.simdilik aklima gelenler bunlardir,tabiki ustte yazilanlar insanin kisiligine gore degisebilir.
birbirinden çok farklıdır.
önceden bu konu hakkında ki araştırmalarımın sonucu olarak kadınların beyninin erkeklerin beyninden daha çok çalışır, bu da vücuda ve psikolojiye yansır.
bu yazıda her şey net olarak anlatılmıştır. http://kadin.milliyet.com....2011/1343245/default.htm
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.