1. 1.
  cahiliye dönemi arapları kiz çocuklarını diri diri gomuyorlardi. ıslam bunu yasakladı. hatta çoğu kadın evliya oldu, allah dostu oldu.

  bugün batı dünyası ile ıslamiyet arasında bir kıyas yapılıyor. bati'da kadın kapitalist üretim sürecine katkıda bulunduğu ölçüde değerlidir. ancak ıslamda kadının çalışmak zorunluluğu yoktur, isterse çalışır, istemezse zorlanamaz.

  cennet anaların ayaklarının altındadır sözü de ıslamın kadına verdiği değeri gösterir.

  allah hepimize razı olacağı ameller nasip eylesin.
  3 -9 ... abd abd
 2. 2.
  Çocukların diri diri gömüldüğü dönemi baz alırsak tabi değerlidir.

  Ya siktiredin zaten bunlara değer vermeye gelmiyor. Kadınlar sahip olduğu her şeyin nankörüdür. Bir yanlışınız bütün doğruları götürüyorken bir kadına nasıl değer verirsiniz ki? Biz yaşayarak öğrendik malesef..
  2 -2 ... agca
 3. 3.
  Kadın kapitalizmin en değerli malıdır..metafor.esyadir sermayedir konu mankenidir..
  2 ... tayber dogan
 4. 4.
  Yeri evidir. Yapıları gereği Ağır işlerde çalıştırılmazlar.
  1 -1 ... selia
 5. 5.
  Değildir. Şahitliği noksandır, mirasta hakkı eşit değildir, seçme ve seçilme hakkı yoktur. Bilin bakalım bu hakları kadına veren fakat şeriat ile yönetilmeyen devlet ve kurucusu kimdir? *
  7 -4 ... yikanmak istemeyen cocuk
 6. 6.
  (bkz: seyda muhammed konyevi)
  ... abd abd
 7. 7.
  islam da kadının yeri
  (bkz: A g m)
  Açılımı malum. Diyanet sağ olsun.
  ... ne kadar iyisin
 8. 8.
  Kadın diri diri gömülüyordu lafı baştan sona hikayedir. Mantıklı düşünün biraz eğer öyle bir şey olsa arabistan'da kadın kalmazdı. Kaldı ki islamiyet kadınlara değer veren bir din değildir. Aksine islamiyet gelmeden önce kadınlar daha değerliydi. Hepiniz peygamberinizin ilk eşini bilirsiniz. Kadın tek başına ticaretle uğraşıyormuş, kervanları falan varmış. Kısacası söz sahibiymiş.

  Eğer islamiyette kadın değerli olsaydı bir erkek 4 kadın ile evlenemezdi. Kadınlar cariye olarak kullanılamazdı. Kadınların şahitliği erkekler ile eşit tutulurdu. Kadınlar mirasta erkekler ile eşit pay alırdı. Ve en önemlisi allah kocaya karısını döv demez böyle ögüt vermezdi.
  2 ... kafir cin