bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  (bkz: zall onunde her yazar esittir)
  ... kobayashe
 2. 2.
  (bkz: kadin ve erkek esit degildir)
  ... beratulanberat
 3. 3.
  burada kastedilen eşitlik kas gücü değil ikisinin de insan olmasına mütevellit eşitliktir. fizyolojik açıdan kadın eşit değildir, zaten bunu iddia eden de yoktur. ama erkek bireyin; kadını dövmesi, ona istemediği birşeyi zorla yaptırması (bkz: evlilik adi altinda tecavuz), çalışmasını engellemesi ve daha pekçok hak ve özgürlüklerinin yönetmesi hakkını vermemektedir kadından daha güçlü olması. bunu yapan en hafif tabiriyle zorbadır.
  2 ... zedx
 4. 4.
  anayasamizda kadin ve erkek esittir. her iki cinse de esit haklar verilmistir... ulkemizde hukuk hep es gecildigi ve gucu yetenin gucsuzu ezdigi gozonune alinirsa gundelik hayatta pek tabiki kadinlar hep ezilen taraf olacaktir.
  ... fr1end
 5. 5.
  cogu insanin (bkz: kadin erkek aynidir yalani) onermesiyle karistirdigi tespitimsi.kadin erkek esittir lafi haksal esitligi gosterir. haa buna yalan diyorsan ac bak bakalim anayasada ne diyor... eger olmamasi gerektigini savunuyorsan sana orumcek kafali hayatinda basarilar..bu arada kadin ve erkegin toplumdaki yeri birinin ustun olmasini ya da birinin ezilmesini gerektirmez eger oyleyse o toplumda bir yozlasma vardir.kadin ve erkek toplumun her katmaninda birbirini tamamlamalidir.evet kadin fiziksel olarak daha gucsuzdur.ama erkegin kendini fiziksel ustunluguyle kabul ettirmesi*, en hafif tabiriyle soyleyim hayvanoglu hayvanliktir...
  1 ... de te fabula narratur
 6. 6.
  eşit değildir elbet,eşit olsaydı kadın peygamberde gelirdi.
  ... psikosomatik
 7. 7.
  kadin erkek kesinlikle esit degildir.
  kadin marangoz kadin kasap var mi kadin peygamber var mi yok.

  Tarihe yön vermis.kadin komutan var mi oda yok ee o zaman.
  2 -5 ... forum donanim haber olucusu
 8. 8.
  kadin erkek esittir yalani
  3 -1 ... dolunay71
 9. 9.
  kesinlikle eşit değildir. ve kesinlikle üstün olan taraf yoktur.
  2 ... starboard
 10. 10.
  Yapbozun iki parçası eşit değildir ama bir bütünlük oluştururlar. insan ırkının bütünlüğe ulaşması için iki parçasına da eşit değer göstermelidir.
  3 -1 ... monalisanin ifadesiz yuzu