1. 1.
    aynı coğrafyayı paylaştığımız kürtlerin, antik kürt uygarlığına ait ortaya çıkan ve tarihin akışını değiştirecek görüntülerdir.
    evet, antik kürt uygarlığında bir tarlada toplanan kürtler geleneksel oyunlarını oynuyorlar.
    https://twitter.com/Rudaw...tatus/1055398987690315776

bu durumda olimpik oyunların yunanistan'da başladığı tezi otomatikman çöp oluyor.

not: görüntüler, şanlıurfa'da arazi kavgası yapan kürtlere ait. ne kadar da ilkeller...
    22 -5 ... tengir budun
  2. 2.
    Lan bu urfa hiç degismemis 20 bin yil önce göbekli tepede yasiyan insanlar bile bu kadar ilkel degildir bunlar geriye gitmis amk.
    6 -1 ... karton toplayan cocuk
  3. 3.
    (bkz: ayrılıkçı türkler)

kekolar ve araplar bakteri gibi ürüyorlar...

eğer 13 kürt ilini şu anda sınırlarımızın dışına postalamazsak bu kürtlerin hepsi eninde sonunda istanbula gelecekler ve bizim evimize barkımıza saldıracaklar.. kürtlerle bu şekilde kavga etmeye hazır mısın sevgili "..şehitler ölmez vatan bölünmez..." ci kardeşim?

ve kekolarla bu şekilde yapacağın bir kavgayı eninde sonunda kaybetmeye mahkumsun.. çünkü bu tarz kavgları hep daha hızlı üreyenler kazanır..

dolayısıyla zaman kaybetmeden, henüz biz çoğunluktayken (bkz: ayrılıkçı türkler)
    8 -2 ... arbutus unedo
  4. 4.
    biri twitter'da da paylaşmış ama görüntülerin özeti budur:

kadim kürt uygarlığına ait antik spor görüntüleri
    7 ... bay polar
  5. 5.
    National geographic wild kanalında Cumartesi akşamları yayınlanan battle of the kurds serisinin en heyecanlı anlarını barındıran görüntülerdir.
    Elin Amerikalısı medeniyetten bihaber insanları yerinde görmek için amazonlara, Hindistan’ın derinliklerine falan gidiyor, rabbime şükür bizim böyle dertlerimiz yok.
    14 -2 ... kedilerinbabasi
  6. 6.
    Serengeti düzlüklerinde işler kızışıyor.

Edit; vay anam ekşide de varmış bu entry. Ama çalmadım benim de aklıma ilk bu gelmişti arkaşlar jsksm
    6 -1 ... ruhsal enfeksiyon
  7. 7.
    urfa'nın adının meclis kararıyla "bok çukuru" olarak değiştirilmesini teklif ediyorum...

yahu şu urfa'nın adını bir kere bile olumlu bir vesileyle duymadım..

ya bir kız çocuğunu aile meclisi kararıyla boğarlar...
    ya aşiretler tarla mevzuundan birbirine saldırır..
    ya kan davası yüzünden cinayet işlenir..
    ya marabalar açken kilo kilo altınların, tomar tomar dolarların uçuştuğu aşiret reisi düğünleri yapılır..
    ya tarikatın başındaki şeyh çocuklara tecavüz eder..
    beş kuruş vergi vermezler...
    kullandıkları elektrik kaçaktır..
    hastahanelerinin ve okullarının masrafı batıdan gider..

yahu urfa'nın türkiye cumhuriyeti sınırları içinde ne işi var?
    bize tamamen yabancı, bambaşka bir halk bu...
    neden bizim sınırlarımızın içine alınıp vatandaş yapılmışlar ki?
    4 -3 ... arbutus unedo
  8. 8.
    Kürt devrimci:Doğu ve güney doğu bölgesi insanı aşağılanıyor öz hakları elinden alınarak söz sahibi yapılmıyor medeniyet bu topraklardan doğmuştur

Kürtler;
    4 -2 ... yerli ve milli
  9. 9.
    Medeniyetin m'si uğramamış bunların evlerine amk.
    5 -1 ... conta behcet
  10. 10.
    kılıç kalkanın atası olan mezopotamya sporu içeren görüntülerdir.
    2 -2 ... masklavi