1. 1.
  çanakkale'ye, şehitler diyarı'na giden, muassır medeniyetler seviyesini her zamanki gibi o zamanlarda da halktan bir adım önde karşılayan ilerici(!) gençliğin çaldığı bir kara lekedir, rezilliktir.

  günümüzün karşı ışık evleri'ni oluşturan zihniyetin oluşturduğu sözde atatürkçü gençlikten seçilmiş kızlı erkekli yaklaşık 1000 genç, kadeş adlı vapura, kasa kasa alkollü içki ile bindirilmiştir. düşünün, çanakkale'ye şehitleri yad etmeye giderken kasa kasa alkol... bence manidar. ve uğurlarına gemiye belki istihap haddinden fazla alkol yüklenen o medeni, o çağdaş gençlerin ana babaları yanlarında yok. ne kadar masumca niyetteler değil mi geziyi organize edenler, yerim ben onları.

  tabii malumunuz, başlıktan da anlaşılabileceği gibi bu gençler, türlü rezaletlere imza atıyorlar alkolün etkisiyle. çeşitli cinsî arsızlıklar, sızıp yerlerde sürüklenenler... en can acıtanı da resmî olarak 250 bin kişinin can verdiği topraklara sabaha kadar kendinden geçercesine güle oynaya gidilmesidir. birilerinin kemikleri sızladıysa o gün sızlamıştır işte.

  velhasıl gemi hedefe varıyor. ama millet halen zurna gibi. karaya ayak basılır basılmaz "hurraa lokantalara". ayılmaya çalışanlar ve ayılmak umrunda olmayıp alkol almaya devam edenler kalıyor artık. o gemiye binerkenki saf çocuklar yok oluyor. en son şehitliğe gidebilecekler ayıklanıyor 1000 kişi içerisinden. ancak 50-60 kişinin şehitlere gidebilecek halde olduğu anlaşılıyor. ve ne ulu insanlardır ki o 50-60 kişi, o rezillikte kendilerini izole etmeyi başarmışlardır. helal olsun!

  aynı hayvanlıklar dönüş yolunda da devam ediyor. gemideki reziller, gidiş yolunda kutsiyete biraz önem vermiş olacak ki dönüş yolunda daha da azıtıyorlar. nasıl azıtılıyor peki? bazı kızlar bekaretini kaybediyor. azıtılmış değil mi yeterince? gemideki basın mensuplarına da güzel paralar veriliyor eve dönülünce, "aman rezilliğimiz duyulmasın" diye. ama olay birkaç gün sonra patlıyor. bekaretini kaybeden kızlardan birisinin annesi suç duyurusunda bulunuyor.

  bu olay, bir aynadır efendim. ta 27 mayıs ihtilali döneminde belli edilen niyetler ve günümüze bakıldığında niyetlerin ne oranla gerçekleştirildiğini gösterir bu ayna.

  bunlar da rezaletin gemisi kadeş'ten fotoğraflar:

  kadeş rezaleti
  kadeş rezaleti
  kadeş rezaleti
  kadeş rezaleti

  olaya "kaynak götüm" bakınızı verecek muhteremler her zaman çıkacaktır, tek tek site ismi vermektense araştırmaya itmek istiyorum onları. araştırın paşalar.

  olaya bir diğer kanıt ise şukufe nihal'in rezalete yaktığı ağıttır. bu da nihal'in şiiridir.

  kadeş rezaleti

  selametle...

  edit: mevzu ile alakalı bir de atsız'ın şiiri var imiş.

  --spoiler--
  er kişiysen görevin neyse, başar.
  zevke, eğlenceye hayvan da koşar.

  görüyorsun nice hayvan yığını
  ki yapar sadece hayvanlığını.

  fakat onlar bile kendince yine
  tükürürler kadeş'in itlerine.

  o nasıl olmalı bir ruhu ölü,
  ya da bir canlı, fakat kahpe dölü

  ki sanır durduğu yer it inidir,
  oysa bir şanlı şehitler sinidir.

  o fuhuş uzmanı cikletli dişi,
  dişinin en kötü, en köhnemişi,

  kaplamış ruhunu çirkef yosunu,
  hiç umursar mı şehit ordusunu?

  var mıdır onca tivistin ötesi?
  adı üstünde: köpek sosyetesi!

  yok sayıp sen de bu ruhsuz sürüyü
  kılavuz yap ebedi gök börü'yü.
  --spoiler--

  edit: şehitlik ziyaretine giderken eğlencenin dibine vurması ve kızların bekaretini kaybetmesini gifip madımak provokasyonu ile kıyas etmek te ayrı bir meziyet ister. ben ankara derken birileri dominik cumhuriyetinden bahsediyor.
  6 -7 ... letis
  #13883375 :)
 2. 2.
  anzakların binlerce kilometre öteden dedelerinin mezarlarını ziyarete gelmesi, bu ziyarette sabaha kadar içip şafak ayinini beklemesi ile aynı olaydır. bende adamlara kızardım, meğer ne çok ortak yanımız varmış.
  1 ... hesesori
  #13889243 :)
 3. 3.
  gemiden bulunan bir genç olanları şöyle anlatmıştır;

  “Gemi hareket eder etmez gençler gruplar halinde içki içmeye başladılar. Erkeklerin özellikle kızları sarhoş etmeye çalıştıkları belli oluyordu. Sarhoş olan kızlar, bir süre dans ettikten sonra erkekler tarafından dışarı çıkarılıyor ve karanlık bir yerlere götürülüyor, daha sonra beraberce dönüyorlardı. istisnasız bütün masalarda kumar oynanıyordu. Kaptan gelip kumar kâğıtlarını toplamak istediyse de vermediler. Kendilerine karışmak isteyen birkaç görevliye, “Biz Atatürk’ün yolundayız, bize kimse karışamaz” diye karşılık veriyorlardı. “Dağ Başını Duman Almış” marşı, sarhoş naralarına karışıyordu. Dönüşte de aynı rezalet devam etti. Hatta bir grup genç, kapının önüne masa ve sandalye yığmak suretiyle bir koridoru kapatıp lambaları söndürmüşler, içeride çılgınlar gibi eğleniyorlardı. Birkaç kişi içki komasına girmiş, üç genç kız bekaretini yitirmiş, evlerine ağlayarak dönmüşlerdi.”

  işte atatürk ün muassır medeniyetler seviyesindeki gençleri. işte chp gençliği. dünde aynıydı bugün de aynı.

  bonus;
  https://video.uludagsozluk.com/v/mustafa-kemal-atatürk-12694/

  2 -3 ... abdulhamit ll
  #16822472 :)
 4. 4.
  --spoiler--
  27 Mayıs Ihtilalinden sonra darbeciler ile CHP gençlik örgütleri 18 Mart’ta bir Çanakkale gezisi düzenliyorlar. “Kadeş” adlı vapura doldurulan kızlı erkekli bin kadar genç, sözüm ona çağdaş gençlik dernekleri tarafından özel olarak seçilmişti.

  Çanakkale’ye, yani bu ülkenin kuruluşundaki en önemli mekâna, şehitlerin mezarlarına. Bir gemi tutuluyor ve üniversitede okuyan kız ve erkekler gemiye bindiriliyor, aynı zamanda kasa kasa içki de konuluyor. Yolda içki, dans, türlü rezaletler…

  Çanakkale’ye çıkıldığında ise sadece bir avuç insan kendinde. Geri kalanlar sarhoş ve rezillik çıkartıyorlar. Maalesef aynı durum dönüşte de yaşanıyor. Bazı genç kızlar bekâretlerini yitiriyor. Bu geziye basın mensupları da katılmış. Duyulmasını istemiyorlar rezaletlerin, inerken basına paralar veriliyor, lütfen bunları yazmayın diyorlar.

  Fakat birkaç gün sonra kızı felakete uğrayan bir anne emniyete şikâyette bulunuyor. Tabii emniyet muhabirleri eliyle olay basına yansıyor ve tarihe KADEŞ REZALETI adıyla geçiyor.

  Işte Cumhuriyet gençliğini getirmek istedikleri nokta burası. Çanakkale gibi tüylerimizin ürpermesi gereken bir mekâna insanları sarhoş ederek götürmek ve onların gözünde bütün kutsalları yıkmak.
  --spoiler--
  1 ... felis lynx
  #18158146 :)
 5. 5.
  Bugunun kemalist genclerinin cıkış noktası.
  1 -1 ... aciz i mutlak
  #21223898 :)