1. 1.
  troll değil.
  ciddi ciddi muzdarip olduğum problem.
  fazla sert geliyormuşum kendilerine. çözüm yollarım oldukça keskinmiş.
  cinsiyetçilik yapıyormuşum.

  kibar olsam da, kibar olacağım diyerek yalan söyleyemem kimseye.
  ben kimseye zaaflarımı göstermem. derdimi de anlatmam.
  yalan demeyin.

  bakınız kaan boşnak bir şarkısında şöyle der,

  -bak n'olursun dinle beni gitme, sana muhtacım
  +Peki ben bana muhtaç adamı ne yapayım?"
  -Pınar, bunu deme n'olursun.
  diye gider.

  kadınlara zaaf göstermeyin.
  net ve sert olun.
  anlayan çıkar elbet.
  6 -9 ... thanatos gorse kiskanir
 2. 2.
  kadınlar en tuhaf anlaşılması zor insanlardan biri bazen anlamakta zorluk çekiyorum.aslında genel olarak insanları anlamakta güçlük çekiyorum.
  2 ... nick koymayi unuttum
 3. 3.
  aman zaten biz kadınlar da birbirimizle anlaşamıyoruz. anlaşamamak günümüzün en büyük problemi.
  7 -1 ... biryerdenbiri
 4. 4.
  Ben işler ciddiye binene kadar gayet iyi anlaşıyorum, işler ciddiye bindi mi anlayamadığım bir şeyler oluyor ve kavgalar, tartışmalar, saygısızlığı samimiyet sanmalar falan oluyor. Üzücü, bu yüzden insanlara ve ilişkilere küsüyorum.
  2 ... david gilmourun parmaklari
 5. 5.
  Her kadın farklıdır. Her karakter farklıdır, buna rağmen yok illa ki ben hiç bir kadınla anlaşamıyorum diyorsanız anlaşabildiğiniz erkeklerle.. sohbet falan edersiniz, dertleşirsiniz.
  6 -1 ... tango necla
 6. 6.
  bu ülkedeki kadınlar genelde peşinden koşulmayı bekledikleri için sevilmezler erkekler tarafından. en azından benim için öyle. şu ana kadar ki arkadaşlarımın tamamı erkekti bu yüzden. işim olmaz onlar bekleyedursun. yalnız ölmek gurursuz ve onursuz ölmekten yeğdir.
  3 -2 ... yoksul genc
 7. 7.
  Anlaşmaya çalışmadım zaten.
  ... greekgodpan
 8. 8.
  "kabul etmek" yöntemiyle aşılabilecek bir engeldir.

  cinslerin yaptığı hata karşıt olarak gördüğünü, yani erkek için kadını ve kadın için erkeği, kendi formatıyla okumaya çalışmaktır. oysa bu eylemi yeni bir dil öğrenmek gibi düşünürsek bu kıyaslamadan vazgeçer, ve tıpkı yeni bir dili kendisi olarak kabul ederek öğrenmek gibi karşıt olanın kendisini olduğu şekliyle kavramaya çalışırız. nasıl yeni bir dili konuşabilmek için mecburen anadilimizi bir yere bırakmak zorundaysak, karşıt bellediğimiz cinsi anlamak için onların kendilerine ait bir alemi olduğunu kabul etmek faydalı olur.

  elbette "kabul etmek" demek kabullenmek veya boyun eğmek anlamına gelmez. yine dil örneğine başvurursak, nasıl ki bir yabancı dili öğrenmek bütün aklımızı, düşünce alemimizi veya benliğimizi terk etmek anlamına gelmiyorsa ve istediğimiz zaman kendi dilimize geri dönebiliyorsak, diğer cinsin alemini onun penceresinden anlama gayreti de kendi gerçekliğimizi terk etmek demek değildir.
  2 ... baftan
 9. 9.
  Tarzanca konuşursanız anlaşamazsınız tabi... Konuşurken; sade ve net olacağım derken, kendi ayrıntılı sınırlarınızı çizmeseniz, kadınlar da kendi kafalarındaki ayrıntılarla sizin çizgilerinizi kendileri belirler. Sonra da dersiniz ki "sen herşeyi kafanda kurmuşsun kızım"
  Bir zahmet kendinizi ayrıntılı ve net ifade edin!..
  4 ... kestane kebap
 10. 10.
  erkek kadınlarla anlaşamayabilir. kadınlarla anlaşamaz da günün birinde yalnız bir kadınla anlaşır problem çözülür.
  ama bir kadın kadınlarla anlaşamıyorsa bence bu biraz problemdir. sebep? çünkü kadınlar denildiğinde üzerine bile alınmaz bu kadın artık. ait olabileceği en büyük gruba yabancılaşır. üzücüdür bence bu.
  1 ... yaoiotaku