1. 33.
    (bkz: #42500811)

ingilizcedeki sexual market value kavramı türk insanına özgü bir kavram değildir.

Avrupanın pek çok ülkesinde cinsel deneyim yaşı neredeyse 14'e düşmüşken türk kadınının çogu hala evlendiğinde cinsellikle tanışıyor. Azımsanamayacak kadar çok kadın evlendikten sonra da tanışamıyor fakat o ayrı konu...

--spoiler--
    sebebi basit: kadınların çekiciliklerinin tamamına yakını bedensel güzelliklerinden ibaret. bu yüzden 30 yaşından sonra gittikçe çekiciliği azalıyor ve tek çare ''evlenmelik şapşal beta erkekleri''ni evliliğe ikna etmek oluyor.
    --spoiler--

Türkiyede kadınlar kendini 30'dan sonra tanımaya başlıyor. 30'una kadar evde kaldım diye üzülen şapşal kız çocuklarının seçiciliğe evrilmesi tam da bu süreçte başlıyor.

Kızlar, aptal olmayın. Hiçbiriniz evde kalmadınız. Çıkarın aklınızdan bunu. Siz çok değerlisiniz, değerinizi bilmeyen birine denk gelip evde kaldım algısıyla ömrünüzü feda etmeyiniz, mutlu olacağınıza inanmadığınız insanlarla evlenmeyiniz.
    7 ... tango necla
  2. 32.
    Dünyanın sonu mu? Değil. Başka şeyler başaralım, evlenmek başarı değil.
    ... bivarbiyokoldu
  3. 31.
    en komik olay da gençliğinde kendilerini ağırdan satan kızların en sonunda gidip mal biriyle evlenmesidir. çok şahit oldum buna hahahah
    2 ... castaneda
  4. 30.
    bir erkek olarak aynı korku bende de var. Cinsiyet ayrımı yapmayın lan ibneler.
    2 -1 ... hayy
  5. 29.
    ee oluyor yaşlanmaya başladıkça.
    1 ... sigaranindumani
  6. 28.
    Üçüncü dünya ülkelerinde görülen korkudur.
    Bir de mutlaka anne olmak isteyen, bu konuda istekli kadınlarda görülür.

Donanımlı, güçlü ve iyi babalar olun, kızınıza bir erkeğe mutlak ihtiyacı olmadığını, yaşamını, evlenmeden de şekillendirebileceğini, aslolanın kişilik ve duruş olduğunu anlatın.
    Anlatın ve aşılayın ki, güçlü, ayağı yere basan, aslanlar gibi kızlarınız olsun.
    Endişeli, kaygılı olmaması gerektiğine, hayatını bir erkeğe yaslamadan da mutlu olabileceğine inandırın onu.

Aşkı da anlatın tabii, onun güzelliğini de...
    Doğru kararlar almasına, kaygıdan ötürü değil aşk beslediği için, doğru insan olduğuna inandığı için evlenmesi gerektiğini öğütleyin.
    Ancak aslanlar gibi babaların, aslanlar gibi kızları olur!
    8 -1 ... zeytinyagli dolma kalem
  7. 27.
    trip atmaları yüzünden oluşan durumdur. insan acımadan edemiyor.
    1 -2 ... frank lucas
  8. 26.
    toplum baskısı yüzünden oluşur. evlilik bir başarı, bir statü gibi sunulduğundan yaş ilerlediğinde çoğu kadının özgüveni kayboluyor, kendilerini evlenen hemcinsleriyle karşılaştırıp komplekse girebiliyorlar. bir çoğu sırf evde kalmış damgası yememek için aslında hiç de sevmedikleri adamlarla evleniyorlar. bu ülkede mutlu olmak için tüm toplumsal baskı ve tabulara " hayır" diyebilmek, başkaları için yaşamayı bırakmak gerekiyor. bunun içinse sağlam bir eğitim ve ekonomik özgürlük lazım. yoksa çok mutsuz olursunuz.
    4 -1 ... nadia nadia
  9. 25.
    Kendi kendine yetebilen bir kadında böyle korkular olmaz.
    3 ... gladiolus
  10. 24.
    Türkiye gibi bir ülkede hiçbir kadında bu korku olmamalı bana kalırsa olursa ya yanlış insanla evlenirsem korkusu olur onda da boşanınca siz karlı çıkıyorsunuz içiniz rahat olsun.
    1 -1 ... balistik karizma