1. 1.
  Mango'ya girdiğini düşün. Yanında bir arkadaşın var. O kişi seninle aynı takımda yer alıyor. Karşı takımda da sevmediğin kızlar var. Lakin Mango öylesine kalabalık, öylesine kalabalık ki anlatamam...

  Sen de takım arkadaşınla beraber bir bluzu beğendin. Karşı takımdaki sevmediğin kişiler de aynı bluzu beğendiler. Ama siz bu bahsedilen bluzu onlardan daha önce kaptınız.

  Kasanın kale olduğunu düşünelim. Karşı takımdaki kızlar da kasaya ulaşmamanız için savunma yapıyorlar ve kasanın önünde dikilmiş bekliyorlar.

  Senin de şöyle bir planın var. Takım arkadaşına diyorsun ki; "Sen kasanın arka tarafına geç, ben sana bluzu atayım, ödemeyi yap ve bluzu alalım."

  Arkadaşın kasanın arkasına yani kızların arka tarafına geçiyor ve sen bluzu ona fırlatıyorsun. Bu durumda ofsayta düşersiniz..!

  He ama böyle yapmazsanız, sevmediğin o kızlarla yüzyüze, tartışarak, çirkefleşerek aralarından sıyrılıp kasaya ulaşır, ödemeyi yaparsanız ofsayta düşmezsiniz.

  Ama şöyle bir şansınız da var. Sen tam bluzu fırlatacağın sırada arkadaşın kasa önünde savunma yapan kızların yanında durur ve sen fırlattığın anda koşmaya başlarsa ofsayta düşmeme ihtimaliniz var. Fakat zamanlamayı çok iyi ayarlamanız lazım.

  Çelişkili bir durumda gözler yan hakeme (bu durumda yan hakem kasiyer oluyor) çevrilir. Yan hakem devam etmenize izin verirse ve siz de bluzun ödemesini yapabilirseniz hem gol olur, hem de ofsayta düşmemiş olursunuz. işte ofsayt böyle bir şeydir.
  2 -2 ... asetik anhidrit
 2. 2.
  biri deveye hendek atlatmak mı dedi ?
  1 ... soul rebel
 3. 3.
  kadınlar salak mı da anlamasınlar haa salak mı yani.hiç maç izlememiş hayatında uzaktan yakından futbolla ilgisi olmayan biri de pekalaa bilebilir ofsaytı.tamam sandıgıız kadar salak kadınlar olabilir haklısınızdır ama tüm kadınlara mal etmeyin şunu artık.
  ... kendisi bilir
 4. 4.
  "Karşı takımın kalecisiyle aranda kimse yoksa sana pas atılamaz. Yoksa biri hep kalecinin dibinde beklerdi, pas atılınca kaleye gömerdi." tarafımca uygulanmış en kolay yoldur.
  1 ... kirmizidoktor
 5. 5.
  alışverişten hoşlanmayan kadınlara hiçbir anlam ifade etmeyen yoldur.
  -1 ... minikpembepati
 6. 6.
  kasanin yani kalenin arkasina atarsan ofsayt olmaz o kanka aut olur. tanim: babamla mac izlemelilerdir ofsayt bak benhakemden once gordum der her pozisyon isini iyi bilir bir iki maca kaparsiniz.
  ... professor chaos