1. 1.
  hayırlı günler arkadaşlar...

  bildiğiniz üzere taciz ve tecavüz olayları günden güne artarak ülkemizi önüne geçemeyeceğimiz bir ahlak erozyonuna sürüklüyor. mini etek ve askılı bluz gibi tahrik edici şeyler dışında hiçbir tahrik öğesi içermeyen kıyafetler giyen türbanlı bacılarımız bile üzülerek söylüyorum ki toplu taşıma araçlarında tacize uğruyorlar. bu işler öyle tuvalet gibi kadın/erkek ayrı araçlara şeklinde olmaz. işte bu yüzden çok geç olmadan bu tarz ahlaksızlıkların önüne set çekmemiz için derhal uygulanmasının insanlık hayrına olacağını düşündüğüm müthiş fikir...

  her ne kadar gerici bir düşünce gibi gözükse de kadınların toplu taşıma araçlarına binmemeleri en doğru çözümdür. ne saçmalıyorsun yine o.ç. sktr git sözlükten diyecekler için örnek verecek olursam; kadınlar yılbaşında taksim meydanına gitmenin pek akıl karı olmadığını anladıklarından beri yılbaşında taciz olayları %99 azaldı. eğer kadınlar toplu taşıma araçlarına binmezlerse ülkemizdeki taciz olayları da bir senede en az %90 azalış gösterecektir. belki de bu tarz muhteşem bir önlem almamız neticesinde yıllardır hayalini kurduğumuz avrupa birliğine de girebiliriz...

  örneğin bugün sosyal medyada oldukça yankı bulan bir video izledim. genç bir kızımız babası yaşındaki bir adam tarafından ellendiğini belirtip, inşallah valide hanımcığını da böyle ellemişlerdir pezevenk diyor... adamın yaptığını elbette ki kınıyorum, fakat ellenip ''sapııııkk var!!'' diye bağırmak yerine videoya çekip kendini ifşa edersen en az taciz eden kadar suçlusun bacım. sonuçta burası türkiye. japonlarda mesela groped asian filan yapıyorlar herkesin gözleri önünde ama millet hiç umursamıyor, hatta bazen katılıyorlar olaya... ama türkiye'de taciz eden kişiyi görseler, anında linç ederler...

  şimdi taciz eden adama da yazık değil mi ? bu videoyu adamın çoluğu çocuğu izlese de annelerine ''anneee, gel gel babama bak.'' deseler, karısı da videoyu izleyip ''tükürün babanızın suratına!'' dedikten sonra çocuklarını alıp baba evine dönse ? bir yuva yıkılmış olur... yuva yıkanın yuvası da olmaz demiş atalarımız. zaten adam da toplu taşıma araçlarına o kadar yabancı uyruklu, böyle 1.80 boylarında manken gibi kadınlar binerken o kızda taciz edecek ne bulmuş anlayamadım. velhasılıkelam eğer bu kız, bu bayan, bu kadın toplu taşıma aracına binmeseydi bunların hiçbiri yaşanmayacaktı...

  ben değilim bunları yapan, ben değilim suçlu;
  ben aklınız ve vicdanınız arasındaki o ince çizgiyim,
  ben ruhunuz ve bedeniniz arasındaki bir garip elçiyim;
  elçiye zeval olur mu?

  toplu taşıma araçlarına binen tüm bayanları,
  töhmet altında bırakanlar aslında sizlersiniz;

  ben değilim...

  kadınlar toplu taşıma araçlarına binmesinler
  5 -26 ... etuuu
 2. 2.
  Bayanlar toplu taşıma araçlarına binebilirler. Ulan bende erkeğim sapına kadar hemde, peki ben niye hiç taciz girişiminde bulunmuyorum yaşımda genç, uzuv da gayet düzenli bir şekilde çalışıyor peki neden kalkıp kadına arkadan dayamıyorum?

  Sebebi ise şudur, ben günde ne kızlar görüyorum mini etek, dantelli çorap ve vücudun bazı kısımlarını belli eden dar elbiseler giyen bayanlar görüyorum ancak nefsime ve irademe sahip çıkıyorum, siz çıkamıyorsanız kendinizi düzene sokun ben sizin kız kardeşinize, ablanıza veya yakın bayan akrabalarınıza taciz girişiminde bulunsam ve bunu fark etseniz beni öldürürsünüz buna hakkınız vardır, ancak sizin de bunları düşünmeniz gerekmektedir. Başınıza gelecekleri önceden düşünün ondan sonra dayayıp dayamamak size kalmış bir durum.
  5 -1 ... pisagor01
 3. 3.
  kadınlar bineceği yeri iyi bilirler. kadınları dışlamayalım onlarda insan sonuçta.
  2 -3 ... melih06
 4. 4.
  e evde oturalim madem biz. calismayalim, okumayalim, ev kizi olalim.
  kimse toplu tasima araclarina binmek istemez. yorucudur, sinir bozucudur, derttir. ama insanlar okullarina, islerine gidiyorlar ve trafik denen illet ortada oldugundan bu araclari mecburen kullaniyorlar.
  baslik iyi niyetle acilmis olabilir fakat oncelikli yapilmasi gereken sey bu serefsizlerin araclari kullanmalarini engellemek olmali. kadinlarin degil.
  3 ... sarki soylemek lazim
 5. 5.
  Tacize uğrayan kadını bir de tecrit edelim demenin Türkçesidir. 1.80 boyunda turist kızlar dururken başkalarını taciz etmeyi anlayamamak, mini eteği tahrik konusu olarak kabul edip, türbanlı bacılara tacize akıl verememek son derece saçmadır. kadınların taciz edildiği yerlerde kadının özgürleşmesini önermek yerine kadının oralardan el eteğini çekmesini önermek akla mantığa sığmayacak bir öneridir. yılbaşında taciz edilen kadın yılbaşında dışarı çıkmasın, otobüste taciz edilen kadın otobüse binmesin, okulda taciz edilen kadın okula gitmesin, sokakta taciz edilen kadın sokağa çıkmasın, hayatı taciz edilen kadın yaşamasın diyerek, kız çocuklarını doğdukları anda gömelim olsun bitsin zihniyetidir. saçmalığı, komiklik derecesindedir, gülünüp geçilesi, acizane bir başlıktır.
  2 ... bunickeelkoyuyorum
 6. 6.
  musluman ayagina yatip trollemeyi kesin. bi kendiniz olun ozunuze donun.
  1 -1 ... annabelle s secret
 7. 7.
  şimdi ben desemki kadınlar yaşamasın en az 50 şakirtten aynen mübarek yaşamasınlar der he daha ileri gitmiş olan artık kelimelerin kifayetsiz kaldığı şerefsizler de sadece cinsel ilişki için yaşasınlar der.
  not:şimdi anladınızmı neden hiçbir dine inancım olmadığını.
  ... alwayssay severussnape
 8. 8.
  --spoiler--
  çok korkuyorum.

  kızlı erkekli aynı merdivenleri kullanıyoruz.
  kızlı erkekli aynı mağazalara giriyoruz.
  kızlı erkekli aynı toplu taşıma aracını kullanıyoruz.
  kızlı erkekli okul gezileri yapıyoruz.
  kızlı erkekli aynı plajda güneşleniyoruz.

  zerre kadar iradem olmadığı ve kendime müslüman dediğim için bir gün bir kıza tecavüz edeceğim diye çok korkuyorum. lütfen artık buna bir son verin. ne zaman metrobüste bir bayan görsem salyalarım akıyor. merdivenlerde önümden çıkan kızın götüne bakmaktan takılıp düşüyorum. kendime de bir zarar vermekten korkmuyor değilim.
  --spoiler--

  yukarıda kendisini müslüman diye tanıtan 2013 müslümanı bir arkadaşımızın sapkın ve zavallı düşüncelerini dinlediniz. sıradaki arkadaşımız " hamile kadınlar üzerinden nasıl prim yapılır" konusunu irdeleyecek.
  1 ... haydi bismillah
 9. 9.
  Taciz eden adama tabii ki yazık değil, tacizcilerin haklı hiçbir savunması olamaz. Öyle bir iğrençlik, terbiyesizlik yapıyorsa sonuçlarına da katlanmalı. Az bile olmuş o adama, ha kızı da anlamış değilim neden zamanında müdahale etmedi diye.

  Ayrıca bu öneriye pek katılamadım açıkçası, alternatif bir çözümü yok çünkü. Otobüste taciz var diye otobüse binmeyeceksek o mantıkla sokağa da çıkmayalım. Öküz gibi bakanlar var o da bir taciz. Bazı şeyleri kısıtlayarak bu işin önüne geçemeyiz. Çözüm kadının otobüse binmesini engellemek değil, erkeği eğitmek.
  ... kutuphane kedisi
 10. 10.
  (bkz: pembe metrobüs)
  ... mechul yazar