1. 1.
  iki X kromozomu olması sebebiyle kadınların vücudu her genin kopyasını tutar; yani bir gende problem varsa yedeği de vardır.

  Erkeklerde ise böyle bir yedekleme durumu yoktur. Bu nedenle zamanla daha fazla hücre hasar görür ve erkekleri daha büyük hastalık riskiyle karşı karşıya bırakır.
  ... saplanti
 2. 2.
  Savaşa erkekler gider-di.
  ... endless pain
 3. 3.
  Çok asildimizdan dolayi (bkz: okan bayulgen) bile seks birakti sebebi omru tuketiyor.
  ... sqilacci74
 4. 4.
  Kadinlarda 2 tane x kromozomu vardır ama 2. X kromozomunub y kromozomunun boyu kadar kismi calisir ve diger kismi susturulur. Susturulmus gen olarak o kisim ömür boyu kalır.

  Universitede genetikte boyle bir sey anlatmislardi bize. Bilemedim nefen daha uzun yasiyorlar yoksa.
  ... primer bond kompozit
 5. 5.
  erkeklerde de kadınlarda da 46 kromozom vardır . Kadınlarda xx sex kromozomlarının olması onlarda her genin yedeği olduğunu göstermez. Sadece sex kromozomları üzerinde taşınan genler ile aktarılan renk körlüğü gibi hastalıklara yakalanma olasılıkları erkeklere oranla daha düşüktür.(az bilip gerisini uydurayım ,millet zaten yer mantığındaki insanlar için) Asıl konumuza gelirsek bu konuda yapılan çalışmalar kadınların vücutlarından salgılanan östrojen hormonunun yapıcı onarıcı etkisi sayesinde ömürlerine katkıda bulunduğunu iddia ediyor . menapoz sonrası bazı hastalıkların(özellikle kalp) çok yükselmesi bize östrojenin ne kadar faydalı bir hormon olduğunu gösteriyor.
  ... barrack27
 6. 6.
  Çok yanlış bir genellemedir kadınların erkeklerden uzun yaşadığı. Türkiye'de savaşa çatışmaya yalnızca erkekler gider. Ağır işlerde erkekler çalışır kadınlar ise en fazla temizlikçi bulaşıkçı olur. iş kazaları ya da iş stresi erkeğin hayatını bitirir.
  Türkiye'de yapılan evliliklerde kadınlar erkeklerden yaşça çok küçük olur hep. Ortalama 7-8 yaş (gerçi günümüzde bu yaş aralığı azalmaktadır).
  Bu yüzden kadınların erkeklerden daha uzun yaşadığı yanlış bir genelleme.
  ... dorandoran
 7. 7.
  kadınlar vampir...
  -1 ... uzay muhtari
 8. 8.
  inatlarından amk.
  ... frekans
 9. 9.
  Erkeklerden daha sağlıklı yaşadıkları için.
  ... minyonice
 10. 10.
  kadınlarda kalp olmadığı için.
  ... seruven44