1. 1.
  aslında yazı çok basit, durduğu yerden de anlamlı. beyler falan diyor ama muhatabı erkekler değil.
  erkeklerin sikinin çetelesini de tutmuş gibi görünüyor, ama o kısmı da göstermelik.
  her şeyin kutuplaştığı bir dünya da, kadın mücadelesinin yekpare gitmesi beklenemez. kimsenin amınıza kilit vurduğu yok hanımlar deyip sertleştim bende. yazarın anlayacağı dilden cümleler kurmak zor olmasa gerek.

  32 yıllık hayatımın yaklaşık 15 yılında her 8 marta katılan bir erkek olarak, bu tarz dövizlerle karşılaşmadım. zaten yazar ile farklı meydanlarda geziyoruz. neden bu kadar eril bir dille kadınların 50 tonunu anlatma ihtiyacı duymuş ola ki?

  bizimkisi kendi çapında bir emek günü kutlamak. sizin am göt meme veririm her istediğime gününüzle bir alakası yok ki. 50 kişi çıkıyoruz, 8 mart kızıldır kızıl kalacak diyoruz evime dönüyoruz. binler değiliz. 8 kişi ile 8 mart kutladığımı bilirim 5i erkek. zaten biz kadınlar günü kutlamıyoruz ki? ölülerimiz var, ölmekten beter olanlarımız var. anıyoruz. bir mücadele tarihi var, onun sahiplendiğimiz kısımları var hatırlıyoruz.

  nedir bu devrim kelimesi ile alıp veremediğiniz.

  yazar, hepimize öğretme misyonu taşıyor. tanıyorum bu yazarı. magazinsel olaylardan prim yapmaya çalışmışlığı var. bu yazısında kadınların amından prim yapmaya çalışmış.

  devrimci erkeklerin çok eksiklikleri var. binlerce yıllık feodal alışkanlık, kana karışmış gene işlemiş. yok sayılamaz. kadınların eksiği yok mu? onların geni çok mu temiz. bu yüzden kadınlardan öğrenmiyoruz, paylaşıyoruz, bir birimize öğretiyoruz. öğretmeye, öğrenmeye çalışıyoruz.

  sokakta ki pezevenkle aynı dili kullanınca, daha kadın olduğunu sanmaya gerek yok. o pezevenkte, sende tarihten silineceksiniz.
  sikiyle, amıyla değil, emeğiyle, vicdanıyla yaşayanlar yazacak tarihi.

  bu dil öfkeyle falan yoğrulmamış arkadaş, sana da iyi gelmesin. dünyayı erkeklerin elinden alıp, bu yazar gibi kadınların eline vermeyeceğiz. diyalektik hokkabazlık, bilimi halt edemeyecek.

  edit: 2014 yılıydı yanılmıyorsam, kaldıraç okurlarıyla birlikte, bu vibratörcülerle karşılaşmıştık. bayrak sopasını götüme sokmak isteyen bir feministle karşılaşmıştım. emeğin yiyorsa gel sok demiştim. ilginç insanlar. son görüşmemiz o zaman oldu kendileriyle.
  -1 ... tuborg bira