1. .
  bir kezban amentüsüdür. hem bilinçlenmeyeceksin, haklarının ve sorumluluklarının farkında olmayacaksın hem de dayak gerçeğiyle yüzyüze kalınca isyan edeceksin. bu olmaz. bu işe yaramaz. organize işler filminde cem yılmaz ın canlandırdığı karakterinin meşhur repliğini hatırlatmakta yarar var. o sahneyi gözünüzde canlandırın ve tekrar düşünün,

  (bkz: dayak nedir ve niye atılır)

  dayak atan erkek pistir, kakadır demek meselenin sadece bir boyutudur. burda takılıp kalınırsa nah mesafe kaydedilir. onun için kadın da eğitim, sosyal, kültürel, ekonomik alanda erkeklerle denk olmalıdır.
  ... tea man
 2. .
  kim ya da kimler tarafından savunulduğu belirsiz önermedir. ayrıca kadına uygulanan şiddet sadece kadının eğitilip, farkındalık kazanmasıyla da çözümlenemeyecek bir konudur. bu bir toplum bilinçlenmesi sorunudur. erkeklerle denklik fırsat eşitliği sağlanmadıkça çok zordur. bunun için öncelikle kadın dayanışması, sonra kadın-erkek dayanışması ve hareketi gerekir. esas sonuç ise politik, siyasi ve hukuksal anlamda kapsamlı ve kesin çözüm odaklı adımların atılmasıyla alınacaktır.

  (#18101588)
  ... dusunuyorum oyleyse boku yedim