1. 26.
  Birileri islam'ın hükümlerini anlattığını sanıyor ama saçmalamaktan öteye geçemiyor.
  Tarihteki hatun hanları birisi şu zihindekilere anlatsın. Ayrıca islam da buna karşı değildir.
  ... dereyedusenyakamoz
 2. 25.
  Kıyamam ya çen ekonomi yorumu da mı yapıyon çen.

  Ama bilip bilmediğin konullarda sallamanı kınadım cıss.

  Öncelikle iş gücünün artması üretimin armasını sağlar üretilen mallar satılır ise kazanç da artar ve maaşlar da artar. Yani sorun kadınlarda değil sorun iş yerlerinde ve bizim ticari itibarımızı yerle bir edenlerde.
  ... uzay muhtari
 3. 24.
  2012 yılında yazılmış bir yazıyla ispanya mukayeseli olarak türkiye'deki istihdamın durumunun ne olduğu görülebilir:


  "Türkiye'nin yüzde 9'lar seviyesindeki işsizliği bir başarıya işaret ediyor. Bu oran, aktif nüfusun yaklaşık yarısının işgücüne katılmasıyla elde edilmiş. Peki ya işgücüne katılım OECD ortalaması olan yüzde 73 oranında olsaydı?..

  2011 yılı verilerine göre, Türkiye'de çalışma çağındaki faal nüfus olarak nitelenen 15 yaş üstü nüfusun büyüklüğü 53 milyon 593 bin. Bu sayının ise ancak 26 milyon 725 bin kişisi işgücüne, diğer bir ifadeyle emek piyasasına katılıyor. Dolayısıyla da işgücüne katılım oranı yüzde 49.9'da kalıyor. Bu işgücünün 24 milyon 110 bini çeşitli sektörlerde istihdam ediliyor. işgücü piyasasına katılan, ancak iş bulamayanların sayısı ise resmi verilere göre 2 milyon 615 bin kişi. Bu sayı da toplam işgücünün yüzde 9.78'ini oluşturuyor; diğer bir ifadeyle işsizlik oranını ifade ediyor.

  Peki ya Türkiye'deki 26.7 milyonluk aktif nüfusun çok daha büyük bir bölümü işgücüne katılsaydı?.. Örneğin Avrupa'nın işsizlik rekoruna sahip ülkesi ispanya'da olduğu gibi işgücüne katılanların oranı yüzde 75 seviyesinde olsaydı?..

  Bu durumda işgücünün büyüklüğü 53 milyon 593 bin kişinin yüzde 49.9'una denk gelen 26 milyon 725 bin değil, yüzde 75.3'üne denk gelen 40 milyon 754 bin kişiye ulaşmış olacaktı. Türkiye aynı dönem itibarıyla ancak 24 milyon 111 bin kişiye istihdam yaratabildiği için, işsiz sayısı da 2.6 milyon yerine 17 milyon kişiye ulaşacak, bu durumda da işsizlik oranı yüzde 42'yi bulacaktı.

  Aynı şekilde Türkiye'deki işsizlik oranı, işgücüne katılımın yüzde 72.6'lık OECD ortalaması seviyesinde olması halinde yüzde 39.7'u, yüzde 73 olan Euro Bölgesi ortalaması seviyesinde bulunması halinde de yüzde 40.1'i bulacaktı.
  ..................

  Türkiye'de işgücüne katılımın gelişmiş ülkeler ve bir çok gelişmekte olan ülkelerin açık ara gerisinde kalması, esas olarak kadınların işgücüne katılımının son derece düşük düzeyde bulunmasından kaynaklanıyor. Nitekim, Türkiye'de 15 yaş üstü kadınların ancak yüzde 28'i işgücüne katılıyor.

  Kadınların işgücüne katılımında Türkiye'den daha olumsuz bir tabloya sahip ülkeler ise Ürdün, Afganistan, iran, S. Arabistan, Pakistan, Lübnan, Mısır, Yemen, Tunus, Fas ve Umman olarak sıralanıyor. Hindistan, Libya, Sudan, Somali, Bahreyn, Kuveyt gibi ülkelerde ise kadınların işgücüne katılımı Türkiye'den daha yüksek bir oranda."

  ayrıntı için;

  https://www.dunya.com/gun...nde-olsaydi-haberi-180048

  kısaca ülkede işgücüne katılım oranı ispanya'daki kadar olsa resmi işsizlik yüzde 13'lerde değil de yüzde 40'larda olacak. zaten türkiye'de kadınların işgücüne katılma oranı bir hayli düşük. bu ülkede kadınlar çalıştığı için maaşlar az ve ekonomi bozuk değil, senin ülken yıllardır sıcak paraya sırtını dayayıp bu parayı tüketim, israf ve rant ekonomisine yönlendirerek üretimi boşladığı, istihdam yaratamadığı ve reel ekonomiyi umursamadığı için ekonomi bozuk.
  1 ... dalgamaya
 4. 23.
  Manası: (bkz: ben malım)
  ... maviyakacak
 5. 22.
  kadın okudukça, kadın çalıştıkça, kadın evden çıkıp hayatı ve dünyayı gördükçe bu zat gibilerin hoca değil, şarlatan olduğunu görüyor.

  Asıl derdi o zırtonun...
  1 ... mavi huydur bizde
 6. 21.
  karısı hastalanınca da hastanede ciyak ciyak "Kadın doktor yok muuu" diye bağıracak bir davarın beyanatıdır.

  Ne meriçim ne gayim ne de ılık ama bu kadın düşmanlığına da bir türlü anlam veremiyorum. Ne etti oğlum bu kadınlar size bu kadar?
  2 ... lasseisflechas
 7. 20.
  Çalışan kadınların cubbelinin ağına düşme ihtimali %0.01 civarında olduğundan olabilir.
  1 ... girabic peter
 8. 19.
  “Sen sus Arap! Sen tespit yapınca ortalık kokuyor!” Denilesi tespitimsi.
  3 ... bellamoon
 9. 18.
  cübbeli hocam esleri karılarını boşayıp evden atmaları hakkinda da vaaz versin. Dini butün olalım nasıl oluyoruz bakalım karnımız açken.
  ... hayalperestpiyon
 10. 17.
  oh, kafası şimdi geldi, hükümsüz bir açıklamadır. uyduruk kaynaklara dayanıyor.
  kadınlar çalıştığı için maaşlar az ekonomi bozuk
  kadınlar çalıştığı için maaşlar az ekonomi bozuk
  1 ... uc boyutlu dusunen kare