1. 1.
  her zaman her şeyi (ilk adım gibi...) erkeklerden beklemeye alışmış ve garip bir gurur anlayışına sahip olan kadınlardır. medeni cesaretleri; "seni istiyorum" demiş olmanın kendilerini aşağı göstereceği korkusuyla kırılmış ve de karar verme sırasında gururun söz konusu olduğunu düşünen kadın modelidir.

  (genellemedir).
  6 -1 ... m m m
 2. 2.
  yanlış önerme. tüm sevenler için sezen aksu'dan geliyor (bkz: seni istiyorum).
  2 -1 ... forever young
 3. 3.
  ister ama söyleyemez. neden peki?

  birincisi bunu her kadın için söyleyemeyiz. her millet için. türk kadınlarına baktığımızda bu oran sadece daha fazladır o kadar.

  ikincisi türk toplumunun yapısında evlilik ve annelik kutsal kavramlardır. bir kadın karşısındaki kocası bile olsa ona "seni istiyorum. hadi sevişelim." diyemez. "aman benim hakkımda ne düşünür? fahişe miyim ben?" aklından geçer sadece. ki sevgilisinden ya da karısından böyle bir cümle duyan kocanın vericeği tepki ne olur tam kestirilemez ama söylemeyen kadınlarla beraber olan erkekler bunu bir eksiklik gibi görüp nedense kendilerini "seni istiyorum"u diyebilen kadınların kollarına atarlar.
  3 ... minaharker
 4. 4.
  erkeğin kadınına tam güven vermediğinin açık göstergesidir. aklında en ufak bir şüphe dahi kalırsa bu sözü söylemesi beklenemez. erkeğin tüm süpheleri gidermesi, kendini hissettirmesi, aşkını ve sevgisini tam göstermesi halinde zaten kendi kendine gelecek olan sözdür.
  2 ... mendoza
 5. 5.
  erkek egemen toplumun, kadını ""ahlaklı kadın" şunu yapar bunu yapmaz." diye baskı altına almasıdır en büyük sebebi.
  3 ... kerem de benim asli da benim