1. 1.
  Arthur Schopenhauer "Aşkın metafiziği" kitabında, kadınların asli görevinin içgüdüsel olarak sadece doğurmak ve nesillerini devam ettirmek olduğunu söyler. Erkeklerin ise tek bir kadına bağlı kalamayacağını örnekleriyle göstermektedir.

  Kadınların Arthur Schopenhauer'a karşı gösterdiği tek argüman "Annesi orospuymuş, kadınlar tarafından çok reddedilmiş o yüzden kadın düşmanlığı yapıyor". Evet, bundan başka argüman yok malesef. Yazık.
  6 -2 ... jack lumber
 2. 2.
  Bir kasaba da orta yaş üzeri bir karı koca bir lokantada otururken lokantanın ilersine bir boğa gelir ve çiftleşmek için sırada bekleyen ineklere atlamaya başlar. 1-2-3 derken boğa sıradan tüm inekleri döllemeye başlar.

  Kadın kocasına "bak gördün mü boğayı, nasıl peş peşe atlıyor ineklere" diye kinayeli bir söz söyler. Kocası ise "evet ama her seferinde ineği değiştiriyorlar" der. Olayın özü aslında tam olarak budur.
  4 -1 ... jack lumber
 3. 3.
  Arthur Schopenhauer "Bir erkeğe yeterince kadın sunulursa rahatlıkla yıl da 100 den fazla çocuk yapabilir/dölleyebilir, lakin bir kadın istediği kadar çok erkekle birlikte olsun yıl da sadece 1 çocuk yapabilir(ikiz üçüz istisnalar hariç)" demiştir.

  Dolayısıyla Erkeklerin tek eşli olması imkansızdır. Lakin kadınlar bu gerçeği kabul etmemekle birlikte, kendilerine dayatılan toplumsal ahlaki değerlere dayanarak Arthur Schopenhauer'a sürekli bok atmaya çalışmaktadır. (Arthur Schopenhauer'ın annesi kaşarmış)
  2 -1 ... jack lumber
 4. 4.
  temel hipotezi kısmen geçerliliğini korusa da; modern yaşam, sosyal medya, küreselleşme, maddiyat kavramının yükselmesi, kadınların iş hayatında ve toplum içindeki rollerinin artmasıyla beraber, yaklaşık yüz yıl önce ortaya atılan, "kadınların eş seçimindeki bu ilkel güdüleri" yerini biraz daha keyfiyete, vahşi hazlara bırakmıştır.

  çünkü günümüzde bir kadın, artık evlenmeden önce çok fazla ilişki yaşayabiliyor. bir erkek gibi birden fazla kişiyle beraber olabiliyor, tatmin edilmeyi önemsiyor, ve yalnızca cinsel tatmin de değil; toplum içinde hemcinsleri yanında statü elde etme ve onları imrendirme arzuları da eş seçiminde önemli faktörler haline geliyor.

  nihayetinde, elbette beraber olacağı karşı cinsi; bilinçaltından çocuğunun babası olarak hayal edebilir, ancak schopenhauer den sonra kapitalizm ile beraber bir takım zevklerin ve beğenilerin empoze edilmesi durumu bir tektipleştirme durumu yaratılmakta, eş seçimini "aa evet bu adam güçlü, beni tatmin eder, çocuğumu da iyi baba olur" algısından daha komplike bir şey olduğunu ortaya koymaktadır.
  ... que sera sera
 5. 5.
  öncelikle kadınları aşağılamanın uludağ'da prim yapması
  sonra da don't feed the troll

  hayır arkadaşım ne bekliyosun acaba bir grup kız burayı okuyacak ve kızlar schopenhauer bize böyle böyle demiş deyip erkeklerin üstüne mi atlayacaklar napacaklar adamı haksız çıkarmak için. yıl olmuş 2014 hala penisinin kıymetli olduğunu düşünüyo andaval.
  tanım: götüm gibi önermedir.


  bu arada eklemeyi unutmuşum: (bkz: sazan avi)
  -1 ... siyah mont