1. 1.
    ilginç gerçektir konuşanlar da çok azdır. Zaten türkiye de yirmi altı yaşının altındaki kızların aklı bir karış havada internette twitter, instagram, whatsapp gibi seylerde vakit harcamaktan bugün ne giyeceğim diye düşünmekten ülke meselelerine kafa yormaya veya yaşamı sorgulamaya vakit bulamıyorlar. keza 35 yaş üstü geneli evli olan kadınlar, 57+ orta yaşlı veya çok yaşlı teyzelerin büyük kısmı da kocalarının siyasi fikirlerini benimseyerek gerçek siyasi görüşlerini hür biçimde yaşayamıyorlar veya seçme seçilme haklarını kullanma anlamında ülkenin geleceğinde pek etkili olamıyorlar. bunun sebebi kadınların düşünce ve yaşayış anlamında gerçek anlamda hür ve bağımsız olmamaları erkeklerin baskısı altına yaşamalarıdır. aynı zamanda tarihte şuan ki zamanda genç nesil kızların yeterince milli görüş sahibi olmaması veya sorumluluk almaktan, girişkenlikten kaçar olmaları bunların en önemli sebeplerinden biridir. ülke savunmayı twitter gibi yerlerde bir kaç resim paylaşmakla iki cümlelik sözler yazmaktan ibaret sanmaları ve ertesi gün gene erkeklerle sürtmeleri de bunların en büyük nedenlerinden biridir.

türkiye de kadınların büyük bir kısmının ülke meselelerini tartışmıyor ve bütün hayatları boyunca nasıl beğenilirim derdinde yaşıyor sadece bu bile belki de bu konuyu özetlemeye yeter. ancak bizim bu tür kendini beğenmiş, burnu havada ve ülkenin gidişatıyla ilgili hiçbir meseleye karışma gereksinimi duymayan köşe başı bir erkekle gönül eğlendiren kızlara değil, mutlak surette büyük bir kadın atılımına ve kendi ayakları üzerinde durabilen ülke meselelerine dahil olan hakiki kadınlara ihtiyacımız var. erkeklerin arkasına sığınıp ekonomik olarak bir erkeğe muhtaç olan ve bundan memnun olan kadınlarla tek adım ileri gidemeyiz. türkiye de kadınlar nedense sorumluluk almaktan kaçıyor sıkıya gelemiyorlar. bu memleketin sağlam temellere sahip olması için mutlak surette kadınların siyasete atılması ve ülke geleceğine etki etmesi gerekmektedir. işte bu yüzden artık türkiye de kadınların acil olarak kendini beğenmişlikten, internet sitelerinde kendi fotoğraflarını paylaşmaktan, kafelerde oturarak vakit kaybetmekten, gündelik olayların gelişimiyle çevresinden işittiği birkaç güzel sözün etkisinden kurtulması ve gönül eğlendirmeye yönelik hareketleri bırakarak bir an önce gerçek meselelere yönelmesi lazımdır. işte o zaman bu ülke gerçek anlamda düzelecektir.
    11 -7 ... elvis presley
  2. 2.
    kadınların kendi meseleleri başkalarının meselelerinden daha önemlidir.

bu sebeple tarihteki birçok devlet eril yapıdadır.

devlet kurumları eril bir teşkilattır. bunun ataerkillikle falan da alakası yok.

toplumsal kadın figürü ile de alakası yok. bugün kendi ayakları üzerinde duran kadınlar bile kendileri için duruyorlar.

kadınların meseleleri onlara göre tüm meselelerin üzerindedir özetle.

bu konuda fikir beyan etseler bile çok samimi bulmuyorum kendilerini.
    11 -4 ... narcissistic
  3. 3.
    Geçen bir ara tweet attım ülke meseleleriyle ilgili adamın biri altına "ortadoğu uzmanı mısın?" yazdı. Öyle uzman olmayı gerektirecek bir konu da değildi. Yani kısacası konuşsak da ciddiye alınmıyoruz o yüzden zorlamıyorum ben artık.
    16 -4 ... darulmihen
  4. 4.
    ah bir becerebilseler.

geçen bunlardan birini gördüm. 160 tl doğalgaz faturası gelmiş. hakkını helal etmediği gibi emeği geçen herkese bela okuyordu.

ya işte sevgili feministler sizler de erkeklere bela okumak yerine şu seviyeyi biraz yükseltebilsek ülkece uçacaz ama nerde?
    1 -2 ... timarli necati
  5. 5.
    Sözlükte" pezevenk olmak icin hangi başlıkları açmalıyız?" sorusunun cevaplarindan biri olan başlık türü.
    Edit:piclerin eksiledigi yorumdur.
    5 -6 ... kim bu doctor
  6. 6.
    Neredeyse çevremdeki kadınlardan nefret etmemi sağlayacak meseledir. Yahu bir insanın hiç mi derdi olmaz,hiç mi siklemez acaba ülkemize neler oluyor neler bitiyor diye. Ben bu kadar gerizekalı bir nesil görmedim az kendinize çekidüzen verin bilgilenin. 18-25 yaş arası tüm genç kızlara sorun 3 tane siyasetçiyi düşünerek anca sayabilirler. 15 yaşındaki erkek çocuğuna 3 siyasetçiyi sorun size ülkenin gidişatı hakkında her türlü soruları cevaplayabilir eminim. Halbuki biz erkekler istiyoruz ki kadınlar ülke yönetimi hakkında bilgili olsun,siyaset bilsin bizlerle muhabbet etsin ama olmuyor. Neyse sizi fazla meşgul etmeyeyim denize karşı ayaklarınızı sallayarak instaya boomerang çekin atın.
    5 -2 ... sisman
  7. 7.
    güvenlik sebebiyle konuşmuyor ve bilmiyor gibi yapıyorum. tek başına yaşayan bir kadınım. ateistim ve devlet memuruyum, konuşsam işimi kaybedebilirim. doğuda pkk sempatizanlarının çok olduğu bir yerde yaşıyorum, atatürkçü'yüm. bazen geceleri yalnız başıma evime dönüyorum, bana şiddet uygulamaları hiç de zor olmaz. kendi güvenliğim için dışarıda bu tarz meseleleri konuşmamayı prensip haline getirdim. elbette geçmişte yaşadığım deneyimlerden dolayı. hiçbir şey bilmiyormuş gibi davranmak, sizi güvende tutar. ınstagramda yaptığım siyasi bir paylaşımdan sonra en az beş erkekten sen ne demek istiyorsun ya? içerikli hesap sorma mesajları gelir ama deniz kıyısındaki ayağım yüz like alır. hele ki bu saatten sonra beni korumayan, bana maddi manevi hiçbir şey sağlamayan, eksik sağlık-eğitim-adalet hizmetleri veren bu devlet için kendi güvenliğimi tehlikeye atamam.
    Edit: Ve bu entry'den sonra hiç değişmez bir şekilde erkeklerden gelen mesajlar. Gerçek hayatta tanısalar dövecekler. işte bu yüzden konuşmuyorum.
    13 -6 ... japon baliki
  8. 8.
    Bugün de kadın olmadığım gerçeğiyle yüzleştiğim başlıktı. teşekkürler uludağ.
    1 -2 ... romeosuzjuliet
  9. 9.
    beyin meselesi. zeka çeşidi meselesi. senin beynindeki elektrik akımıyla karılardaki aynı değil. biz boşuna sayısal bölümler erkekler için demiyoruz. öyle.
    -1 ... dr mechanic
  10. 9.
    vatandaş olarak vereceğimiz bir oy.
    tartışsak ne olacak?
    irkeklerimiz tartışsın, stres atsın.
    ama uslu uslu.
    sonra küfürleşip, birbirinize giriyorsunuz.
    3 -1 ... levre rouge