1. 1.
  Denildiği gibi sanmaktır ve bu yanılgıdır.

  Kendini bilmemekten kaynaklanır. Kendini bilmeyense bir başkasinin dehasını kavrayamaz ve onun değerinin yüksekliğini kendi mevcut konumunu bilmediğinden dolayı kestiremez. iyi bir mukayeseci de olamazlar.

  Tabi bu bir genelleme de olsa geneli hedef aldığından dolayı geçerlidir.
  Bilhassa turk kadinı için geçerlidir.
  Zira tanıdiklari erkekler son derece zeka kapasiteleri düşük erkrklerdi bugüne değin. Bunun ötesinde, bir aklın kadınlara yönelttiği bir eleştiriyi de yüzeysellikleri nedeniyle bir saldırı, intikam, düşmanlık, kuyruk acısı olarak degerlendirirler. Yine bu degerlendirmedeki psikoloji, kadının kendisine atfettiği gereksiz anlamdan oluşur.
  'Biz o kadar can yakıcıyız ki, karşidaki kişi filozof dahi olsa bize kaybetmiş olmanin hazimsızlıgı içinde bizi eleştiriyor olmalı', gibi bir çıkarıma sahip olduklarını görmekteyiz.
  Bu çıkarım, onların yorum kabiliyetlerinin tek yönlü görüş alanına sahip olduğunu anlatır niteliktedir. Sinırlı bir akla işaret eder bu durum.

  Tüm bunları unutalım şimdilik ve bir başka durumu daha değerlendirelim kısacık.

  bir kadın, zeki olduģuna emin olduğu bir erkeğin bilgide kendisinden üstün olduğunun hakkını da verebilir. Boyle kadınlar da vardır. Ama sezgide asla bir erkeğin kendisinden donanımlı olduğuna inanmaz.

  Yani bu şu demektir. Benim üstünlüklerim daha önemlidir. Bu benim tabiatıma bahşedilmiş bir şeydir, erkeklerde yeterince olgunlaşamamıştır.

  Aslında bu da bir yanılgıdır.

  Son olarak, bir kadın yeryüzundeki en zeki erkeğin dahi cinsel birliktelikte kendisini ona teslim edişinde erkeğin zekası, dehası benim varlığımın karşısında yenilgiye uğradi diye düşünür. işte tüm değerlendirmeler içindeki en aptalcası da budur.

  Hayırlı yanılmalar.
  2 -2 ... yalnizca deli yalnizca sair
 2. 2.
  IQ meselesi değil, EQ meselesidir ve kadınlar bu konuda erkekleri sollarlar.
  3 -2 ... monk of monkmountain
 3. 3.
  Iq degil eq meselesiymiş bak hele sen şuna.

  Duygusal zeka diye bir şey icat edilmiş. Her neyse bu duygusal anlayışta da en yüksek ornekleri bugüne kadar erkekler vermemiş mi?

  Bakalım bir şu şairlere duyguda daha doğrusu duygunun anlatımında nasıl da kadınları geride bırakmışlar.

  Duygusal zekası çok yüksek olup iyi birer duygu anlatımcıları olamayan kadınlar hangi açıdan bu yanılgıya inanıyorlar,,tutunuyorlar.

  Yeterin artık... *
  1 -1 ... yalnizca deli yalnizca sair
 4. 4.
  Sanirlarsa üzülürler
  kadinlar duygulari ile karar verince %70 bataga saplaniyor.
  3 -3 ... karton toplayan cocuk
 5. 5.
  Düpedüz sacmaladiklarini gösterir.

  Çünkü, sanmak kısmı biraz şova kaçıyor beyler.

  Kadınlar her erkekten zekidir. Nokta.
  1 -3 ... ferrarisini satan simge
 6. 6.
  aslında bunun kadını erkeği yok ama hemcinsdaşlarımda bu düşünce ziyadesiyle mevcut. daha geçen gün 20 yaşında bir kezomatik, örköklör ködönö möhtöç dedi yanımda, üstüne bastıra bastıra. derin analizine girecek değilim şimdi ama şunu söylemeden edemeyeceğim. hayatta yapacağınız en büyük hatalardan biri, karşınızdakini aptal sanmak/aptal yerine koymak olacaktır. kimsenin zekasını, aklını, fikrini hafife almayın. işini görene kadar ayıya dayı deyip iş bittikten sonra arkasını dönüp giden o şöröfsöz dediğiniz erkekler var ya. hah işte hafife aldınız onları. her dediğinizi yaptı diye aptal sandınız. kimse sizin beklentilerinizi karşılamak zorunda değil. yanılma payı her zaman var ama görünen köye de kılavuz istemenin manası yok. ya yerin dibine sokuyorsunuz ya da allah yapıyorsunuz erkekleri. gerek yok.
  7 ... serrano