bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    kapitalizmin gelişmesi için erkeklere nazaran daha kolaydır.

misal;
    mağazalarda vitrinlere hayran hayran bakan kadındır.
    eve maksimum 12 kişi yemeğe gelir. ama evine 69 kişilik yemek seti alır.
    sevgililer günü, anneler günü, babalar günü gibi kapitalizm dayatması uydurma günlere daha çok önem verirler.
    1 -1 ... klima muhendisi
  2. 2.
    bunun daha tehlikeli ve rezili için:
    (bkz: çocukların kapitalizmde kullanılması)
    1 ... alfa romeo
  3. 3.
    (bkz: macit beni otomobillendir)
    (bkz: kadın olsaydım)
    ... axilordram
  4. 4.
    patriyarka kelimesini az deşerseniz; kadının bundan önceki üretim şekillerinde de kullanıldığını rahatlıkla görebilirsiniz. ha, kapitalizm sömürünün de, ezilmenin de en gelişmişini/giriftini yaratmıştır o ayrı.
    ... cvalda
  5. 5.
    kadın meyve sebzeden tut temizlik malzemelerine, ev gereçleri kapsamındaki bir ton ıvır zıvıra kadar bir eve yapılan tüm masraflarda satın alan, seçici konumundadır. hal böyleyken özellikle kadınların kapitalizmin sömürü hedefinde olması hiç de şaşırtıcı değildir.

ayrıca bildiğiniz üzere kadınların bir güzellik tutkusu bulunuyor. her ne kadar bu tutkunun yine kapitalizm tarafından inşa ve empoze edildiği söylense de ben buna katılmıyorum; çünkü bu tüm çağlarda, taş devrinde bile kadının içinde, doğasında var olan bir tutku olmuştur. bir kremi kullandığın zaman olumlu bir etkisini görürsen o kremi yine alırsın, paran olmasa da bulur buluşturur alırsın; ya da ne bileyim içinde kendini sahiden çekici hissettiğin bir kıyafet senin olsun istersin illa ki. kapitalizmin sömürdüğü işte bu kadınsı zaaftır.
    1 ... ashtarte