1. 1.
    Bunu bir kadın olarak söylüyorum. Ben bir işveren olarak yanımda kadın eleman çalıştırmaktan özenle kaçınırım. imtina ederim. Neden? Çünkü çalışmıyorlar. işleri güçleri çene çalmak. işe yarar düşünceleri yok. Şirkete vizyon katma dertleri, örgüt içinde verimliliği arttıracak faaliyetleri yok. Kaldı ki kendileri ekstra bir ayrıcalık bekliyorlar kadın oldukları için. Üst olan erkek ast olan kadına gerektiği denli geri bildirimler veremiyor. Kızamıyor.

    Yalnızca bu sebepten de değil. Bir çocuk yapıyorlar. Hamilelik izni ayrı, doğum öncesi doğum sonrası izni ayrı, çocuğa bakım yapmak için işe ara vermesi ayrı bela. Ben o kadın yokken onun yokluğunda dönemlik çalışacak insanı nereden bulacağım?

    Kadınlar başa bela oluyor yani açıkçası bu konularda. Çalıştırdığım kadınlar olduğunda onlara hep boşa para verdiğimi düşünmüşdür. Bu benim bir önyargım maalesef. Bir kadın olarak bu önyargımı aşamamak benim ayıbım ama bir cinsiyetin çoğunluğunun bu tembel, uyuşuk özelliklere sahip olması da genel olarak, kadınların, ayıbı.
    3 -2 ... namazinda niyazinda ayten