1. 1.
  evlenince çalışmak zorunda olmamak, aileden kurtulmak, çevrenin verdiği baskıdan kurtulmak gibi sebeplerden ötürü başka zaman merhaba bile demekten tiksindikleri erkekleri eli ekmek tutuyor, düzgün bir tip diye yataklarına almaları inanılmaz.

  boşanmaların bir nedenide, erkeği sevdiği için değil görev bilinciyle evlenen kadınlar yüzünden yaşanıyor.
  6 -3 ... bel gamzeli erkek
 2. 2.
  yalnızlıktan kurtuluş mu sevgilinle izmirde aynı eve çık niye evleniyorsun.
  1 -3 ... bel gamzeli erkek
 3. 3.
  Parazitliğin yasallaşmasına evlilik denir kociş parası yemek hoşlarına gidiyor tabii.
  3 -2 ... vexillarius of theodopolis
 4. 4.
  Değişik bir millet olduk vesselâm. Bir yanda Evliliği ve nikahı kerih (iğrenç, tinsinç, tiksindirici) görenler, öte yanda gerçek hayatta yada sosyal medya sayesinde işlenen alabildiğince rezaletler. Hemde dizboyu. Hatta boğazına kadar pisliğe batanlar. Mesele sadece para değil arkadaşlar kendinizi kandırmayın. Onurlu yaşamak için kurallara uymak kaçınılmaz bir gerçek. Dürüst ve temiz insanların işi rast gider. Zira hormonlar tavan yaptığında çeşitli bahaneler ileri sürüp evlenmezseniz eğer, nefsiniz size öyle bir oyun oynar ki aklınız şaşar. Şayet kendinizi muhafaza etmek istiyorsanız evlilik ve nikah, en temiz iş, en muhkem bir kaledir. Yok eğer bunu umursamaz, bu ciddi ve hayati meselede lakayd ve gevşek davranırsanız hem kendinizi yok yere zora sokarsınız hemde istemeden yada farkında olmadan da olsa bir şekilde etrafınızdaki insanlara zarar verir kötülük edersiniz. Çünkü insanoğlu karşı cinse muhtaç olarak yaratıldı. ihtiyaçları meşru şekilde gidermek en akıllıca olanıdır. Kadın yada erkek farketmez bu amaçla bu yolda mücadele edene yardım edilir. Lakin doğru durmak kaydıyla. 3 kuruşa 5 köfte olmaz. 5 köfte 5 kuruş..
  9 -1 ... gazeloglu
 5. 5.
  okusun ya da okumasın çoğu kadında bu mantalite var. hatta günümüz okuyan kadınlarının bazıları sırf üniversiteyi bu yüzden bile okumaktadır.
  3 -1 ... yapacakbiseyyok
 6. 6.
  belli bir yaştan sonra üreme yeteneğini kaybedeceğinden korkmaya başlamasından dolayıdır. bir an önce iyi maaşlı birini bulup evlenme çabası içerisine girirler. bazıları geç kalır çünkü hızlı erkeklerle vakit geçirmeye doyamazlar. ancak onlar da evlenilecek erkek değildirler.
  2 -1 ... bonoo
 7. 7.
  Evliliği kurtuluş değil, aksine esaret olarak görebilirler. Ancak bizler de sevip sevilmek istiyoruz. Çoluk çocuğa karışmak istiyoruz. Bizim de bir kalbimiz var. Ruhumuzda anaçlık var.
  6 ... kedi peri
 8. 8.
  Yanlış bir düşüncedir. Evlilik kadınlar için kediperinin de dedigi gibi kurtuluş değil esarettir. Hatta kapana kısılmışlıktır.

  Evli tüm tanidıklarım erkeklerin onlara ruhlarının istediğini veremediginden şikayetçi. Erkek düz mantık yemegini yiyor ayağını uzatıyor eşi de güleryüzlü ise tamam bitti gitti. O öyle mutlu pek bir beklentisi yok başka.

  Kadınlar ise neler neler bekliyor .
  Anlaşılmak istiyor kaliteli zaman geçirmek istiyor salt sevgi istiyor. Sevgililik zamanındaki o tatlı anları ilgiyi şefkati bekliyor. Erkek ben zaten istediğim hayatı şu an yaşıyorum daha başka ne yapmam gerekiyor anlamıyorum diyor. Dünyanın en iyi erkeğiyle bile olacak durum değişmiyor.

  Öyle yaralı hikayeler dinledim ki hemcinslerimin kalplerinden öpüp iyileştirmek istediğim.

  Kadınlar sonsuz sevgi ve çocuk zaafını yenebilirse evliliksiz olur yani.
  1 -3 ... turuncuuu
 9. 9.
  "Hepsi özgürlüklerini güvence altına aldıklarını zannedip zincirlerine koştular."

  Evlilik sözleşmesi, 1780.
  1 ... mb isimli cocugun anilari
 10. 10.
  Bizim gibi doğu toplumlarında maalesef bazı kadınlar evliliği bir kurtuluş olarak görürler, tıpkı erkeklerin de evliliği ücretsiz seks, temizlik ve yemek hizmeti olarak görmeleri gibi.

  Bu iki sakat düşünce hem birbiri ile çatışır hem de birbirini besler. Ve nihayet ortaya yine bu sakat düşüncelerle yoğrulmuş bir nesil çıkar.
  1 ... da ta