1. 1350.
    O iş biraz karıştıktır; genelde piç dediğimiz “sıkıcı olmayan” adamları tercih ederler ama fakat lakin sonunda mutlaka efendi diye nitelendirilen; tercih etmedikleri adamlarla evlenirler.
    Bu aslında bir nevi iç güdüdür, kadınlar annelik iç güdüleri yüzünden merhamet duyguları gelişmiş canlılardır, ve efendi diye tabir edilen o adamlar genelde “zayıf güçsüz” adamlar olduğu için onlara karşı ister istemez merhamet duyarlar bu duyguda genelde kadınların evlenirken onları tercih etmesine neden olur.
    -1 ... li rojhilate dile min
  2. 1349.
    herkesin tercihine saygı göstermek lazım. belki de sana göre piç olan çocuk dünyanın en merhametli insanıdır.
    -1 ... anto
  3. 1348.
    insanlar kendi tercihleriyle yaşarlar. Eğer böyle biri size denk geldiyse sizin oradan çıkıp gitmeniz gerekli.

Sevdiğinize hayallerinizi yükleyip hayal kırıklığına uğramayın, sizi sevenleri görün.
    1 ... o komsu cocugu benim
  4. 1347.
    21.yy hanımlarına kiminle evlenmek istersiniz sorusunu sorsanız ; size dört dörtlük bir mümin erkek tarif ederler. Ama bir de gelin görin ki tercih ettiklerine bir bakın.
    1 ... entrikalar
  5. 1346.
    bence bu işin kadını ya da erkeği yok.

piçlik kavramını kişiden kişiye değişken bir kavram olsa da benim için atraksiyon peşinde, biraz da marjinal birisi olması "piç kavramının karşılığıdır".

benim de tercihim bu sebepten piç bir kadından yana...
    -1 ... opus magnum ii
  6. 1345.
    “iyi adamlar yalnızlıktan ölüyor. iyi kadınlar ise kötü adamların balkonundan gökyüzüne bakarken.” Fyodor Dostoyevski

Dostoyevski bile yüz yıl önce böyle demişse, demek ki bu insanlık tarihi boyunca böyle gelmiş.
    Kadınlar; ne acıdır ki kötü erkekleri tercih ederler ama mutlu olmazlar. Kötü erkeklerin balkonundadırlar, yani onların evindedirler ama yalnızdırlar, gökyüzüne bakarak nerede hata yaptıklarını düşünürler belki de.
    1 ... ceviz agaci golgesinde
  7. 1344.
    Tuttuğunu koparan efendi erkekler nadir olduğu için, ikinci sırada "geri planda kalmış silik efendi erkekler" yerine "girişken ve açık, efendi olmamaları dolayısıyla fazlasıyla sulu" olan nâm-ı diğer "piç" erkekler tercih ediliyor. Eğer tuttuğunu koparan bir efendi erkek olursanız, vazgeçilmez olursunuz. Bunun için de lazım olan tek şey sağlam bir karakter/şahsiyet.
    2 -1 ... mustakbel doktor
  8. 1343.
    bir süre böylelerine ölüp bitip sonra deli gibi pişman olup efendi erkek arayışına giriyoruz hepsi de sahipli oluyor, çoluk çocuğa karışıyor elde var 0.
    1 ... psikologolucambenya
  9. 1342.
    normal tercih, erkek dediğinde dozunda piçlik, serserilik olur ne öyle sümsük sümsük, ezik gibi adamlar.
    -3 ... penald
  10. 1341.
    Mesele şöyle oluyor, kıza küfür eder ağzına afedersiniz eder çocuk kızımız olsun der. Erkek gider birde başka şey üstünde fındık kırar kızımızin haberi olmaz.

Sonra kızımıza geçirir geçer gider. Kızımız ortada kalır. Benim gibi mallar da teselli ikramiyesi gibi karşılama yaparlar.

Beyle vaziyetin içine soxum.
    1 ... promer