bugün

doğru söylüyorlar, canlı şahidim.

Not:
ilgiden bıktım ve askeri doktorluğa geçiş yaptım.
Zekanın çekici olduğunu kanıtı niteliğindedir. Bencede öyledir. tabi doktor olması şart değil. Filozof, astronot yada cumhurbaşkanıda olabilmesi mümkündür.
bunun yanıtını sadece kadınlar verebilir.
Para değil. Para seven kızlar mafya meraklısı oluyor. Zeka ve çaba.
Bizim çıta düşük yine erkekler olarak. Hemşire falan.
batı medeniyetlerinde olmayan bir ilgidir. türkler diğer toplumlara göre etikete daha bir meraklıdır. aşağılık kompleksiyle ilintili olsa gerek.

ben hademesiyle evlenmiş doktor kadın biliyorum. prenses victoria, resmen bi baltaya sap olamamış bi spor öğretmeniyle evlendi, prens yaptı adamı.ulan ben isveç prensesiyim, tahta oturucam annem ölünce , demedi kadın.

haddızatında 26 yaşındaki türk doktorların, 65 yaşındaki anneme "otur dedim sana!!" diye emretmesi de bu aşağılık kompleksindendir. almanya´ da birisi sana, isterse profesör olsun, öyle hitap etse onun o stetoskopunu götüne sokarsın.

sonuçta gelişmemiş toplumlar, etiket meraklısı olurlar. etiket olayının bi zikime yaramadığını anlamak için, e tabii devlet sistemi falan da oturmuş olacak, sokkakta yatıp kalkan adam olmayaacak- maddi garanti durumu da çok önemli tabii o toplumun doymuş olması gerekir.

bu durum araplarda da daha farklı diildir.
Güzel maaş alan koca ile evlenebilmek içindir bu ilgi. Doktorların bazıları da harbiden çok acayip onca yıl oku; saçın başın dökülsün stresten sonra vasıfsız bir kadınla evlen. Üzerine 5 yıl sonra kadın boşansın ve nafaka öde.
Güzel maaş alan koca bulmak isteyen kadın doktorla evlenmez basit düşünüyorsunuz. Ayrıca madem vasıfsızdı evlenmeseydiniz efenim kimsenin sizi zorla evlendirdiğini düşünmüyorum evlenmeden önce fark edemediniz mi cidden. Beyler tahmini üzerinizden şu ezik psikolojisini ne zaman atarsınız yahu.
mühendis erkekler daha çekici sanki.
Sadece güzel maaş amacıyla oluşan bir ilgi değildir. Maddiyatın yanı sıra toplumda itibarı olan biriyle iyi statüye ait olma isteği bu ilgiyi perçinler. Tabi bir tek doktor için değil misal pilot vs bunlar hep ilgi çeker. Belki marangoz da güzel kazanıyor ama hiç de imreneni yok. Sağda solda "ay marangoz manita buldum" diye lafını etmiyor kadınlar. Bu gerçeği dile getirenler de ezik ve kıskanç erkek olarak falan tanımlanıyor sanırım ama durum böyle.

-Marangoz bunu beğenmedi.-
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.