1. 1.
  önce erkekler gitsin.
  2 -2 ... selia
 2. 2.
  kadın-erkek eşitliğine aykırı bir durumdur.
  1 ... leyte
 3. 3.
  En azından daha kısa süreli eğitimlere tabi tutulsak hiç fena olmaz.
  2 -1 ... blood red moon
 4. 4.
  Askerlik yapmamak için çarşafa bile girerler tıpkı nafaka almak için yalan söyledikleri gibi.
  2 -1 ... fyodor paskevich
 5. 5.
  Çok komik olabilicek durum . Er olarak tabikide yoksa subay ve astsubaylarımız mevcutdur .
  kadınların askerlik yapmaması
  1 -1 ... xyadhos
 6. 6.
  yapmaları gerekir benim vatanım da onların neyi. vatanı değil mi ? kadın erkek eşitliği nerede ? samimi feministler nerede? çıksınlar ya bizide askere alın yada zorunlu askerliği kaldırın desinler. bu güne kadar elimden geldiğince cinsiyetçi yaklaşmamaya gayret ettim olaylara ama bu olaya yaklaşıyorum arkadaş.

  kadınlar ve ibneler önden.
  3 ... yakov
 7. 7.
  O zaman sen de doğur. Şüphesiz balikesirli askerliği onbaşı olarak yaptı.
  1 -3 ... balikesirli
 8. 8.
  yapan kadın var bizim ülkede azdır.sebebi askeriyenin bunu istememesi bunun iki sebebi var.birincisi hepinizin de bildiği gibi kadının fiziki yapısı ruhsal yapısı erkeğe göre daha hassastır.askerlik çelik gibi sinirler gerektirir.ikincisi ise kadının bir savaş anında karşı tarafa esir düşmesi durumunda o kadına karşı onursuzca gurursuzca şeyler yapılabilmesi.belki çok kro algılayanlar olacak ama umrumda değil. kadın bizim kültürümüzde değerlidir.namustur.bir tabur türk kadının savaşta esir düştüğünü düşünsenize onlara zaten fiziksel işkence yapılır bunun tuzu biberi olarak da toplu tecavüzler falan bunların yayılması.biz vatanı bile ana metaforu ile açıklıyoruz. vatan bizim neyimiz? "ANAMIZ!!!" diyoruz.

  edit: ayrıca o askerlik yapan kadınların hemen hemen hepsi savaş esnasında asker arkadaşları ile komutanları ile ilişkiye giriyor. hala var mı bilmem ama youtube'da bir video izlemiştim. abdli bir kadın asker askerlik görevinden sonra komutanları ile bazı arkadaşları ile ilişkiye girmek zorunda kaldığını söylemişti.video çok eski bir videoydu sanırım abd ırak savaşı zamanlarıydı.
  1 -3 ... baslatmanickinden
 9. 9.
  israil için geçerli olmayan durumdur.
  1 ... kursadneferi